Kiedy stosować i do czego służy Multiswitch Unicable II firmy Johansson?

Multiswitch Unicable II znajduje swoje zastosowanie w przeróżnych instalacjach. Może to być zarówno instalacja zbiorcza wykonana w kamienicy 5 kondygnacyjnej, w hotelu, można również “uzbroić” w takie cudo dom jednorodzinny.

Firma Johansson słynie z nowych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie instalacji w oparciu o nowe trendy na rynku. Swoje zastosowania znalazły już modele 9733PL oraz 9734PL.

Dziś jednak skupimy się na modelu 9754APL, który dzięki czterem wyjściom SCR Unicable II doskonale nadaje się do instalacji wielorodzinnych w takich budynkach jak: blok, kamienica, hotel, szkoła itp. Ma on praktycznie nieograniczone możliwości instalacyjne ze względu na kaskadową budowę. Na wyjściach kaskadowych można stosować kolejne tego typu urządzenia, jak i standardowe multiswitche. Przykładowe instalacje bardzo dobrze obrazuje film poniżej.

Zalety stosowania Multiswitchy Unicable II

Podstawową zaletą jest to, że przy wykorzystaniu jednego kabla możliwe jest podłączenie aż do 16 dekoderów sat. Znakomicie sprawdzają się one przy przerabianiu starych instalacji, gdzie pociągnięcie nowych kabli jest praktycznie niemożliwe. Warto też zwrócić uwagę na szereg możliwości podłączenia instalacji. Podłączyć jedną satelitę to nie problem. Co w przypadku gdy klient zdecyduje się na dwie satelity? Stary budynek, 5 kabli z dachu wprowadzonych do rozdzielni. Tutaj z pomocą przychodzi technologia Wide Band. Multiswitch Unicable II 9754APL posiada na obudowie przełącznik, który ustawiamy w trybie “Wide Band” i przy użyciu 4 kabli jesteśmy w stanie doprowadzić sygnał z dwóch satelit.

Ważną rzeczą przy tego typu instalacji jest to, iż dekodery satelitarne muszą posiadać obsługę Unicable I i Unicable II.

Multiswitch został fabrycznie skonfigurowany dla polskich platform cyfrowych.

Poniżej przedstawiamy zaprogramowane kanały i częstotliwości.

Multiswitch zaprogramowany pod dekodery NC+ oraz Cyfrowego PolsatuSpecyfikacja techniczna

Dante techniczne modelu Johansson UnicableII 9754APL

Sprawdź inne wpisy dotyczące produktów Johansson