Wzmacniacz Wide Band/Universal Johansson 9657 AGC ASC

Johansson 9657 to szerokopasmowy wzmacniacz sygnału satelitarnego Wide Band (290 – 2400 MHz) oraz Universal LNB (950 – 2150 MHz).

Główne zadanie wzmacniacza to optymalizacja poziomu sygnału w czasie rzeczywistym które zapewnia nam  technologia AGC i ASC.

Do największych zalet wzmacniacza należą:

•Automatyczna kontrola wzmocnienia i automatyczna kontrola nachylenia na obu liniach satelitarnych (V / H)

• Uniwersalność czyli wybór typu konwertera: LNB Wide Band (290 – 2400 MHz) i Universal (950 – 2150 MHz)

• Wysoki poziom wzmocnienia: sygnał wyjściowy dla maksymalnie 16 multiswitchy Unicable I/II lub 64 odbiorników (w systemie światłowodowym)

Funkcja AGC – Automatic Gain Control

Johansson 9657 dzięki AGC automatyczne wyrównanie poziom sygnału satelitarnego – funkcja ta jest największą zaletą wzmacniacza. Dzięki takiej funkcjonalności instalator nie musi martwić się o wyrównywanie poziomu wszystkich sygnałów ponieważ wzmacniacz robi to za niego. O funkcji tej mogliśmy już nie raz usłyszeć czy przeczytać ale głównie w instalacjach telewizji naziemnej, mając do czynienia z aktywnym dipolem z AGC w antenach firmy Televes BOSS, czy naszej Spacetronik SPT-45AGC – już wkrótce nowy następca naszej anteny z aktywnym dipolem AGC – TUCANA 🙂

Funkcja ASC – Automatic Stability Control

Automatyczna kontrola nachylenia na obu liniach satelitarnych (V / H)

Główne zastosowanie wzmacniacza to instalacje multiswitchowe w technologii dwu kablowej V/H Wide Band. Działa bardzo dobrze z wszystkimi multiswitchami Unicable I/II: Johansson 9733PL, 9734PL, 9754APL, 9775, GT-SAT GT-dMS2T, GT-dMS4T, Opticum 52-32.

Schemat zastosowania w instalacji Johansson 9657:

Jeżeli nie słyszałeś wcześniej o technologi przesyłania sygnału satelitarnego Wide Band…

Wide Band to nic innego jak dystrybucja szerokopasmowego sygnału satelitarnego w nowy i bardziej efektywny sposób. Podczas gdy w uniwersalnych konwerterach LNB pasmo Ku jest podzielone na dolną i wysoką częstotliwosć zarówno dla polaryzacji pionowej, jak i poziomej, to szerokopasmowy konwerter Wide Band LNB konwertuje każdą polaryzację jako całość, pozostawiając tylko 2 kable wychodzące z LNB a nie cztery jak w tradycyjnych konwerterach quatro. Jest to znacznie wydajniejszy sposób dystrybucji sygnału SAT od tradycyjnego rozwiązania.

Zalety instalacji Wide Band:

– mniejsze zużycie we wszystkich produktach dystrybucji sygnału
– mniejsza ilość kabli antenowych do wykonania instalacji, dzięki czemu instalacja jest tańsza
– mniej połączeń, co prowadzi do bardziej niezawodnego systemu

http://dmtrade.pl/katalogi/johansson/wideband.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wzmacniacza w naszym sklepie dmtrade.pl

https://www.dmtrade.pl/p17672,wzmacniacz-2x-sat-wide-band-johansson-9657-z-agc-asc.html

Jeżeli szukasz kompletnych podzespołów do wykonania instalacji w technologi Wide Band zapraszamy do naszej oferty, w której znajdziesz wszystkie potrzebne elementy do wykonania instalacji od konwerterów, multiswitchy po wzmacniacze:

https://www.dmtrade.pl/k2724,tv-sat-instalacje-technologia-wide-band.html