EZCast 2 – Bezprzewodowe HDMI warte uwagi?

W czasach, w których coraz częściej szukamy opcji na ograniczenie kabli, producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych, tańszych i co najważniejsze – lepszych rozwiązaniach. EZCast posiada w swojej ofercie bezprzewodowy transmiter który jest jednym z najtańszych, oferowanych na rynku. Czy warto? Na te pytanie poszukamy dzisiaj odpowiedzi.

Multimedialny transmiter HDMI EZCast

Zawartość zestawu transmitera HDMI EZCast 2

Kiedy zamówimy transmiter HDMI do swojego domu, otrzymamy bardzo niewielkie, lecz bardzo ładnie wykonane pudełko. Po jego otwarciu spostrzegamy, że w skład zestawu wchodzi:

  • Transmiter HDMI – 1 sztuka
  • Kabel zasilający z odbiornikiem – 1 sztuka
  • Instrukcja obsługi

Można zadać sobie wtedy pytanie: Czy to już wszystko czego potrzebujemy? Tak! Dostajemy jednak coś w rodzaju GRATISU. W skład zestawu wchodzi również aplikacja, która jest niezbędna do działania sprzętu. Można ją bez problemu pobrać ze strony producenta, z poziomu aplikacji na Android oraz iOS.

Jak podłączyć transmiter HDMI EZCast 2?

Transmiter podłączamy do wejścia HDMI w telewizorze. Kabel zasilający podłączamy wtykiem micro USB do transmitera EZCast 2, natomiast wtyk USB-A podłączamy do zasilania. Urządzenie można zasilać z poziomu telewizora, bezpośrednio z gniazda AC, Powerbanku, lub jakiegokolwiek innego źródła prądu. Po takim zabiegu, urządzenie powinno podświetlić się na niebiesko. Następnym krokiem, jest podłączenie urządzenia do transmitera. Bardzo dobrze jest to wytłumaczone na poniższym filmie.

Jakość działania transmitera HDMI EZCast 2

Urządzenie działa bardzo poprawnie. Biorąc pod uwagę cenę, można nawet stwierdzić, że jest świetne. Podłączenie urządzenia nie zabiera zbyt wiele czasu, jakość obrazu jest zadowalająca. Idealnie sprawdza się w warunkach domowych (w takich go testowaliśmy) gdzie Internet nie jest mocno obciążony. Wtedy też, obraz nie generuje żadnych zakłóceń a praca jest płynna. Problemy pojawiły się na słabej jakości sieci Internetowej. Co prawda, można bez problemu pochwalić się zdjęciami z wakacji na dużym ekranie, ale film delikatnie “ścina”. Oczywiście da się oglądać, dźwięk odtwarza się w czasie rzeczywistym, tylko obraz był troszkę mniej zadowalający. Wspomnieliśmy wcześniej o “gratisie”. Aplikacja działa, ale… nie daje nam nic innego niż dałby nam mirror. Daje nam “autorskiego” youtube’a, możliwość przeglądania zdjęć i filmów. Niestety, nie możemy jej polecić z czystym sumieniem.

 

Całe urządzenie jednak jest jak najbardziej na plus. Szybko się łączy, nie ma opóźnień, a jeśli już są, to akceptowalne. Polecamy przekonać się na własnej skórze 🙂

Adapter Video USB na HDMI VGA EZCast DUO

Słów kilka o EZCast DUO… jest to uniwersalny adapter USB do przerzucania wyświetlanego obrazu z urządzeń mobilnych (iPhone, iPad, Android) i laptopów (Windows, macOS). Adapter posiada podwójne wyjścia wideo do ekranów zgodnych z HDMI i VGA. Urządzenie zapewnia proste podłączanie Plug & Play specjalnie dla urządzeń z systemem iOS i Android. Połącz go z aplikacją EZCast, aby uzyskać zaawansowane funkcje, takie jak tworzenie kopii ekranu, strumieniowanie wideo i aktualizacje oprogramowania.

Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że potrafi on przekonwertować sygnał z telefonu ( po kablu USB) na HDMI. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, np. gdy jesteśmy w podróży i chcemy wyświetlić coś na dużym ekranie, lub np. gdy chcemy zagrać w naszą ulubioną grę, etc. Fajny rezultat dało nam podłączenie klawiatury z touch-padem do telefonu (Za pomocą bluetooth). Mogliśmy wtedy korzystać z telefonu (prawie) jak z komputera i wyświetlać wszystko na dużym ekranie.

W zestawie znajdziemy:

  • adapter
  • kabel USB-A – Micro-USB (do zasilania)
  • kabel jack – jack (do przesyłania dźwięku)

Przykład instalacji:

Film pokazujący jak skonfigurować urządzenia:

Produkty dostępne w sklepie www.dmtrade.pl

Sprawdź inne wpisy z kategorii audio/video