Z pewnością wielu z Was ogląda gameplaye z konsolowych gier. Zastanawiacie się, jak YouTuberzy nagrywają materiał wideo z ich rozgrywki? Jedyne co potrzebujemy, to urządzenie zwane Grabberem – nagrywarkę HDMI. Jedną z nich jest Spacetronik SP-HVG01, którą poznacie bliżej w poniższym blogu.

Grabber HDMI Spacetronik SP-HVG01

grabber hdmi spacetronik

Nagrywarka HDMI Specatronik SP-HVG01 to urządzenie pozwalające na nagrywanie z zewnętrznych źródeł (które nie mają zabezpieczeń HDCP przed nagrywaniem) po kablu HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki podłączone do USB. Co ważne do nagrywania nie jest potrzebny komputer, a nagrywanie jest rozpoczynane i kończone jednym przyciskiem.

Materiał wideo prosto na Twojego pendrive

W przeciwieństwie do wielu innych Grabberów, SP-HVG01 nie wymaga podłączonego komputera do nagrywania materiału wideo. Prezentowane urządzenie zostało wyposażone w port USB. W ten sposób przechwycony obraz w formacie H.264 MPEG-4 zapisujesz prosto na swojego pendrive lub na dysk twardy USB o pojemności maksymalnej 2 TB (kompatybilność z USB 2.0 oraz USB 3.0).

Jak to działa?

działanie grabber hdmi

Zasada działania jest banalnie prosta. Podłączamy do portu opisanego “HDMI In” urządzenie, z którego chcemy przechwycić obraz. Może to być nasza konsola (m.in. Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360 i Xbox One), ale również dekoder, tuner telewizyjny, komputer, odtwarzacz DVD i tak dalej.. Do portu “HDMI Out” podłączamy telewizor lub monitor, aby móc cały czas śledzić obraz.

grabber hdmi przechwytywanie obrazu z konsolinagrywanie filmów z gier grabber hdmi

Wystarczy już tylko umieścić nasz nośnik danych do portu USB i gotowe. Wszystko działa na zasadzie “Plug & Play”, czyli podłączamy wszystko, co trzeba i od razu możemy korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia, bez dodatkowego oprogramowania. Aby rozpocząć, bądź wstrzymać nagrywanie, klikamy przycisk “Record” na przednim panelu Grabbera.

Jakość nagrań

Urządzenie Spacetronika pozwala na przechwytywanie obrazu w jakości Full HD (1080p). Otrzymamy rzeczywisty obraz z dźwiękiem dobrej jakości. Ponadto jeśli chcemy obraz wyrenderowany w nieco niższej jakości 720p, wystarczy skorzystać z przełącznika znajdującego się na froncie SP-HVG01 – w lewo dla 1080p – w prawo dla 720p.

full hd 1080 p

Komentuj swoje dokonania

Jeśli Grabber miałby Ci służyć do relacjonowania swoich dokonań w internetowej rozgrywce na konsoli, możesz wzbogacić go o komentarz głosowy w czasie rzeczywistym. Spacetronik SP-HVG01 posiada port, do którego podłączysz mikrofon.

Najważniejsze cechy:

– Wejście HDMI i wyjście podglądowe HDMI
– Nagrywanie jednym przyciskiem
– Szybkie przełączanie między nagrywaniem w 720p oraz 1080p
– Sprzętowe kodowanie w wysokiej jakości w formacie H.264 MPEG-4
– Nagrywanie na zewnętrznych pamięciach USB flash oraz dyskach twardych USB* do 2TB (kompatybilność z USB 3.0 i 2.0)
– Nagrywanie bez użycia komputera
– Obsługa dodatkowego mikrofonu

Grabber HDMI Spacetronik SP-HVG01 – przykładowe nagranie


Produkt dostępne w sklepie DMTrade.pl – kliknij tutaj.