Grabber? Game Capture? Co to właściwie jest?

Dokładnie rzecz biorąc, grabber to nic innego jak urządzenie do przechwytywania obrazu np. z komputera, dekodera, konsoli do gier oraz wielu innych urządzeń. Cechuje je przede wszystkim szybkość podłączania – ograniczona możliwość, że umknie nam jakikolwiek moment który chcemy nagrać. Nagrywarki świetnie współpracują z każdym źródłem (które nie ma zabezpieczeń HDCP przed nagrywaniem). Można to jednak obejść konwerterem HDCP który opisaliśmy w osobnym poście – link do POSTu

Grabber SP-HVG01 – sposób działania

Nagrywarka grabber Video Capture

Nagrywarka HDMI Specatronik SP-HVG01 to urządzenie pozwalające na nagrywanie z zewnętrznych źródeł po kablu HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki podłączone do USB. Co ważne do nagrywania nie jest potrzebny komputera, nagrywanie jest rozpoczynane i kończone jednym przyciskiem.

To doskonałe narzędzie dla użytkowników dekoderów płatnych platform wyposażonych w twardy dysk. Dzięki nagrywarce nagrania z twardego dysku takiego dekodera można w formie nieszyfrowanej (czysty MPEG4) przerzucić na zewnętrzny nośnik. Nagrywany materiał zapisywany jest na zewnętrznym nośniku podłączonym przez port USB np pamięci pendrive lub zewnętrznym dysku twardym z własnym zasilaniem. Jest to wygodne rozwiązanie Plug & Play, które wyklucza problem z ograniczoną wbudowaną pamięcią w wielu podobnych urządzeniach.Wyposażony w wyjście HDMI loop out, cały czas możesz obserwować obraz na podłączonym telewizorze czy monitorze. Nagrywanie rozpoczynamy po prostu naciśnięciem przycisku REC.

Schemat podłączenia:

Grabber Video Capture schemat podłączenia

Game Capture SP-HVG02 – sposób działania

Nagrywarka Grabber Video Capture PC

Nagrywarka HDMI Specatronik SP-HVG02 to urządzenie pozwalające na nagrywanie z zewnętrznych źródeł po kablu HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości na dysk twardy komputera PC. Co ważne do nagrywania jest potrzebny komputer z systemem Windows (7/8/10), nagrywanie odbywa się przez program OBS Studio (link do programu poniżej).

To doskonałe narzędzie dla użytkowników dekoderów płatnych platform wyposażonych w twardy dysk. Dzięki nagrywarce nagrywanie z twardego dysku takiego dekodera można dokonać w formie nieszyfrowanej (czysty MPEG4, format .flv). Nagrywany materiał zapisywany jest na dysku twardym komputera PC w domyślnym folderze WideoWyposażony w wyjście HDMI, cały czas możesz obserwować obraz na podłączonym telewizorze czy monitorze. Nagrywanie rozpoczynamy i kończymy w programie OBS Studio. Co ciekawe, urządzenie może służyć jako konwerter HDMI na USB – idealnie może sprawdzić się w podróży, np. gdy chcemy podłączyć dekoder do laptopa.

Jak podłączyć nagrywarkę obrazu?

Schemat podłączenia Nagrywarki Game Capture

Krótki przewodnik konfiguracji w języku polskim:

1. Podłącz urządzenie do portu USB w komputerze PC, zainstaluje się samoczynnie poprzez autoinstalację sterownika;
2. Sprawdź czy urządzenie jest widoczne w Menedżerze Urządzeń, w kontrolerach obrazu i dźwięku, nazwa: FHD Capture / FHD Webcamera;
3. W panelu sterowania w zakładce dźwięk ustaw jako domyślny “Cyfrowy Interfejs Audio” i dostosuj parametry w zakładce Zaawansowane;
4. Pobierz i zainstaluj program OBS Studio (https://obsproject.com/download), WYMAGANY ORYGINALNY SYSTEM WINDOWS, program pobiera i wgrywa oprogramowanie Microsoft VC;
5. Uruchom program OBS, dodaj źródło klikając na “+” i wybierając Urządzenie do przechwytywania obrazu;
6. W kategorii Urządzenie wybieramy FHD Capture / FHD Webcamera;
7. Klikamy OK, lub konfigurujemy wg uznania inne kategorie w tym oknie.

Zrzut ekranu oprogramowania OBS Video Capture

Różnice między SP-HVG01 a SP-HVG02

  • SP-HVG01 nagrywa na zewnętrzny nośnik (np. Pendrive), SP-HVG02 nagrywa na PC/Laptop za pomocą USB
  • SP-HVG01 wymaga dokupienia zew. nośnika, SP-HVG02 posiada wbudowany kabel USB 3.0
  • SP-HVG01 działa zaraz po podłączeniu, bez konieczności konfiguracji, SP-HVG02 wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania na komputerze.
  • SP-HVG01 wymaga zasilania zewnętrznego, SP-HVG02 zasilane z HDMI
  • SP-HVG01 posiada możliwość podłączenia mikrofonu zewnętrznego

Cechy wspólne SP-HVG01 a SP-HVG02

  • Prosta instalacja oraz obsługa,
  • Nagrywanie obrazu z dowolnego źródła,
  • Wysoka jakość nagrania,
  • Wyjście HDMI (Nie koliduje z podglądem obrazu na żywo)

 

Sprawdź nasz wpis dotyczący konwertera HDCP: Podłącz nowe urządzenie do starego telewizora dzięki temu małemu urządzeniu HDCP!

 

Nagrywarki dostępne w sklepie DMTrade: https://dmtrade.pl/index.php?szukaj=grabber&d=szukaj