Na jednym z poprzednich blogów mogliście dowiedzieć się o aplikacji Smart Life (patrz tutaj). Nawiązując – posiadając ten mobilny program i inteligentne urządzenia Spacetronik Smart Life, nie jesteśmy uzależnieni od klasycznego wyłącznika światła. Sterowanie oświetleniem o dowolnej porze i w dowolnym miejscu i to dla każdego, nawet dla osób bez jakiegokolwiek obeznania w świecie IT, a to tylko pierwsza z wielu możliwości. Takie rozwiązanie to szereg korzyści ułatwiających życie domowników, o których dowiecie się w poniższej publikacji.

 

Inteligentna listwa zasilająca Spacetronik Smart Wi-Fi z 4 gniazdami AC i 4 portami USB

Zdarzyło Ci się wyjść z domu i zapomnieć odłączyć jakieś urządzenie, np. żelazko? Spraw, aby Twoje mieszkanie stało się “SMART” i kontroluj swój sprzęt nawet wtedy, gdy Cię nie ma w domu. Inteligentna listwa elektryczna pozwala na podłączenie do niej dowolnego sprzętu (np. AGD) i sterowanie nim z dowolnego miejsca na świecie za pomocą darmowej aplikacji mobilnej na Twój telefon. Posiada 4 gniazda elektryczne niezależnie sterowane i 4 porty USB.
Inteligentna listwa zasilająca SMART Spacetronik

Kontroluj swoje urządzenia

Dzięki listwie możesz komfortowo sterować swoim domem, niezależnie gdzie się znajdujesz i co robisz. Możesz siedzieć na kanapie i włączyć wentylator, możesz być w pracy i włączyć piekarnik, aby kolacja była gotowa na Twój powrót do domu. Stwórz swój harmonogram i zaplanuj włączenie/wyłączenie danego urządzenia o konkretnej porze. Każde spośród 4 gniazd może być sterowane niezależnie. Możesz również jednym kliknięciem wyłączyć całą listwę. 4 porty USB pozwolą Ci naładować Twoje urządzenia mobilne – smartfon, tablet, itd. Dostęp do inteligentnej listwy może mieć kilka osób naraz. Dzięki temu możesz wspólnie z resztą domowników kontrolować urządzenia w Waszym domu.

Kontroluj swoje urządzenia Smart Home Wi-Fi

Odstraszaj złodziei i zadbaj o bezpieczeństwo będąc na wakacjach

Podczas urlopowego wyjazdu z pewnością martwicie się o dom i dobytek. Wyobrażacie sobie najgorszy scenariusz, podczas którego ktoś nieproszony dostaje się do środka Waszego mieszkania. Włączaj i wyłączaj lampę o określonych godzinach imitując obecność ludzi w domu. Złodziej myśląc, że ktoś jest w środku, zaniecha próby włamania.

Bezpieczeństwo smart gniazdko

Integracja z Google Home, Amazon Alexa & IFTTT

Obsługa asystentów głosowych Google Home, Amazon Alexa oraz IFTTT pozwoli Ci na komfortowe, głosowe sterowanie Twoimi urządzeniami.

Obsługa google assistant, amazon alexa, ifttt.

Instalacja i obsługa

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że Smart Life jest dla każdego. Nie musicie wzywać fachowca, informatyka, czy jakiegokolwiek “majstra”. Żadna wymagana czynność nie jest skomplikowana, no chyba, że.. wykręcenie żarówki i wkręcenie nowej stanowi dla Was problem, lecz głęboko wierzymy, że tak nie jest. Wszystko czego potrzebujecie oprócz któregoś z produktów od Spacetronika, to specjalna aplikacja Smart Life (alternatywnie Tuya Smart, lecz zalecamy używanie tej pierwszej) oraz stała sieć Wi-Fi w Waszym domu. Nie musicie zaopatrywać się w centrale, mostki i inne dodatkowe sprzęty. Inteligentne żarówki LED Wi-Fi, zarówno SL-LB02, jak i SL-LB21 oraz adapter żarówki SL-LB09 (jeśli chcecie korzystać z Waszych starych żarówek, ale chcielibyście, aby były smart) zainstalujecie do Waszego obecnego oświetlenia, gdyż posiadają one najbardziej pospolity gwint – E27. Do montażu taśmy LED nie potrzebujesz niczego dodatkowego, gdyż cały tył paska jest pokryty taśmą samoprzylepną.

Po instalacji należy dodać każde urządzenie do aplikacji mobilnej w Waszym smartfonie – to również niewymagająca czynność. Po kilku minutach możecie się cieszyć inteligentnym oświetleniem.

Wydawaj polecenia głosowe

Inteligentne żarówki, adapter żarówki oraz taśma LED z wykorzystaniem aplikacji Smart Life pozwalają na sterowanie głosowe z wykorzystaniem najpopularniejszych asystentów głosowych: Amazon Alexa, Google Assistant oraz IFTTT.

Aplikacja Smart Life – pozostałe funkcje

Warto wspomnieć o innych możliwościach, które oferuje nam aplikacja. Jeśli chcecie, aby reszta domowników miała możliwość kontrolowania oświetlenia w Waszym domu, możecie w łatwy sposób dodać ich do aplikacji i w ten sposób zyskają uprawnienia. Oprócz funkcji harmonogramu znajdziemy tutaj także tradycyjny timer. Możecie zaplanować, że za 30 minut od tej chwili Wasza inteligentna żarówka wyłączy się w kuchni. Jeśli posiadacie więcej niż jedną żarówkę, a nie chcecie się pogubić, aplikacja posiada podział na pomieszczenia, które możecie dowolnie nazywać tak, aby jak najlepiej odzwierciedlić Wasze mieszkanie. Kolejną ciekawą funkcją jest grupowanie urządzeń. Pozwoli Wam to na zbiorcze sterowanie oświetleniem w danym pomieszczeniu, a nawet całym domu.

Inteligentne oświetlenie – czy to jest drogie?

Jeszcze jakiś czas temu słysząc pojęcie inteligentnego domu, bądź oświetlenia trzeba było o tym myśleć jeszcze podczas budowy domu, czy remontu mieszkania. Wówczas koszty takiego przedsięwzięcia były skromnie mówiąc niemałe. Rozwój technologiczny przyczynił się do powstania urządzeń, które nie wymagają niczego więcej, jak stałego dostępu do sieci Wi-Fi i aplikacji mobilnej Smart Life, która jest w pełni darmowa i kompatybilna z systemami iOS i Android. Takie właśnie są urządzenia inteligentnego oświetlenia Spacetronik Smart Life. Naszym zdaniem biorąc pod uwagę komfort i wygodę jaką otrzymujemy dzięki temu – nie, nie jest to drogie, a wręcz przeciwnie. Nie potrzebujemy niczego więcej typu centrale, mostki itd., jak w przypadku konkurencyjnych systemów, a koszt zakupu jest niewielki, o czym możecie się przekonać odwiedzając nasz sklep DMTrade.pl lub klikając TUTAJ.

Inteligentne oświetlenie Spacetronik Smart Life

Inteligentna żarówka LED Wi-Fi Spacetronik Smart Life SL-LB21

Najważniejsze cechy

– zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy
– obsługa Google Home, Amazon Alexa oraz IFTTT (sterowanie głosowe)
– darmowa aplikacja na Twój smartfon/tablet – Smart Life
– zaplanuj włączenie/wyłączenie swojego urządzenia o danej porze dzięki funkcji harmonogramu

Specyfikacja

– Długość kabla: 1.5m
– Napięcie wejściowe: 100-240V AC 50/60Hz
– Max. obciążenie: 16A
– Wyjście USB: 5V 3.1A
– Materiał: PC+ABS+miedź
– Wi-Fi Standard: 2.4GHz 802.11b/g/n
– Obsługiwane systemy: Android/IOS
– 4 gniazda AC
– 4 porty USB
– typ wtyczki: EU
– obsługiwana sieć Wi-Fi: 2,4 GHz
– kolor biały
– obsługiwana aplikacja: Smart Life (darmowa)

 

Zobacz pozostałe wpisy dotyczące urządeń smart dla domu na naszym blogu (kliknij TUTAJ)

Produkt jest dostępny w sklepie DMTrade.pl (kliknij TUTAJ)