Na jednym z poprzednich blogów mogliście dowiedzieć się o aplikacji Smart Life (patrz tutaj). Nawiązując – posiadając ten mobilny program i inteligentne urządzenia Spacetronik Smart Life, nie jesteśmy uzależnieni od klasycznego wyłącznika światła. Sterowanie oświetleniem o dowolnej porze i w dowolnym miejscu i to dla każdego, nawet dla osób bez jakiegokolwiek obeznania w świecie IT, a to tylko pierwsza z wielu możliwości. Takie rozwiązanie to szereg korzyści ułatwiających życie domowników, o których dowiecie się w poniższej publikacji.

Inteligentne oświetlenie Spacetronik Smart Life

Zdalne sterowanie oświetleniem – jak to działa?

Posiadając specjalną aplikację Smart Life, zainstalowaną na Waszym smartfonie lub tablecie, możecie za pomocą kilku kliknięć kontrolować oświetlenie w całym domu. Aby jednak tak się mogło stać, potrzebujecie wyposażyć Wasze mieszkanie w inteligentne oświetlenie. Inteligentne żarówki LED, taśma LED i adapter żarówki (E27) to nowe pozycje sygnowane serią Smart Life w ofercie Spacetronika. Nie musisz podnosić się z fotela, aby zgasić światło, nie musicie być nawet obecni w domu.

Brzmi ciekawie, prawda? Dla przykładu: wymieniasz swoją starą żarówkę na inteligentną Spacetronik Smart Life SL-LB21, dodajesz urządzenie do aplikacji i voilà! Pamiętaj, że w Twoim mieszkaniu musi być stała sieć Wi-Fi, gdyż urządzenie zostanie do niej “przypisane”. Poszedłeś do pracy i cały czas zastanawiasz się czy zgasiłeś przed wyjściem światło w sypialni? Korzystając z “mądrego” oświetlenia Smart Life po uruchomieniu aplikacji w moment dowiesz się, czy słusznie się głowisz, a jeśli okaże się, że tak – jednym kliknięciem sprawisz, że zapanuje ciemność.

Światło dostosowane do Ciebie

Urządzenia z serii Spacetronik Smart Life działają w oparciu o technologię LED, która oferuje większą elastyczność w zakresie koloru i pozwala na stworzenie większych możliwości sprzętowych, np. zdalne sterowanie. Oprócz tego żarówki LED są na ten moment rozwiązaniem najbardziej przyjaznym dla środowiska i cechują się wysoką efektywnością energetyczną, w przeciwieństwie do innych źródeł światła. Zmierzając do sedna – teraz to Ty zdecydujesz w jaki sposób będzie oświetlone Twoje mieszkanie. W łatwy sposób dopasujesz światło do swojego nastroju lub do pewnych czynności. W przypadku inteligentnych żarówek SL-LB02, SL-LB21 i taśmy LED SL-LS01 mamy możliwość wyboru koloru spośród 16 milionowej palety barw.

Dostosuj oświetlenie smart

Źródło: https://leddo.pl

Dzięki takiej możliwości ustawisz światło tak, aby podczas czytania książki nie męczyć oczu lub stworzyć romantyczny klimat na wieczorną kolację. Faktem jest to, że oświetlenie ma wpływ na nasze samopoczucie, czujność, może również relaksować. W aplikacji znajdziemy także regulację jasności, nasycenia oraz 8 zaprogramowanych scen.

Odstrasz złodzieja

Zadbaj o bezpieczeństwo

Złodzieje, imitacja światła wifi smart life

Podczas urlopowego wyjazdu z pewnością martwicie się o dom i dobytek. Wyobrażacie sobie najgorszy scenariusz, podczas którego ktoś nieproszony dostaje się do środka Waszego mieszkania. Włączaj i wyłączaj lampę o określonych godzinach imitując obecność ludzi w domu. To idealny patent na wprowadzenie w błąd złodzieja. Włączaj światło kolejno w kilku pomieszczeniach w krótkich odstępach czasu. Jeśli potencjalny włamywacz obserwuje nasz dom z zewnątrz i zauważy, że światło w jednym pokoju gaśnie, a w drugim się włącza, wysoce prawdopodobne, że odpuści sobie próbę włamania, myśląc, że ktoś znajduje się w domu. Warto tutaj wspomnieć, że nie musicie robić tego ręcznie. Możecie ten proces zautomatyzować nawet na cały tydzień, a umożliwi Wam to..

Harmonogram zdarzeń

To nic innego jak możliwość automatycznego włączania/wyłączania o konkretnej godzinie. Możecie zaplanować wyłączanie oświetlenia w Waszym całym domu (uprzednio grupując wszystkie żarówki, taśmy LED i adaptery, aby zarządzać nimi zbiorczo) dla każdego dnia tygodnia o innej porze. Niech Twoje mieszkanie wita Cię oświetlone, a kładąc się spać nie zastanawiaj się, czy wyłączyłeś lampkę w kuchni – codziennie o 23 nastąpi to automatycznie.

Wykorzystaj dotychczasowe żarówki

Jeśli nie chcesz rezygnować z dotychczasowego oświetlenia, idealnym rozwiązaniem jest adapter żarówki Spacetronik Smart Life SL-LB09. W ten sposób zyskasz wiele możliwości, przede wszystkim zdalne sterowanie. Z kompatybilnością nie powinno być problemu, gdyż został on wyposażony w najbardziej uniwersalny gwint – E27.

Instalacja i obsługa

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że Smart Life jest dla każdego. Nie musicie wzywać fachowca, informatyka, czy jakiegokolwiek “majstra”. Żadna wymagana czynność nie jest skomplikowana, no chyba, że.. wykręcenie żarówki i wkręcenie nowej stanowi dla Was problem, lecz głęboko wierzymy, że tak nie jest. Wszystko czego potrzebujecie oprócz któregoś z produktów od Spacetronika, to specjalna aplikacja Smart Life (alternatywnie Tuya Smart, lecz zalecamy używanie tej pierwszej) oraz stała sieć Wi-Fi w Waszym domu. Nie musicie zaopatrywać się w centrale, mostki i inne dodatkowe sprzęty. Inteligentne żarówki LED Wi-Fi, zarówno SL-LB02, jak i SL-LB21 oraz adapter żarówki SL-LB09 (jeśli chcecie korzystać z Waszych starych żarówek, ale chcielibyście, aby były smart) zainstalujecie do Waszego obecnego oświetlenia, gdyż posiadają one najbardziej pospolity gwint – E27. Do montażu taśmy LED nie potrzebujesz niczego dodatkowego, gdyż cały tył paska jest pokryty taśmą samoprzylepną.

Po instalacji należy dodać każde urządzenie do aplikacji mobilnej w Waszym smartfonie – to również niewymagająca czynność. Po kilku minutach możecie się cieszyć inteligentnym oświetleniem.

Wydawaj polecenia głosowe

Inteligentne żarówki, adapter żarówki oraz taśma LED z wykorzystaniem aplikacji Smart Life pozwalają na sterowanie głosowe z wykorzystaniem najpopularniejszych asystentów głosowych: Amazon Alexa, Google Assistant oraz IFTTT.

Aplikacja Smart Life – pozostałe funkcje

Warto wspomnieć o innych możliwościach, które oferuje nam aplikacja. Jeśli chcecie, aby reszta domowników miała możliwość kontrolowania oświetlenia w Waszym domu, możecie w łatwy sposób dodać ich do aplikacji i w ten sposób zyskają uprawnienia. Oprócz funkcji harmonogramu znajdziemy tutaj także tradycyjny timer. Możecie zaplanować, że za 30 minut od tej chwili Wasza inteligentna żarówka wyłączy się w kuchni. Jeśli posiadacie więcej niż jedną żarówkę, a nie chcecie się pogubić, aplikacja posiada podział na pomieszczenia, które możecie dowolnie nazywać tak, aby jak najlepiej odzwierciedlić Wasze mieszkanie. Kolejną ciekawą funkcją jest grupowanie urządzeń. Pozwoli Wam to na zbiorcze sterowanie oświetleniem w danym pomieszczeniu, a nawet całym domu.

Inteligentne oświetlenie – czy to jest drogie?

Jeszcze jakiś czas temu słysząc pojęcie inteligentnego domu, bądź oświetlenia trzeba było o tym myśleć jeszcze podczas budowy domu, czy remontu mieszkania. Wówczas koszty takiego przedsięwzięcia były skromnie mówiąc niemałe. Rozwój technologiczny przyczynił się do powstania urządzeń, które nie wymagają niczego więcej, jak stałego dostępu do sieci Wi-Fi i aplikacji mobilnej Smart Life, która jest w pełni darmowa i kompatybilna z systemami iOS i Android. Takie właśnie są urządzenia inteligentnego oświetlenia Spacetronik Smart Life. Naszym zdaniem biorąc pod uwagę komfort i wygodę jaką otrzymujemy dzięki temu – nie, nie jest to drogie, a wręcz przeciwnie. Nie potrzebujemy niczego więcej typu centrale, mostki itd., jak w przypadku konkurencyjnych systemów, a koszt zakupu jest niewielki, o czym możecie się przekonać odwiedzając nasz sklep DMTrade.pl lub klikając TUTAJ.

Inteligentne oświetlenie Spacetronik Smart Life

Inteligentna żarówka LED Wi-Fi Spacetronik Smart Life SL-LB21

INTELIGENTNA ŻARÓWKA LED WI-FI SMART LIFE SL-LB21

Produkt dostępny jest w sklepie DMTrade.pl (kliknij TUTAJ).

Specyfikacja

– Wymiary: 128*70*70mm
– Waga: 65g
– Kolor: RGB+W
– 1050 lumenów
– temperatura barwowa: 2700/3000/4000K
– standard Wi-Fi: 2.4GHz 802.11b/g/n
– pobór prądu: AC 120V/230V 50/60Hz
– moc: 10W
– typ: E27
– obsługiwana aplikacja: Smart Life (darmowa)

 

Inteligentny adapter żarówki Wi-Fi Spacetronik Smart Life SL-LB09

ADAPTER ŻARÓWKI SPACETRONIK SMART LIFE SL-LB09

Produkt dostępny jest w sklepie DMTrade.pl (kliknij TUTAJ).

 

Specyfikacja

– wymiary: 65*65*88mm
– waga: 69g
– maks. obciążenie: 40W
– napięcie wejściowe: AC 100-240V 50/60Hz
– materiał: PC+ABS+miedź
– Wi-Fi: 2.4GHz 802.11b/g/n
– typ: E27
– obsługiwana aplikacja: Smart Life (darmowa)

 

Inteligentna żarówka LED Wi-Fi Spacetronik Smart Life SL-LB02

INTELIGENTNA ŻARÓWKA LED WI-FI SMART LIFE SL-LB02

Produkt dostępny jest w sklepie DMTrade.pl (kliknij TUTAJ).

 

Specyfikacja

– wymiary: 115*115*60mm
– waga: 106g
– kolor: RGB+W
– 600 lumenów
– temperatura barwa: 6000K+RGB
– Wi-Fi: 2.4GHz 802.11b/g/n
– pobór prądu: AC 100-240V 50/60HZ
– moc: 7W
– typ: E27
– obsługiwana aplikacja: Smart Life (darmowa)

 

Inteligentna taśma LED Wi-Fi Spacetronik Smart Life SL-LS01

TAŚMA LED WI-FI SPACETRONIK SMART LIFE SL-LS01

Produkt dostępny jest w sklepie DMTrade.pl (kliknij TUTAJ).

 

Specyfikacja

– Ilość diód LED: 60/m
– Emitujący kolor: RGB/ RGB+W
– Napięcie wejściowe: AV 100-240V 50/60Hz
– Napięcie wyjściowe: DC 12V 2A
– Strumień światła:35-40lumenów
– Wi-Fi Standard: 2.4GHz 802.11b/g/n
– Szerokość: 10mm
– Długość: 5m
– Zasilacz: EU
– obsługiwana aplikacja: Smart Life (darmowa)
– poziom wodoszczelności: IP65