Niekiedy jest po prostu tak, że pomimo pełnych słupków zasięgu sieci na ekranie naszego smartfona pojawiają się problemy z działaniem niektórych usług. Zastanawiasz się czy wieczorne oglądanie Netflixa będzie przyjemnością czy też irytacją wynikającą z non-stop tnącego i buforującego się obrazu? W weryfikacji jakości sygnału sieci LTE pomoże Ci specjalna aplikacja.

5 trików na przyspieszenie internetu w telefonie

Aplikacja Network Cell Info Lite

Network Cell Info Lite to narzędzie do monitorowania, zaawansowanego pomiaru i tworzenia logów sieci komórkowych (dla technologii LTE, HSPA, WCDMA, EDGE, GSM, CDMA, EVDO). Dostarcza również informacji o WiFi.  Aplikacja nie posiada własnych lokalizacji masztów, jedynie wskazuje możliwe miejsca nadajników z bazy Mozilla MLS. Z jej poziomu dowiemy się o jakości sygnału, szczegółowych parametrach, a ponadto dane są odświeżane co sekundę i możemy wszystko śledzić na wykresach. Po otwarciu mapy zostanie wyświetlona przybliżona lokalizacja nadajnika, z którym aktualnie się łączymy.

Czas na pomiar

Na początek muszę zmartwić posiadaczy telefonów z systemem iOS. Niestety, ale aplikacja jest dostępna jedynie na Android. Pobieramy aplikację i instalujemy. Po uruchomieniu naszym oczom ukaże się a’la licznik i wszystkie ważne informacje, takie jak rodzaj sieci, kod pasma LTE, nr BTS.

      bts

Przechodząc do zakładki obok uzyskujemy jeszcze więcej informacji. Warto zauważyć, że aplikacja pozwala na pomiary i dane z dwóch kart sim (o ile dany telefon obsługuje DualSIM). Oprócz tego znajdziemy tutaj też mapę oraz wykresy do obserwowania aktualnych wartości.

mapa bts      statystyka

 

Na stronie www.informator.dipol.com.pl pojawił się krótki artykuł, który przedstawia zakresy wartości definiujące jakość sygnału w 4 stopniach, tj. bardzo dobry, dobry, słaby, bardzo słaby. Przy dwóch ostatnich autor sugeruje zastosowanie anteny do LTE lub zmianę lokalizacji modemu. Sprawdźcie u siebie sygnał, zerknijcie na ten artykuł i dajcie nam znać, czy np. zakres wartości dla sygnału określonego jako bardzo słaby jest taki w rzeczywistości.

Czym jest technologia 4G LTE?

3G vs. 4G: What's the difference?

“To najnowsza technologia, tzw. sieć czwartej generacji, która została wdrożona w 2009 roku. Przesył danych realizowany w tej sieci osiąga najwyższe prędkości, niedostępne dla łączy stacjonarnych. Teoretycznie LTE może osiągnąć prędkość nawet 300 mb/s. Zazwyczaj jednak jest ona niższa, gdyż zależy od wielu czynników. Czy 4G i LTE to to samo? Nie do końca, choć często używamy tych określeń zamiennie. 4G to sieć komórkowa, natomiast LTE to standard przesyłu danych na tejże sieci. Technologia jest już powszechna niemal w całej Polsce, nieustannie się rozwija i dociera do coraz szerszego grona odbiorców.” – źródło: www.otvarta.pl

Słaby sygnał? Zastosuj skuteczną antenę

Z reguły jest tak, że wbudowane anteny w routerach nie są wystarczające, aby w pełni korzystać z oferowanej szybkości dostarczanego Internetu, wtedy ratunkiem jest dodatkowa zewnętrzna antena. My polecamy serię anten Spacetronik SPL-GXXX.

anteny spacetronik spl-g

Sprawdź anteny w naszym sklepie DMTrade.pl

Wzmocnij sygnał GSM, w tym także LTE dla danego obszaru

Jak to działa?

Słaby zasięg w Twoim telefonie doprowadza się do szału? Nie możesz normalnie porozmawiać, a o korzystaniu z internetu mobilnego nie ma mowy? Możesz temu zaradzić, nabywając urządzenie zwane wzmacniaczem GSM. Polecamy repeatery marki HiBoost.

Sprawdź ofertę wzmacniaczy GSM w naszym sklepie DMTrade.pl