Bezprzewodowa kamera Wi-Fi to idealne rozwiązanie do monitorowania mieszkań, przydomowych terenów, działek lub ogrodów. Urządzenia te z reguły posiadają wiele zalet począwszy od wodoszczelności, po najważniejszą zaletę jaką jest montaż w dowolnym miejscu na zewnątrz. Na polskim rynku można znaleźć ogrom kamer, prześcigających się w funkcjonalności. Za moment postaram się wyjaśnić, dlaczego akurat powinniśmy zatrzymać się chwilę dłużej nad kamerami na baterie z aplikacją Tuya.

Kamera WiFi na baterie

Dzięki wbudowanym akumulatorom bezprzewodowa kamera Wi-Fi potrafi pracować nawet do 10 miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest ona mocno obciążona. Oznacza to uruchomienie kamery 15 razy po 15 sekund. Oczywiście, śmiało można używać jej częściej, trzeba jednak pamiętać, że w pełni naładowana bateria pozwala na około 20h pracy w zależności od konkretnego modelu. Najważniejszą cechą kamer na baterie jest możliwość montażu ich gdziekolwiek chcemy. Nie ważne czy w danym miejscu mamy zasilanie czy nie. Nie ma potrzeby doprowadzania zasilania oraz montowania ich w miejscach gdzie takowe jest. Dzięki takiemu rozwiązaniu kamerę możemy zamontować praktycznie wszędzie od ściany budynku, po ogrodową altanę czy nawet wolno stojący maszt.

kamera wi-fi

Co w sytuacji gdy bateria się wyczerpie? Możliwości jest kilka. Po pierwsze możemy naładować kamerę za pomocą kabla USB podpinając zasilanie. Drugie rozwiązanie to podpięcie kablem USB przenośnego zasilania typu powerbank, a co jeśli jednak nie chcemy stosować takich rozwiązań? Tu z pomocą przychodzą panele solarne.

Panel solarny do kamery Wi-Fi na baterie

Dzięki panelowi solarnemu możesz uzyskać nieprzerwaną energię słoneczną dla swojej kamery, lampy i innych urządzeń. Nigdy więcej nie martw się o niski poziom baterii. Korzystając z ładowarki solarnej będziesz mógł zapomnieć o irytującym rozkładaniu drabiny i wdrapywaniu się w celu wymiany lub ładowania baterii. Po prostu zamontuj, ustaw i zapomnij. Nie tylko oszczędzasz czas, ale także pieniądze.

Panel fotowoltaiczny do kamer Reolink

O aplikacji słów kilka…

Aplikacja Tuya Smart Life to prawdziwy kombajn w dziedzinie urządzeń inteligentnych. Podczas gdy większość producentów urządzeń smart wydaje swoje dedykowane apki, darmowa Tuya na IOS i Android pozwala na synchronizację tysięcy produktów różnych marek. Dzięki niej będziesz mógł kontrolować m. in.:

  • inżynieria elektryczna
  • oświetlenie
  • duże urządzenia
  • małe urządzenia
  • urządzenia kuchenne
  • czujniki ochrony
  • urządzenia medyczne
  • nadzór wideo
  • czujniki wejść
  • zasilanie

Ważnym aspektem jest też pełen wachlarz możliwych synchronizacji urządzeń. Ich pracę można uzależnić np. od pogody, daty i godziny, wskazań z czujników lub według zapisanych sekwencji. Jakie ma to przełożenie na praktyczne zastosowanie? Poniżej kilka przykładów:
– Zewnętrzną kamerę z czujnikiem ruchu możesz zaprogramować tak by działa od zmierzchu do świtu. Po wykryciu ruchu np. na podjeździe, kamera wyśle informację do aplikacji Tuya, która następnie włączy światło w salonie i przedpokoju, stwarzając pozory, że ktoś jest w domu. Dodatkowo wyśle powiadomienie na twój smartphone
– Chciałbyś pooglądać telewizję w letni dzień? W aplikacji możesz ustawić włączenie wentylatora i opuszczenie rolet po włączeniu TV. Teraz już wpadające przez okno słońce i gorące powietrze nie będą przeszkadzać w rozrywce.
– Po podłączeniu pompy wody do gniazdka zewnętrznego podlejesz trawnik o ustalonej godzinie lub tylko w słoneczne dni.
Możliwych kombinacji są miliony, a jedyne co Cię ogranicza to twoja wyobraźnia.

Podsumowując, kamera na baterie to idealnie rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie chcą ingerować w elewacje budynków, nie mają szans na tradycyjne podłączenie zasilania lub chcą po prostu mieć wygodę i oszczędności. W kilku słowach, można stwierdzić, że nadaje się dla wszystkich 🙂

Zainteresowała Cię któraś bezprzewodowa kamera? Po więcej informacji zapraszamy do sklepu DMTrade.

Zobacz pozostałe wpisy na naszym blogu