Karta sieciowa z Wi-Fi 6

Comfast AX200-CP to wyjątkowa karta Wi-Fi 6 przeznaczona do komputera. Łączy w sobie wiele funkcjonalnych rozwiązań dzięki, którym może sprostać najnowszym standardom transmisji danych. Karta Wi-Fi AX posiada rzadko spotykane rozwiązanie (w tego rodzaju komponentach) czyli kolorowe oświetlenie ARGB. Dodatkowo w zestawie znajdziemy zewnętrzną antenę. Adapter zapewnia wysoką prędkość transferu AX3000 (2.4GHz/574Mbps, 5GHz/2400Mbps). Wszystko dokładniej opisujemy poniżej.

 karta wifi 6 ax bluetooth argb

Karta z Wi-Fi AX i Bluetooth 5.1

Standard Wi-Fi 6 AX (802.11ax)
Producenci samochodów co kilka lat wypuszczają na rynek ulepszone modele danej serii. Podobnie jest z Wi-Fi które ma swoje generacje. Każda kolejna odsłona tego systemu łączności niesie za sobą różne udogodnienia i rozwiązania poprawiające funkcjonalność i przede wszystkim prędkość przesyłu. Najnowszy standard to Wi-Fi 6 nazywane też Wi-Fi AX daje możliwość transmisji danych na poziomie 2400Mbps przy częstotliwości 5GHz. Do tego można wymienić ulepszoną obsługę wielu urządzeń. Karta sieciowa w tym standardzie o wiele lepiej poradzi sobie z obsługą nawet kilkudziesięciu urządzeń w tym samym czasie. Jak zwiększyć prędkości internetu? Wi-Fi 6 pozwala na osiągnięcie prędkości transferu, które do tej pory były dostępne wyłącznie w sieciach przewodowych. Posiadasz internet światłowodowy, a nadal nie jesteś zadowolony z prędkości internetu? Wi-Fi 6 jest rozwiązaniem, które pozwoli Ci “uwolnić” potencjał łącza światłowodowego. Adapter sieciowy Comfast pozwala na przesyłanie danych z prędkością 2.4GHz/574Mbps, 5GHz/2400Mbps. Dodatkowo posiada tryb Access Point, który pomoże Ci stworzyć sieć bezprzewodową LAN.

Moduł Bluetooth 5.1
Adapter sieciowy z Bluetooth w wersji 5.1 daje dodatkowe możliwości i udogodnienia. Ten standard posiada ulepszony system przesyłu dźwięku, dlatego jakość audio z podłączonych urządzeń jest zauważalnie lepsza. Najnowsza wersja BT z 2019r. umożliwia także dokładniejszą lokalizację i określenie kierunku sygnału, to kolejny krok w tzw. “internecie rzeczy”. Z bardziej użytecznych rzeczy można wymienić fakt, że BT 5.1 pozwala sprawdzić poziom baterii np. w słuchawkach. Dodatkowo ulepszony system transmisji danych ma być mniej “energożerny”.

Comfast AX-200CP- karta sieciowa z ARGB

Coraz częściej zdarza się, że komputery oprócz tego, że mają posiadać wysokie osiągi i parametry to muszą także zaspokajać potrzeby wizualne. Producenci różnych komponentów prześcigają się w coraz ciekawszych dizajnach i rozwiązaniach.  Jednym z nich jest oświetlenie ARGB. Trendy szczególnie widać to po układach chłodzenia, kartach graficznych, płytach głównych i obudowach. Jednak rzadko spotka się ciekawą kartę sieciową. Comfast się tu wyłamuje z modelem AX-200-CP, czyli modelem wyposażonym w ARGB. Po podłączeniu do portu PCI-E zaczyna mienić się różnymi kolorami.

Zewnętrzna antena

W zestawie znajduje się zewnętrzna antena. Wyróżnia się ciekawym wyglądem bardziej przypominającym router niż często spotykane “patyki”. W jej podstawie umieszczono magnes dzięki, któremu możemy ją łatwo przymocować do powierzchni metalowych.

karta sieciowa z bluetooth

Jak zainstalować kartę sieciową WiFi 6 Comfast?

Kartę wpinamy do portu PCI-Ex1 na płycie głównej (pasuje także do PCI-Ex4, Ex8, Ex16) i dokręcamy śrubkę do obudowy komputera. Kabel oświetlenia wychodzący z karty należy podłączyć do odpowiedniego gniazda ARGB. Dołączonym do zestawu kablem podpinamy kartę do gniazda USB. Zostaje już tylko podłączenie anteny do karty i możemy włączyć komputer. Zwykle urządzenie działa na zasadzie Plug & Play, jednak w razie promów może być konieczna ręczna instalacja sterowników, które możemy pobrać ze strony: https://downloadcenter.intel.com/download/30279?v=t
Teraz możemy już korzystać z karty Wifi 6.

Karta sieciowa z Wi-Fi6 dostępna jest do kupienia na stronie:

https://dmtrade.pl/k410,lan-gsm-sieci-lan-karty-sieciowe.html