Nowości w dziedzinie przesyłania sygnałów telewizyjnych

Wzmacniacz antenowy na dwa telewizory Spacetronik SPA-EX2 z LTE 5G

Po co wzmacniacz antenowy?

W skrócie wzmacniacz antenowy, jak wskazuje jego nazwa, służy do wzmocnienia sygnału z anteny. Konkretnie chodzi o wzmocnienie sygnału telewizyjnego, aby poprawić jego jakość.

Spacetronik SPA-EX2 to aktywny wzmacniacz antenowy gniazdkowy. Przeznaczony dla sygnałów telewizyjnych. Ten mały wzmacniacz zaprojektowany i stworzony został dla instalacji gdzie sygnał dostarczony z gniazdka abonenckiego lub anteny telewizyjnej jest zbyt słaby i należy go w tym celu szybko i w bardzo łatwy sposób wzmocnić. Idealnie nadaje się do systemów szerokopasmowych: systemów kablowych DVB-C, sieci naziemnych DVB-T/DVB-T2 oraz połączenia radiowego FM/DAB. Umożliwia podłączenie dwóch urządzeń, telewizorów lub dekoderów w systemach antenowych.

Podstawową cechą wzmacniacza jest praca w zakresie częstotliwości 47 – 694 MHz. Największa zaletą wzmacniacza jest wbudowany Filtr nowej generacji LTE 5G 700 który eliminuje wszystkie zakłócenia dla najlepszego odbioru sygnału.

Instalcja – Plug and play
Instalacja wzmacniacza jest bardzo prosta i poradzi sobie z nim każdy. Specjalna obudowa z wbudowanym zasilaczem pozwala na bezpośredni montaż w gniazdku elektrycznym. Złącza IEC pozwalają na podłączenie sygnału zaraz bezpośrednio z gniazdka antenowego lub anteny telewizyjnej. Regulowany poziom wzmocnienia za pomocą potencjometru. Dzięki czemu pozwala na zakres regulacji wzmocnienia od 5 do 20dB. Podłącz sygnał antenowy do wzmacniacza, następnie do wyjść podłącz odbiornik: telewizor lub tuner i ustaw poziom wzmocnienia który zagwarantuje najlepszy odbiór obrazu. Wbudowany rozgałęźnik w naszym wzmacniaczu pozwala na podłączenie dwóch telewizorów lub dekoderów.

Specyfikacja techniczna:
– Pasmo: 47 – 694 MHz
– Filtr LTE: 5G 700
– Wejście: gniazdo IEC, wyjście: 2x wtyk IEC
– Impedancja: 75 Ohm
– Zakres regulacji wzmocnienia: 5 – 20 dB
– Współczynnik ekranowania: >75dB (470MHz)
– Zasilanie sieciowe: 230V AC 50Hz
– Waga: 105g

Rozgałęźnik antenowy 1×2 Spacetronik SPS-RS02M EasyTV

Wysokiej jakości mało stratny ekranowany rozgałęźnik sygnału telewizyjnego, posiadający 1 wejście i 2 wyjścia.

Innowacyjny system połączeniowy EasyTV

Żyła przewodu antenowego jest wprowadzana bezpośrednio do rozgałęźnika, natomiast oplot przewodów przykręcany jest za pomocą śrub z pokrywą do obudowy. Podłączenie w ten sposób rozgałęźnika zwiększa niezawodność połączenia. Brak zastosowania gniazd typu F umożliwia redukcję wymiarów splitera.

Dzięki naszemu rozgałęźnikowi w bardzo łatwy i szybki sposób podzielisz sygnał z anteny bez konieczności użycia dodatkowych złącz antenowych typu F.

Dane techniczne:
– Ilość wejść: 1
– Ilość wyjść: 2
– Częstotliwość pracy: 5…2150 MHz
– Współczynnik ekranowania: 5-2150 MHz ≥100dB
– Wysoka izolacja, doskonały wskaźnik wydajności
– Łatwy i szybki system połączeniowy
– Solidna obudowa wykonana z odlewu
– Małe straty sygnału
– Przejście napięcia DC (DC Power Pass)
– Zaprojektowany dla systemów SATV / CATV
– Obudowa wyposażona w uziemienie

Gdzie kupić nowy wzmacniacz i rozgałęźnik?

Wzmacniacz Spacetronik SPA-EX2 – dmtrade.pl
Rozgałęźnik 1×2 Spacetronik SPS-RS02M EasyTV – dmtrade.pl