Kable sieciowe, patchcordy, przewody LAN, przyłącza Ethernet – to tak naprawdę to samo. Skrętka komputerowa (4 pary żył) zakończona wtykami RJ45. Patchcordy są niemal wszędzie, są szeroko wykorzystywane w domach, hotelach, centrach logistycznych, serwerowniach. Dzisiaj jednak będzie o kablach ekstremalnych, piorunująco szybkich. O kablach kategorii 8 – najpierw małe porównanie kategorii, a potem do sedna, bez owijania i niepotrzebnego przeciągania:

Kategorie kabli LAN

Różne kategorie kabla sieciowego

Jak widać na powyższej grafice naszego autorstwa, główne różnice są w częstotliwości i przepustowości. Łatwo zauważyć też, że CAT8 jest bardzo dużym krokiem do przodu w tej technologii. Dlatego dzisiaj zajmiemy się najwyższą oficjalną kategorią kabli sieciowych dostępną do zakupu.

kabel spacetronik patchcord kategoria 8

Gdzie stosować przewody CAT8?

Maksymalna przepustowość patchcorda to 25 Gbps przy częstotliwości 2000 MHz, co całkowicie pozwala wykorzystać możliwości aktualnych urządzeń sieciowych. Niewykluczone, że kabel posłuży również z urządzeniami przyszłości, gdy technologia jeszcze bardziej się rozwinie z uwagi na spory zapas przepustowości. Przewód od swojego poprzednika (CAT7) jest szybszy aż o 1400 MHz! Doskonała wydajność i parametry kabla Spacetronik powodują, że stworzysz z nim szybką i stabilną sieć w biurze lub w domu. Produkt jest oznaczony LSZH (LSZH to skrót od słów Low Smoke Zero Halogen, oznaczający, że kabel lub sama izolacja jest wykonana z materiału niewydzielającego podczas pożaru szkodliwych gazów). Oprócz wykorzystania kabli w domu czy biurze, spełniają one swoją rolę także w serwerowniach, gdzie odcinki przyłączeniowe są dość krótkie i nie potrzeba stosować światłowodu. Skrętka jest lepsza, gdyż nie jest tak narażona na pęknięcia przy gięciu i chowaniu kabli w szafach i rozdzielniach.

Ekranowanie S/FTP + test FLUKE

Przewody o grubości 26 (AWG) są poskręcane parami w podwójnym ekranie. Każda z par jest foliowana, a cały przewód posiada oplot z siatki (S/FTP), co skutecznie redukuje potencjalne zakłócenia elektromagnetyczne. Wtyki posiadają ochronne gumki, zaś same są ekranowane (shielded). Przewody są wykonane w 100% z miedzi, co przekłada się na doskonałe parametry. Każdy z naszych kabli przeszedł z powodzeniem FLUKE TEST.

Fluke tested

Zalety patchordów Spacetronik

Kabel RJ45 CAT8 S/FTP AWG26 CU LSZH czarny 1m

 

 

– Nowoczesny design
– Precyzyjne wykonanie z zastosowaniem najlepszych materiałów
– Kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami sieciowymi
– Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne
– Testowane i poddane kontroli jakości FLUKE TEST

Specyfikacja techniczna

– Długości do wyboru: 0,5m; 1m; 1,5m; 2m; 3m; 5m; 10m; 12m; 15m; 20m
– Kolor: czarny
– Rodzaj kabla: Patchcord
– Wtyk: 2x RJ45
– Częstotliwość: 2000 MHz
– Przekrój żyły: 26 AWG
– Rodzaj i kategoria: FTP/KAT.8
– Izolacja: LSZH
– Rdzeń: 100% CU

Kabel RJ45 CAT8 S/FTP AWG26 CU LSZH czarny 1m

Warto wspomnieć, że kable są dostępne do kupienia w sklepie www.DMTrade.pl:

https://dmtrade.pl/index.php?szukaj=krj_8&d=szukaj