Router Wi-Fi 6 AX- kolejny skok technologii łączności

Router Wi-Fi 6 AX (802.11ax) otwiera przed użytkownikiem zupełnie nowe możliwości. Nowy standard pozwala na obsługę większej ilości klientów w trudnych warunkach oraz zapewnia wyższe standardy użytkowe standardowych bezprzewodowych sieci LAN. Właściwości użytkowe są bardziej dostosowanie do nowych wyzwań jak 4K lub 8K, bezprzewodowej pracy biur oraz urządzeń internetu rzeczy.

Wi-Fi 6 a Wi-Fi 5 jakie są różnice?

Zwiększenie zagęszczenia modulacji w oparciu o metodę 1024 QAM, która zapewnia większą prędkość transmisji w przypadku połączenie 1T1R o ponad 35%. Lepsze zarządzanie opóźnieniami dzięki QFDMA. Inteligentne planowanie czasem dostępu, dłuższa żywotność baterii urządzeń mobilnych dzięki TWT. Router WiFi 6 ax daje możliwość łączenia różnych producentów w sieć rozproszoną typu MESH. W związku z ujednoliconym standardem EasyMesh.

spacetronik-ax1800-router-mesh-wifi6

Router Wi-Fi 6  Spacetronik AX1800

Urządzenie jest napędzane procesorem Qualcomm IPQ6000 oraz jest wyposażony w 256MB pamięci RAM. Takie połączenie pozwala na bardzo płynna i stabilną pracę urządzenia, dlatego dzięki MU-MIMO możliwe jest przesyłanie większej ilości danych przez kilku użytkowników w tym samym czasie.

router-wifi-6-spacetronik-ax1800-mesh

Router WiFi 6 z funkcją MESH

Router Wi-Fi 6 AX z funkcją EasyMesh jest bardzo prostym do konfiguracji standardem, dlatego pozwala połączyć w sieć rozproszoną urządzenia różnych producentów. Po wykonaniu konfiguracji, sieć połączonych urządzeń w oparciu o funkcję samokontroli jest w stanie płynnie zarządzać wydajnością sieci bezprzewodowej. EasyMesh pozwala na łatwe dodawanie kolejnych punktów dostępowych w celu rozszerzenia zasięgu działania sieci bezprzewodowej. W sieci EasyMesh występuje urządzenie główne tzw. kontroler który zarządza pozostałymi urządzeniami tzw. agentami. Połączenie pomiędzy kontrolerem oraz agentem może być przewodowe lub bezprzewodowe. Rolą kontrolera jest monitorowanie połączonych klientów bezprzewodowych i “sugerowanie” najbliższego punktu dostępowego. EasyMesh dba o dobór odpowiednich kanałów w punktach dostępowych, dlatego zmniejsza interferencję oraz zasięg punktów bezprzewodowych.

router-wifi-6-spacetronik-ax1800-mesh (1)router-wifi-6-spacetronik-ax1800-mesh (1) router-wifi-6-spacetronik-ax1800-mesh (1) router-wifi-6-spacetronik-ax1800-mesh (1)

Router Wifi 6 AX oraz inne podobne produkty znajdziesz na stronie:
https://dmtrade.pl/p18243,router-wi-fi-6-1800mbps-wan-lan-z-antenami-mesh-ax1800.html

 

Fot: Student photo created by wayhomestudio – www.freepik.com