10.0
Score

Pros

  • Duży zasięg
  • Dobrze radzi sobie z mniejszymi przeszkodami
  • Lepszy od konkurencji w swojej klasie cenowej
  • Plug&Play

Cons

  • Brak obsługi 4K
  • Działa tylko 1:1

Bezprzewodowa transmisja sygnału – transmiter HDMI SPH-SC100ECO

Transmiter HDMI to urządzenie pozwalające na przesyłanie obrazu za pomocą połączenia Wi-fi. Sprawdza się przede wszystkim w sytuacjach, gdzie nie występują jakieś większe przeszkody. Sam człon nazwy “ECO” informuje, że nie będzie możliwe przesyłanie sygnału na bardzo długą odległość. Jednak do transmisji sygnału np. między pokojami w zupełności wystarczy. Instalacja urządzenia jest niezwykle prosta – dzięki podłączaniu Plug&Play. Urządzenie jest dostosowane do przesyłania obrazu w jakości Full HD.

Bezprzewodowy transmiter HDMI
Proste i przyjemne rozwiązanie; Bezprzewodowe przesyłanie obrazu z Twojego komputera, odbiornika telewizji kablowej, satelitarnej lub naziemnej, odtwarzacza Blu-Ray/DVD, konsoli gier lub innego dowolnego urządzenia HDMI pozwala na uniknięcie plątaniny kabli biegnących np. do Twojego telewizora / monitora wiszącego na ścianie.

Transmisja bezprzewodowa dalekiego zasięgu
Transmitery przesyłają żywy obraz w czasie rzeczywistym, bez opóźnień poprzez ściany, stropy pozwalając na odbiór sygnału w takich miejscach jak sypialnie, bawialnie, salony, pokoje, kuchnie, strychy i poddasza.

Łatwe w użyciu
Bezproblemowa instalacja dzięki technologia Plug and Play; Po prostu podłącz transmiter do wyjścia twojego urządzenia HDMI a odbiornik do wyświetlacza HDTV i natychmiast otrzymasz połączenie. Nie jest konieczne żadne oprogramowanie ani sieć WiFi. Urządzenie jest absolutnie niezbędne w nowoczesnych cyfrowych domach, istnieją wręcz nieskończone możliwości zastosowania tej technologii.

Nadajnik posiada przelotkę HDMI dzięki której można podłączyć dodatkowe urządzenie za pomocą kabla. Dodatkowo zarówno odbiornik jak i nadajnik posiadają wejście na czujnik IR – niestety brak czujników w zestawie. Obydwa urządzenia wymagają zasilania za pomocą zasilacza dołączonego do kompletu.

Schemat działania:
Przesyłanie sygnału HDMI Transmiter HDMI - schemat podłączenia

UWAGA! Urządzenie pozwala na połączenie tylko 1:1 oraz:
1. Odległość transmisji będzie różna ze względu na środowisko.
2. Ściana, cegła lub szkło skraca zakres sygnału lub spowoduje duże straty sygnału.
3. Zaleca się aby odległość między każdą jednostką powinna wynosić więcej niż 5m

 

Podsumowując:

Transmiter SPH-SC100ECO to idealne urządzenie które pozwala na przesyłanie obrazu HDMI za pomocą Wi-fi. Urządzenie jest banalnie proste w obsłudze dzięki podłączaniu Plug&Play i idealnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy uniknąć plątaniny kabli.

 

Sprawdź pozostałe produkty Spacetronik – https://blog.spacetronik.eu/category/producenci/spacetronik/

Produkt dostępny w naszym sklepie internetowym – https://www.dmtrade.pl/p9653,bezprzewodowy-transmiter-hdmi-spacetronik-sph-sc100eco.html