W obecnych czasach ilość otaczających nas informacji jest tak duża, że dostarczenie ich wymaga coraz bardziej efektywnych metod. Jak powszechnie wiadomo mózg ludzki najszybciej i najlepiej przyswaja obrazy. Dawniej do takiego przekazu wystarczyły rozwiązania takie jak ulotki, plakaty, czy pojedyncze monitory. Na obecne czasy takie rozwiązania są już nie wystarczające. Dziś do gry wchodzą wielkopowierzchniowe reklamy. Zarówno plakaty jak i bilbordy coraz częściej zastępowane są tzw. ścianą wizyjną. Taka ściana to nic innego jak zespół paneli wyświetlających wzajemnie jeden duży obraz. Aby stworzyć taką ścianę wystarczy zastosować urządzenie zwane Wall Controllerem.

Wall controller – co to takiego?

Kontroler ściany wideo (ang. video wall controller) jest innowacyjnym oraz efektywnym narzędziem znajdującym zastosowanie między innymi w promowaniu wizerunku marek, marketingu oraz rozrywce, jako urozmaicenie stoisk targowych czy wystaw.

Ściana wideo to specjalna powierzchnia emitująca treści video lub graficzne. Składa się z wielu monitorów lub wyświetlaczy. Najczęściej ułożone w sposób ciągły lub kafelkowy, aby uzyskać efekt jednego dużego ekranu. Zdarzają się także konstrukcje niestandardowe tzw. Artystyczne, gdzie monitory są ułożone w sposób nieregularny.

 

Wall controller

Prosto tłumacząc wall controller to urządzenie obsługujące 1 wejście HDMI lub DVI i kilka wyjść HDMI. Główną funkcją kontrolera ścian jest podzielenie pełnego obrazu HDMI lub DVI HD na kilka bloków i przypisanie ich do kilku jednostek wideo. Najczęściej technologie wyświetlania obejmują telewizory, monitory inne wyświetlacze LCD, tablice LED lub ekrany projekcyjne. Dzięki takiemu urządzeniu można stworzyć duży, dynamiczny obraz o wysokiej jakości tzw. ścianę wideo.

Tajemnice łączenia ściany wideo

Największym problemem w tworzeniu ściany wideo zawsze są elementy końcowe, wyświetlające obraz. Każdy użytkownik chce aby, obraz wyświetlany na paru telewizorach był jak najbardziej płyny, dynamiczny i przyciągał wzrok. Ekrany służące do zastosowania w ścianach wideo powinny charakteryzować się jak najcieńszymi ramkami. Chodzi o to, by granica pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi ścianki była jak najmniej widoczna.

Zastosowanie kontrolerów do ścian wideo

Powodów dla których nadal wykorzystuje się ściany wideo w miejsce jednego, dużego wyświetlacza jest wiele. Jednym z nich jest możliwość dowolnego układania elementów, dzięki czemu mamy porównywalnie większą powierzchnię aktywnego wyświetlania za tą samą cenę. Ponadto kolejnym plusem wall controllera jest większa gęstość pikseli rzutująca na wielkość i rozdzielczość rzutowanego obrazu. Dlatego miejscami w których najczęściej stosuje się ściany wideo są pomieszczenia kontrolne, centra operacyjne, hotele, stadiony i inne obiekty publiczne. Ściany wideo stosuje się nie tylko w powyższych. Spersonalizowane reklamy produktowe wyświetlane w centrach handlowych, salonach sprzedaży czy też dworcach są jednym z najczęstszych miejsc gdzie stosuje się takie rozwiązanie.

 

Wall controllery dostępne w sklepie internetowym dmtrade.pl

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące produktów marki Spacetronik na naszym blogu