Wideodomofon może być praktycznym i bardzo funkcjonalnym systemem kontroli dostępu w domu jednorodzinnym jak i budynku wielorodzinnym. Pozwala on na identyfikację osób znajdujących się przed wejściem. System szczególnie przydatny bywa tam, gdzie konstrukcja budynku uniemożliwia obserwację przez okno lub pomieszczenia mieszkalne są daleko od drzwi wejściowych, ale także wtedy kiedy nie chcemy ujawniać swojej obecności w domu.

Wideodomofon cyfrowy – zalety systemu 2-przwodowego (2-wire)

Podstawową zaletą systemu jest zastosowanie cyfrowej komunikacji dzięki czemu do podłączenia poszczególnych elementów wymagane jest zastosowanie tylko 2-żyłowego przewodu prądowego  lub dwóch par skrętki. W związku z czym ilość wymaganych przewodów w porównaniu do analogowych systemów jest dużo mniejsza i dlatego możliwe jest wykorzystanie go nawet w miejscu gdzie dotychczas był zamontowany zwykły dzwonek lub starszy system domofonowy. Co więcej, cyfrowa komunikacja eliminuje niekorzystny efekt zakłóceń występujących podczas rozmowy.

Kolejną zaletą systemu 2-żyłowego jest brak polaryzacji co bardzo ułatwia instalację sprzętu. Niepolaryzowane połączenie eliminuje większość błędów montażowych, dzięki czemu z całą instalacją systemu jest sobie wstanie poradzić każdy kto posiada chociaż namiastkę zdolności manualnych w obsłudze śrubokrętu i ewentualnie wiertarki.

Przykład instalacji jednorodzinnej systemu Spacetronik DiO

wideodomofon Spacetronik DiO schemat
wideodomofon Spacetronik DiO schemat

Komponenty wykorzystane w przykładnie:

– Wideodomofon SPD-DS701

– Monitor SPD-M777TW

– Zasilacz LRS-35-24

– Separator zasilanie SPD-PS02

Szerokie kąty widzenia

Duży kąt widzenia kamery zamontowanej w wideodomofonie to coś co wyróżnia system Spacetronik DiO na tle konkurencji. Na pewno taka cechą jest także jakość obrazu oraz materiały z jakich zostały wykonane różne elementy systemu. Stacje wyposażone są w kamerę o rozdzielczości 1,0 MP 3,6 mm, oraz obiektyw z poziomym kątem widzenia 120 stopni w stacji natynkowej, oraz 170 stopni w stacjach podtynkowych.

wideodomofon spacetronik dio
wideodomofon Spacetronik DiO

 

Nowości w ofercie Spacetronik DiO – monitory

Wszystkie monitor przeznaczone zostały do pracy w systemie Spacetronik DiO. Dedykowany dla systemów jednorodzinnych i wieloabonentowych. Wyposażony w ekran o przekątnej 4,3″ lub 7″ monitor posiada wszystkie niezbędne funkcje cechujące urządzenia najwyższej jakości. Monitor wyposażony jest w funkcję obsługi maksymalnie 4 stacji bramowych i poza furtką może sterować dodatkowym przekaźnikiem. Rozbudowana funkcja adresowanego interkomu pozwala na swobodną komunikację z każdym innym odbiornikiem w systemie.

monitor Spacetronik DiO
wideodomofon Spacetronik DiO tabela

Monitor wideodomofonu Smart 7″ Spacetronik DiO SPD-M777TW z dotykowym wyświetlaczem i szklanym frontem

Monitor przeznaczony do pracy w systemie wideodomofonowym dwużyłowym Spacetronik DiO. Wyposażony w kolorowy dotykowy ekran o przekątnej 7″ TFT, dzięki któremu obsługa jest jeszcze wygodniejsza. Monitor posiada wszystkie niezbędne funkcje cechujące urządzenia najwyższej klasy. Nowoczesny i elegancki design, przedni panel wykonany z hartowanego szkła, a całość wykończona estetycznie wykonaną aluminiową ramką.

Monitor do wideodomofonu Spacetronik SPD-M772TW z dotykowym wyświetlaczem
wideodomofon Spacetronik DiO SPD-M777

Monitor wideodomofonu Smart 4,3″ Spacetronik DiO SPD-M434TW w kolorze białym

Monitor przeznaczony do pracy w systemie wideodomofonowym dwużyłowym Spacetronik DiO. Wyposażony w kolorowy dotykowy ekran o przekątnej 4,3″, dzięki któremu obsługa jest jeszcze wygodniejsza. Dodatkowo monitor posiada dwa przyciski dotykowe do odbierania połączeń i otwarcia elektrozaczepu.

wideodomofon Spacetronik DiO SPD-M434
wideodomofon Spacetronik DiO SPD-M434

Monitor wideodomofonu TFT 4,3″ Spacetronik DiO SPD-M433W w kolorze białym

Monitor przeznaczony do pracy w systemie wideodomofonowym dwużyłowym Spacetronik DiO. Wyposażony w kolorowy ekran o przekątnej 4,3″ TFT oraz dwa dotykowe przyciski funkcyjne. Monitor posiada wszystkie niezbędne funkcje cechujące urządzenia najwyższej klasy.

wideodomofon Spacetronik DiO SPD-M433
wideodomofon Spacetronik DiO SPD-M433

Jeśli poszukujesz odpowiedniego rozwiązania do Swojego domu jednorodzinnego u Nas znajdziesz gotowe zestawy, dzięki którym możliwe będzie wykonanie kompletnej instalacji bez potrzeby poszukiwania i dobierania odpowiednich komponentów. Każdy z elementów zestawu jest kompatybilny z pozostałymi, dlatego stanowi gwarancję poprawności funkcjonowania.

Komponenty zestawu są wykonane z najwyższą starannością i w nowoczesnym designie, dzięki czemu doskonale prezentuje się na ścianie każdego budynku, jak i we wnętrzu. Każdy zestaw wideodomofonowy Spacetronik DiO składa się z estetycznego panelu zewnętrznego, monitora i odpowiednio dobranego zasilacza, który zapewni dopływ prądy niezbędny do funkcjonowania systemu i otwierania drzwi.

Oferta wideodomofonów dwuprzewodowych Spacetronik DiO to rozwiązanie na lata, najbardziej komfortowe, spełniające oczekiwania i dopasowane do Twoich potrzeb. Zachęcamy do kontaktu poprzez sklep DMTrade lub infolinię. Zainteresowanym osobom udzielimy odpowiedzi na pytania oraz pomożemy w wyborze najlepszego, spełniającego oczekiwania zestawu.

wideodomofon Spacetronik DiO strona
wideodomofon Spacetronik DiO strona

Wideodomofony Spacetronik DiO dostępne w sklepie DMTrade

Sprawdź pozostałe wpisy w kategorii bezpieczeństwo > Blog