Wraz z pojawieniem się nowych produktów w ofercie Spacetronika w kategorii wypełniaczy powietrznych, uznaliśmy, że warto Wam nieco przypomnieć tą tematykę. Cóż to za nowości? Biodegradowalne poduszki i maty powietrzne wykonane z liniowego polietylenu o niskiej gęstości (GMX). Zapraszamy do lektury.

Raz jeszcze słów kilka o wypełniaczach

Transport towaru w dzisiejszych czasach jest czymś nad wyraz pospolitym i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu, aby uchronić go przed potencjalnymi uszkodzeniami. Na rynku istnieje wiele sposobów wypełniania paczek, a jednym z nich jest wypełniacz powietrzny, który według nas jest najskuteczniejszy. Oczywiście dochodzi również kwestia doboru odpowiedniego opakowania do transportowanego przedmiotu, ale zawsze zostaną puste przestrzenie, które trzeba wypełnić – w przeciwnym razie obiekt będzie przemieszczał się podczas przewożenia, co ostatecznie może skutkować uszkodzeniem i irytacją osoby, która wyczekiwała na swoje zamówienie. Wracając – skoro stawiamy na wypełniacz powietrzny, to dlaczego?

Biodegradowalne, nietoksyczne i przyjazne dla środowiska wypełniacze powietrzne

Nowości od Spacetronik – ekologiczny wypełniacz do paczek, czyli biodegradowalne maty i poduszki powietrzne to zdecydowanie najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Poduszki występują w rozmiarach 20×10 cm, 20×12 cm, 20×15 cm oraz 20×20 cm,

poduszki powietrznenatomiast w przypadku mat są to rozmiary 40×25 cm oraz 40×33 cm.

 

maty powietrzne

Każdy wypełniacz powietrzny można używać wielokrotnie. Można je również poddać recyklingowi. Wykonane z biodegradowalnego liniowego polietylenu o niskiej gęstości (GMX). Raport z testu biodegradowalności informuje, że szybkość degradacji wynosi 180 dni w przypadku, gdy folia ma kontakt z glebą lub innym materiałem biodegradalnym, np. warunkami występującymi na wysypiskach, kompostownikach, itd. Biodegradowalna folia GMX może być zakopana – rozłoży się na wodę, dwutlenek węgla i tlenek wapnia, poprawiając glebę i skutecznie chroniąc rośliny przed bakteriami. Maty ulegają biodegradacji zarówno w warunkach tlenowych (z obecnością wolnego tlenu), jak i beztlenowych (bez obecności wolnego tlenu). Ponadto utrata energii przy transporcie paczki jest około 50% niższa, niż w przypadku tektury, papieru itd. ze względu na znikomą wagę. Łatwość utylizacji jest kolejną istotną cechą.

Biodegradowalna folia

Koszty transportu i cena

transport towarówWypełniacze składają się aż w 90% z powietrza, a tylko 10% z folii, co czyni, że nie mają wpływu na wagę przesyłki, a co za tym idzie skutecznie redukują koszty transportu. Są stosunkowo niedrogie w porównaniu z innymi wypełniaczami. Dla przykładu: koszt pakowania tekturą jest o wiele droższy po dokonaniu kalkulacji porównawczej, a dodatkowo jest bardziej problematyczny czasochłonny.

Składowanie

Pod tym względem wypełniacze z folii nie mają sobie równych. Pompujesz tyle folii, ile potrzebujesz do wypełnienia swoich paczek. Gdy Twoje poduszki pozostają nienapompowane, to ich grubość jest porównywalna z kartką papieru.

Właściwości

Przede wszystkim wypełniacze powietrzne są dostosowane do większości możliwych towarów. Tego rodzaju wypełnienie wykorzystywane jest najczęściej do transportu wyrobów medycznych, np. leków. Tłumią dźwięki, dlatego osoby postronne nie mogą poznać poprzez domysły zawartości przesyłki. Dzięki wysokiej elastyczności, mogą dokładnie wypełnić puste przestrzenie odkształcając się odpowiednio w lukach i świetnie amortyzują. Dodatkowo są odporne na wilgoć.

Pozostała oferta Spacetronik

Oferta Spacetronik

Oprócz biodegradowalnych pozycji, znajdziecie również w ofercie Spacetronik wypełniacze powietrzne wykonane z równie wytrzymałego materiału HDPE. W przypadku mat oraz poduszek powietrznych występują identyczne rozmiary oraz pozostaje właściwości dla obydwu technologii. Odwiedzając jeden z naszych sklepów, chociażby www.wypelniacze-paczek.pl znajdziecie także inne wypełniacze, m.in. torby, kolumny..

Wkrótce więcej nowości

Już wkrótce oferta zostanie wzbogacona o dwa nowe modele maszyny, które notabene są niezbędne do nadmuchiwania wypełniaczy powietrznych. Bądźcie czujni!

maszyny do wypelniaczy powietrznych spacetronik