Brak telewizji w domu jest dzisiaj czymś niespotykanym. W gruncie rzeczy włączony telewizor towarzyszy nam przez cały dzień. Spoglądamy na ekran podczas porannej kawy, odpoczynku po pracy, a wieczór wzbogacamy o seans filmowy. Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów – stacje emitują programy i materiały dla naprawdę każdej grupy odbiorców. Rzecz jasna, jeśli już coś oglądamy, to oczekujemy co najmniej dostatecznej jakości odbieranego kanału, a co jeśli obraz skacze, zanika, śnieży, bądź w ogóle go nie ma? Wtedy warto wzbogacić swoją instalację telewizyjną o wzmacniacz, chociażby o jeden z niżej prezentowanych firmy Spacetronik.

Wzmacniacz Spacetronik SPA-V2U42X2 LTE

 

42x2Pierwsze z dwóch prezentowanych urządzeń przeznaczone jest do naziemnego analogowego i cyfrowego odbioru TV/FM lub do wzmocnienia sygnału. Wzmacniacz idealnie nadaje się do budowy małych i średnich instalacji zbiorczych, które występują np. w domach jednorodzinnych. Jeśli spojrzymy na urządzenie, znajdziemy tutaj 3 wejścia i 2 wyjścia i dodatkowe 1 wyjście testowe (-30dB), dzięki któremu mamy możliwość podłączenia analizatora widma lub miernika poziomu. Zakresy częstotliwości dla UHF1 i UHF 2 wynoszą od 470 do 790 MHz, zaś dla VHF od 40 do 70 MHz, od 88 do 108 MHz oraz od 160 do 260 MHz.

Budowa #1

Budowa urządzenia

Każde wejście ma możliwość regulacji wzmocnienia. Wejścia są szerokopasmowe z automatycznym podawaniem przedwzmacniacza na wejściu UHF1, w przypadku zwarcia następuje automatyczne przerwanie zasilania elektronicznego (+24V). SPA-V2U42X2 LTE posiada wbudowany stabilizowany zasilacz.

42x2v2

Urządzenie nie jest przeznaczone do pracy na otwartej przestrzeni. Należy unikać miejsc, gdzie występuje duży stopień wilgotności. Montaż w pobliżu miejsc o dużym cieple również nie jest wskazany, np. w okolicy grzejników. Prezentowany wzmacniacz posiada możliwość zasilania przedwzmacniaczy napięciem 24V, o max. prądzie 50 mA poprzez wejście UHF1. Zasilanie przedwzmacniaczy włączane jest automatycznie, po wykryciu przedwzmacniacza. Oprócz urządzenia otrzymujemy także instrukcję obsługi oraz wkręty do montażu.

Schemat #1

Przykładowy schemat zastosowania wzmacniacza

 

Tabela #1

Tabela zawierająca dane techniczne

Wzmacniacz Spacetronik SPA-VU28X4 LTE

28x4

SPA-VU28X4 LTE to wzmacniacz sygnału telewizyjnego do systemów telewizji kablowej & naziemnej. Urządzenie znajduje główne zastosowanie w instalacjach domowych. Interfejs posiada 1 wejście i 4 wyjścia niezależne.

Budowa #2

Budowa urządzenia

Zakresy częstotliwości roboczej dla tego urządzenia wynoszą: dla VHF od 47-318 MHz, dla UHF od 470-790 MHz. SPA-VU28X4 LTE zawiera osobne regulacje dla zakresów pomiarowych i decymetrowych.
Wzmocnienie można regulować oddzielnie w paśmie UHF i VHF. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w wbudowany zasilacz.

28xx4

Podobnie jak w przypadku pierwszego modelu, to urządzenie również nie jest przeznaczone do pracy na otwartej przestrzeni i nie jest wskazany montaż wzmacniacza w pobliżu źródeł ciepła, bądź w miejscach o dużej wilgotności. W zestawie oprócz urządzenia otrzymujemy instrukcję obsługi oraz wkręty montażowe.Schemat #2

Przykładowy schemat zastosowania wzmacniacza

Tabela #2

Tabela zawierająca dane techniczne