Ubiquiti pojawiło się w naszej ofercie stosunkowo niedawno. Nawet więcej, powiedziałbym, że weszło z przytupem i podbiło rynek. W ciągu ostatnich dni oferta sklepów DMTrade.pl i Warsztatowski.com została rozszerzona o nowe warianty tych towarów oraz nowe modele. W tym wpisie chciałbym nieco przybliżyć jakie są różnice pomiędzy nimi.

Wszystkie są białe…
…okrągłe i kwadratowe…
…zielone i niebieskie…

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti unifi

Kolejne rozdziały w tym wpisie wyjaśnią w skrócie różnice między modelami. Przegląd rozpoczynam od punktów dostępowych o dużym zasięgu, następnie przejdę do standardowych access pointów, a zakończę na wersji zewnętrznej. Zapraszam do przeczytania dalszej części wpisu.

Ubiquiti Nanostation 2

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti nanostation 2

 

 

Punkt dostępowy w kształcie anteny zewnętrznej, o zasięgu deklarowanym przez producenta dochodzącym do 15 kilometrów. Maksymalna przepustowość sieci to około 54 Mbps. Zarządzanie odbywa się poprzez przeglądarkę WWW.

 

Ubiquiti Nanostation Loco M2

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti nanostation 2loco m2

 

To także access point typu antena zewnętrzna o mniejszym zasięgu i mniejszym rozmiarze. Producent deklaruje zasięg do 5 kilometrów. Jest to model nowszy od Nanostation 2, z przepustowością do 150 Mbps oraz zarządzaniem przez panel WWW.

 

 

 

Ubiquiti UniFi AP / UAP

Przechodzimy do AP wewnętrznych, w tym segmencie jest najwięcej modeli i wiele kosmetycznych różnic.

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti unifi ap

 

Podstawowym modelem jest UniFi AP (zwany UAP). Z wyglądu to biały krążek z zieloną poświatą wokół centralnego okręgu. Cechuje się przepustowością do 300 Mbps, zasięgiem w przestrzeni otwartej do 120 metrów. Zarządzanie odbywa się poprzez dedykowany program (jak w całej serii UniFi) zwany UniFi Controller’em. Produkt ten jest dostępny w naszych sklepach w wersji “bulk” (samo urządzenie z elementami montażowymi) oraz OEM (bez oryginalnego opakowania)

 

 

Ubiquiti UniFi AP Long-Range / UAP-LR

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti unifi ap

 

UAP i UAP-LR nie różnią się niczym z wyglądu. Są okrągłe, z zielonym światłem LED. Technicznie również mają taką samą przepustowość (do 300 Mbps) i są sterowane poprzez UniFi Controller. Jedyną różnicą jest zasięg, wersja Long-Range, w przestrzeni otwartej, rozsyła sieć do 183 metrów. Urządzenie to sprzedajemy w wersji “single-box” oraz w wersji “3-pack” (3 urządzenia wraz z akcesoriami w jednym oryginalnym opakowaniu).

 

 

Ubiquiti UniFi AP Pro / UAP-PRO

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti unifi ap-proPozostaję nadal w okrągłych punktach dostępowych, ale model UAP-PRO ma niebieskie podświetlenie. Ponadto AP pracuje w dwóch zakresach Wi-Fi (2,4GHz + 5GHz) i osiąga przy tym maksymalną przepustowość do 750 Mbps (300 + 450). Zasięg w terenie dochodzi do 122 metrów a zarządza się tym urządzeniem poprzez dedykowane oprogramowanie. W naszych sklepach, model UAP-PRO jest dostępny w wersji “single-box” oraz w wersji “3-pack” (3 urządzenia wraz z akcesoriami w jednym oryginalnym opakowaniu).

Ubiquiti UniFi AP AC / UAP-AC

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti unifi uap-ac square

Kontynuujemy opis urządzeń z niebieskim światełkiem LED, ale zmieniamy kształt. UniFi AP AC (UAP-AC) jest kwadratowy. Jest to potężny access point z przepustowością dochodzącą aż do 1750 Mbps (450 + 1300). Zasięg sieci dochodzi do 120 metrów. Tym punktem dostępowym sterujemy poprzez UniFi Controller. Urządzenie to sprzedajemy w wersji “single-box” oraz w wersji “3-pack” (3 urządzenia wraz z akcesoriami w jednym oryginalnym opakowaniu).

 

Ubiquiti UniFi AP AC Outdoor / UAP-AC-OUTDOOR

Znalezione obrazy dla zapytania ubiquiti unifi uap-ac-outdoor

 

 

Nasza oferta obejmuje również model zewnętrzny o parametrach identycznych jak ten powyższy (kwadratowy UAP-AC). Informacyjnie podam je ponownie, przepustowość sieci dochodzi do 1750 Mbps, urządzenie jest dwuzakresowe, działa w paśmie 2,4GHz i 5GHz. Do sterowania i konfiguracji używamy UniFi Controller’a. Obudowa urządzenia została tak zaprojektowana, że wytrzymuje warunki atmosferyczne (opady deszczu, światło słoneczne).

 

 

Inne akcesoria Ubiquiti

W ofercie naszych sklepów są również zasilacze PoE w dwóch wersjach (24V/12W/0,5A oraz 50V/60W/1,2A z portem 1Gbps) oraz kamerę AirCAM.

Znalezione obrazy dla zapytania poe 24v 12wZnalezione obrazy dla zapytania ubiquiti aircam