Wszechobecne kable były czymś normalnym jeszcze kilka lat temu. Dzisiejsze czasy przyzwyczaiły nas do łączności bezprzewodowej. Jeśli chodzi o komunikację na krótkich dystansach – Bluetooth – w większości laptopów, tabletach i smartfonach jest standardowym elementem na pokładzie. Inaczej jest z komputerami stacjonarnymi. Wtedy warto rozważyć zakup adaptera Bluetooth, który pozwoli Ci zdecydowanie podnieść funkcjonalność Twojej jednostki. Może być mały, solidny, posiadać dobre parametry, a przy tym niewiele kosztować – poznajcie Adapter Bluetooth 1Mii B04.

Adapter Bluetooth 1Mii B04

1Mii USB Bluetooth 4.0

Adapter bluetooth usb 1miiAdapter Bluetooth firmy 1Mii umożliwi Ci rozbudowanie Twojego komputera o bezprzewodową komunikację Bluetooth 4.0. To małe, ale solidne urządzenie wykonane z wysokiej jakości komponentów pozwoli Ci połączyć laptopa lub PC-ta z bezprzewodową klawiaturą, myszką, drukarką, słuchawkami, głośnikami i innymi urządzeniami Bluetooth. Ponadto będziesz mógł przesyłać pliki z Twojego telefonu na dysk komputera i na odwrót (urządzenia Apple, takie jak iPhone, iPad działające z iOS, nie są obsługiwane).

 

Zasięg transmisji

Adapter Bluetooth USB 1Mii B04 pozwala na bezprzewodową transmisję na maksymalną odległość 20 metrów.(Na zasięg mogą mieć wpływ routery Wi-Fi, ściany i obiekty stojące na drodze oraz odbiornik w urządzeniu odbierającym). Bluetooth w wersji 4.0 i technologia EDR (Enhanced Data Rate) pozwalają osiągnąć transfer do 3 Mb/s.

Duży zasięg transmisji bluetooth

Kompatybilność

Jeśli operujecie na Windows XP, Vista, 7, 8, 10 lub Linux, to spokojnie możecie zdecydować się na zakup tego urządzenia, gdyż jest ono z nimi kompatybilne. Jeśli chodzi o urządzenia – gama jest na prawdę spora. Bezprzewodowe myszki, klawiatury, słuchawki, głośniki, drukarki, kontrolery gier i wiele, wiele innych. Jednak także i to urządzenie ma limity – nie jest kompatybilne z Xboxem One oraz Nintendo. B04 nie możesz używać jako odbiornik Bluetooth w samochodzie, w telewizorze oraz komputerach typu Mac. 

1Mii słuchawki bezprzewodowe bluetooth audio adapter

transfer plików 1Mii adapter         Kompatybilne urządzenia bluetooth

Kontroler gier od konsoli do PC-ta?

Tak, to możliwe. Opisywane urządzenie pozwoli Ci na podłączenie “pada” od Twojej konsoli do komputera PC lub laptopa. Producent informuje, że kontroler od Play Station 3 oraz Play Station 4 będzie kompatybilny z systemami Windows 7, 8, 10 oraz Linux, natomiast kontroler od Xbox 360 zadziała z Windowsem 7, 8 oraz 10. W niektórych przypadkach wymagane może być dodatkowe oprogramowanie, wymagane przez podłączane urządzenie.

Plug & Play

Używanie urządzenia jest na prawdę proste i nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Po prostu – umieszczasz adapter w porcie USB i możesz zacząć wykorzystywać jego możliwości. Tak jest w przypadku systemów operacyjnych Windows 10 oraz 8. W przypadku starszych OS-ów wymagane mogą być sterowniki. 1Mii dołącza do zestawu małą płytę Mini-CD, na której znajdziecie potrzebne oprogramowanie. Jeśli Twój komputer lub laptop nie posiada napędu optycznego, producent zamieścił sterownik w sieci, który możecie pobrać tutaj.

Zestaw Bluetooth 1Mii B04 zawartość zestawu

Specyfikacja techniczna

– Kompatybilny z systemami Windows XP/Vista/7/8/10 & Linux
– Obsługuje protokoły HFP1.5, HSP1.2, AVRCP1.4, A2DP1.2, FTP1.1
– Obsługa protokołu Bluetooth Low Energy (BLE)
– Obsługa USB w wersji 2.0
– Zasięg transmisji do 20 metrów
– Prędkość transmisji do 3Mb/s.
– Częstotliwość transmisji: 2.4 GHz
– Chipset CSR

 

Zawartość zestawu


Adapter Bluetooth 1Mii B04 dostępny jest w sklepie DMTrade.pl – kliknij TUTAJ.