Ubiquiti – lepsi od innych, bo…

Co wyróżnia Ubiquiti Networks? Dlaczego mają przewagę? Już wyjaśniam, przede wszystkim dlatego, że ich serie produktowe są ze sobą w 100% zgodne, mają jedno i to samo oprogramowanie, i przeciwnie jak u konkurencji, urządzenia nie są obsługiwane z panelu “admina” przez przeglądarkę a poprzez dedykowany sterownik, zwany UniFi Controller’em.

Program ten jest bardzo intuicyjny, wielojęzyczny, sam wykrywa region i język otoczenia użytkownika (u nas po podłączeniu od razu uruchomił się w polskiej wersji językowej). Controller wykrywa urządzenia podłączone do tej samej sieci co stanowisko pracy (komputer PC), a użytkownik “adoptuje” je. Wtedy rozpoczyna się auto-konfiguracja urządzenia i aktualizacja oprogramowania.

Obsługa jest prosta, przejrzysta i, moim zdaniem, zdecydowanie przyjemniejsza niż poprzez okno przeglądarki w urządzeniach dostępnych u konkurencji, gdzie często są to strony z panelami administracyjnymi w języku angielskim. W panelu UniFi Controllera mamy dostęp do podłączonych urządzeń, zużycia danych, obciążeń sieci itp. Wszystko w jednym miejscu.

Ubiquiti – połączenie wszystkich ze wszystkim

Ubiquiti Networks, Inc. obecnie koncentruje się na 3 głównych technologiach: rozproszonym dostępie do Internetu o wysokiej pojemności, zunifikowanej technologii informacyjnej i nowej generacji elektronice użytkowej do użytku domowego i osobistego. Większość zasobów firmy składa się z przedsiębiorczych i zdecentralizowanych zespołów R&D. Ubiquiti zwiększa świadomość marki głównie dzięki społeczności użytkowników firmy, w której klienci mogą bezpośrednio łączyć się z działem badań i rozwoju, marketingu i wsparcia. Z ponad 70 milionami urządzeń wysyłanych do ponad 200 krajów, Ubiquiti ma na celu połączenie wszystkich ze wszystkim, wszędzie. Ubiquiti zostało założone przez byłego inżyniera Apple Roberta Pera w 2005 roku.

Adapter PoE

Adapter PoE to nowoczesny element sieciowy za pomocą którego możliwe jest przesyłanie zasilania przez wybrane żyły kabla sieciowego do urządzeń wymagających napięcia 24V DC. Adapter PoE należy do urządzeń pasywnych – co oznacza, że przesyłane jest jedynie zasilanie bez udziału przesyłu danych (nie istnieje żadna komunikacja między urządzeniem zasilającym a zasilanym). Dodatkowo zasilacz posiada szereg zabezpieczeń: przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe oraz uziemienie w kablu AC. Ze względu na swoje właściwości pasywny adapter sieciowy idealne nadaje się do zasilania stacji klienckich CPE oraz stacji bazowych.

Gdy ponad dekadę temu wprowadzono standard IEEE 802.3af – powszechnie znany jako PoE (Power over Ethernet), rozpoczęła się nowa era w zakresie zasilania urządzeń sieciowych. Takimi są przykładowo telefony VoIP, punkty dostępowe sieci bezprzewodowych oraz kamery przemysłowe. Wraz z upływem lat, w związku ze wzrostem funkcjonalności tych urządzeń, zmiany w PoE stały się koniecznością, co ostatecznie doprowadziło do stworzenia nowego standardu IEEE 802.3at (PoE+)

Adapter PoE – zasada działania

Istotą metody zasilania zdefiniowanej w PoE jest integracja sygnału zasilającego i danych, które są jednocześnie przesyłane standardowym okablowaniem używanym do transmisji informacji w sieciach Ethernet. Możliwe są dwie konfiguracje. W pierwszej energia jest przesyłana za pośrednictwem dwóch par przewodów skrętki (1/2 i 3/6), którymi są również transmitowane dane. W drugim przypadku wykorzystywane są natomiast dwie wolne pary (4/5 i 7/8).

Do realizacji zasilania PoE niezbędne są też zasilacze, czyli specjalnie projektowane urządzenia sieciowe, np. przełączniki, określane w normie jako tzw. PSE (power sourcing equipment) oraz odbiorniki, tzw. PD (Powered Device), w których dzięki PoE nie ma już konieczności korzystania z dodatkowego przewodu zasilającego. Upraszcza to konstrukcję sieci, także w trudno dostępnych miejscach oraz zmniejsza koszty jej budowy oraz eksploatacji. Ponadto można sprawniej zarządzać siecią, monitorując zużycie mocy w poszczególnych węzłach oraz w razie potrzeby zdalnie restartować lub wyłączać, np. aktualnie nieużywane urządzenia.

Adapter PoE – przegląd modeli firmy Ubiquiti

adapter PoE

1. Zasilacz Adapter PoE Ubiquiti 24V 12W

adapter PoE

Dzięki zasilaczowi Ubiquiti POE-24-12W zasilisz urządzenia pasywnie za pomocą technologii PoE.
Estetyczna obudowa i niewielkie rozmiary pomagają utrzymać porządek w okablowaniu.
Model ten został zaopatrzony w dwa porty RJ-45 Gigabit Ethernet i przeznaczony jest do zasilania urządzeń napięciem 24V przy prądzie do 0.5A.
POE-24-12W posiada diodę LED informującą o statusie urządzenia oraz przycisk RESET, umożliwiający zdalne resetowanie podłączonych urządzeń.
Ponadto oferowany produkt zabezpiecza przed wyładowaniami elektorstatycznymi, zapewniając uziemienie oraz ochronę przeciwprzepięciową.

Najistotniejsze cechy produktu

– napięcie 110-220 V

– pobór mocy 12 W

– 2 porty Ethernet LAN (RJ-45)

– częstotliwość danych wejściowych 50-60 Hz

2. Zasilacz Adapter PoE Ubiquiti 50V 60W

Adapter PoE Ubiquiti 50V 60W

Oferowany produkt został wyposażony w dwa porty Gigabit Ethernet (RJ-45).
Konstrukcja urządzenia bazuje na wytrzymałych komponentach, dzięki czemu produkt cechuje niezawodność działania i wysoka jakość.
POE-50-60W wspiera pasywne zasilanie poprzez sieć Ethernet, co czyni urządzenie niezawodnym.
Pobór mocy urządzenia wynosi 60W, przy prądzie wejściowym 50V i prądzie wyjściowym 1.2A.
Urządzenie jest zgodne ze standardami przemysłowymi IEC 60950-1:2005+A1, UL60950-1, EN55022:2010 oraz EN55024:2010.

Najistotniejsze cechy produktu

– prąd wejściowy 1.2 A

– pobór mocy 60 W

– 2 porty Ethernet LAN (RJ-45)

– interfejs Gigabit

– PoE 50V

Oferta sprzętowa marki Ubiquiti

adapter PoE

Access point, repeater

adapter PoEadapter PoE

adapter PoE

Zasilacz, adapter PoE

adapter PoEadapter PoE

Kamera IP AirCAM

adapter PoE

Zobacz sprzęt marki Ubiquiti w naszym sklepie warsztatowski.com

Nowości produktowe i inne produkty na naszym blogu