Kamera internetowa z mikrofonem

Kamera Internetowa z mikrofonem
Ostatnie wydarzenia pokazały jak ważnym aspektem naszego życia stał się internet. To dzięki niemu możemy się komunikować z innymi, pracować i uczyć się zdalnie. By webowy kontakt był możliwy przyda się kamera z mikrofonem, dzięki której nasz rozmówca będzie wszystko dobrze widział oraz słyszał.

kamera internetowa do e-learningu

Kamera internetowa USB- dlaczego dobrze ją mieć?

Nigdy nie wiadomo kiedy zajdzie potrzeba skomunikowania się z kimś za pośrednictwem internetu, warto wtedy mieć kamerę z mikrofonem. Videorozmowy prowadzone za pośrednictwem komputera są o wiele wygodniejsze od tych telefonicznych- połączenie jest stabilniejsze, jakość wyższa, dodatkowo mamy wolne ręce i możliwość wykonywania innych zadań w tym samym czasie. Wystarczy podłączyć kamerkę do komputera i już po chwili można zacząć naszą wideorozmowę. Zewnętrzna kamera umożliwia dowolne ustawienie kadru dzięki czemu łatwo pokazać siebie lub otoczenie w jakim się znajdujemy.

Komu przyda się kamerka z mikrofonem?

Można by pokusić się o stwierdzenie, że “każdemu”. Wszyscy mamy rodzinę, znajomych lub kontakty biznesowe, z którymi komunikacja może być ograniczona z różnych względów. Jednak jest kilka grup, u których takie urządzenie będzie niezwykle przydatne. Kamera przyda się m. in.:
– uczniom i nauczycielom do lekcji zdalnych
– pracownikom przebywającym na tzw. home office
– do prowadzenia webinariów, szkoleń, porad, konferencji itp.
– do streamingu i pokazów
– dla youtuberów
– do videorozmów przez Skype, Messenger itp.

Kamery internetowe Spacetronik WCAM11 i WCAM01

Szukaliśmy rozwiązania, które zapewni wygodę użytkowania, wysoką jakość połączeń i niski koszt urządzenia co finalnie przełoży się na zadowolenie użytkownika. Tak powstały kamery internetowe z mikrofonem Spacetronik WCAM11 i WCAM01. Rzeczywista (bez interpolacji) rozdzielczość FULL HD zapewnia wysoką jakość obrazu i ostre szczegóły. Dzięki temu można np. pokazać dokumenty lub materiały dydaktyczne, a odbiorca będzie w stanie je odczytać. Wbudowany mikrofon to kolejny plus przekładający się na wygodę. Nie trzeba dodatkowych kabli na biurku, kolejnych zakupów, instalacji i konfiguracji. To także swoboda ruchów gdy nie mamy “na sobie” dodatkowego mikrofonu. Kabel o długości aż 1,8m. daje możliwość ustawienia urządzenia w sporej odległości od komputera. Dwupłaszczyznowy, ruchomy uchwyt pozwala łatwo ustawić kamerkę na monitorze, szafce, biurku, telewizorze itp.  Gwint statywowy przyda się zaawansowanym użytkownikom, do ustawienia “trudniejszego” kadru. Świetne rozwiązanie np. dla instruktora, który prowadzi zdalne zajęcia jogi i kamera musi znajdować się na środku pokoju, tak by dokładnie pokazać wszystkie ćwiczenia. Funkcja Plug & Play umożliwia korzystanie z urządzenia od razu po podłączenia do komputera- NIE jest wymagana dodatkowa instalacja sterowników, oprogramowania itp. Dodatkowo model WCAM11 wyposażony jest w Autofocus (automatyczne ustawianie ostrości), co z kolei przekłada się na jeszcze wyższą jakość obrazu.

Test Autofocusa w kamerze Spacetronik WCAP11

 

Zobacz jakie to dziecinne proste!

Wszystko co należy zrobić by kamerka działała to podłączyć ją do portu USB komputera i ustawić w odpowiednim kierunku. Voilà! Możesz już dzielić się ze światem obrazem oraz dźwiękiem. 

Gdzie kupić kamery internetowe z mikrofonem?

Znajdziesz je na stronie naszego sklepu: https://www.dmtrade.pl/k2791,pc-phone-kamery-internetowe.html

 

Oferta kamer internetowych

Dobierz model dla siebie!