Rozwój technologiczny jest przyczyną zasypywania nas większą liczbą różnych zastosowań, które mają nam ułatwić i zwiększyć komfort życia codziennego. Smart Home – pojęcie, które ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność i to nie bez powodu. Na rynku pojawia się masa nowych urządzeń, które pozwalają zwykłe mieszkanie zamienić w te inteligentne – sterowane smartfonem, który zawsze mamy pod ręką. Potrzebna nam będzie jeszcze odpowiednia aplikacja, a tą jest Smart Life.

Inteligentny dom to nie tylko wygoda

Po ciężkim weekendzie w delegacji, wracasz do domu. Chwytasz za swój telefon i dosłownie klikasz kilka razy w aplikacji Smart Life. Na progu Twoje mieszkanie wita Cię pełne życia. Na korytarzu włączone jest światło, ekspres serwuje do filiżanki świeżo zmieloną kawę, a termostat właśnie osiągnął pożądaną przez Ciebie temperaturę, dzięki czemu wracasz do nagrzanego mieszkania. Wygodnie? Zdecydowanie, ale.. inteligenty dom to nie tylko wygoda.

smart home

https://www.hiddenwires.co.uk

To również szansa na oszczędność. Przypomnijcie sobie ile razy zapomnieliście wyłączyć światło, odłączyć żelazko lub wyłączyć telewizor. Otwieracie aplikację i w kilka chwil wiecie, co Wam brzydko mówiąc podgryza portfel. Smart Home równa się bezpieczeństwo. Wszelkie alarmy, czujniki, detektory, żaluzje, elektryczne bramy pozwolą Wam zapobiec włamaniom i skutecznie odstraszyć, bądź złapać na gorącym uczynku złodziei. Nawet inteligentna żarówka może się przyczynić do zabezpieczenia dobytku podczas Twojej nieobecności – włączaj i wyłączaj zdalnie oświetlenie, aby imitować obecność ludzi w mieszkaniu – niepożądane osoby z pewnością odpuszczą sobie jakiekolwiek próby włamania myśląc, że ktoś jest w środku.

Smart Life – aplikacja na Twój smartfon lub tablet

Zdalne sterowanie urządzeniami

Tytułowa aplikacja na smartfona, która stanie się Twoim małym, prywatnym centrum dowodzenia inteligentnym domem. Zarządzaj i steruj domowymi urządzeniami z dowolnego miejsca. Możesz być na wakacjach, w pracy, bądź po prostu leżeć w łóżku i brzydko mówiąc jesteś zbyt leniwy, by wstać i coś wyłączyć.

Kompatybilne urządzenia

Kompatybilne obsługiwane urządzenia w aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna Smart Life jest kompatybilna z wieloma urządzeniami od różnych producentów. Na prawdę jest w czym wybierać. Po włączeniu programu i kliknięciu w “Dodaj urządzenie” lub “+” naszym oczom ukaże się tablica z dostępnymi wariantami, podzielonymi na 8 kategorii.

Inteligentne urządzenia

Źródło: https://smartspeakers.co.za

Kolejno są to: Inżynieria elektryczna, Oświetlenie, Duże urządzenia, Małe urządzenia, Urządzenia kuchenne, Czujnik ochrony, Urządzenia medyczne oraz Inne. Gama dostępnych sprzętów jest skromnie mówiąc ponadprzeciętna, a są to m.in. gniazdka elektryczne, przełączniki światła, żarówki, pralki, klimatyzacje, lodówki, wentylatory, piekarniki, czujniki dymu, gazu, kamery, zamki, alarmy, fotele masujące bramy i wiele, wiele innych..

Sterowanie głosowe

Sterowanie głosowe, alexa, google, ifttt

Program obsługuje sterowanie głosowe. Mamy możliwość wydawania poleceń słownych za pomocą Amazon Alexa, Google Home (Google Assistant) lub IFTTT.

Banalne dodawanie nowych urządzeń

Procedura dodawania nowego urządzenia jest jak w tytule – banalna. Po wykonaniu kilku prostych kroków do naszej aplikacji zostanie dodany nowy sprzęt i od razu będziemy mogli nim zarządzać. Pokrótce:

Krok 1 instalacja urzadzenia smart

  1. Uruchamiamy aplikację Smart Life. Następnie klikamy “Dodaj urządzenie”, bądź “+” w górnym prawym rogu.
  2. Wybieramy kategorię i rodzaj urządzenia, które chcemy dodać. Jak już wiecie mamy do wyboru wiele różnych sprzętów podzielonych na 8 głównych kategorii.
  3. Wykonaj polecenie dedykowane dla danego urządzenia. (Z reguły jest to czynność polegająca na włączeniu urządzenia, wyłączeniu i ponownym uruchomieniu po 10 sekundach).
  4. Wybierz swoją sieć Wi-Fi i wpisz hasło, po czym kliknij “Potwierdź”.

 

5. Zaczekaj aż urządzenie połączy się poprawnie z siecią.
6. Jeśli łączenie z siecią powiedzie się, na ekranie smartfona pojawi się informacja “Dodawanie urządzenia powiodło się”.

Instrukcja Smart Life

Powiadomienia w czasie rzeczywistym

Dzięki tej aplikacji otrzymasz na bieżąco powiadomienia z zainicjowanych urządzeń. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo i będziesz zawsze na bieżąco z panującą sytuacją w Twoim domu lub mieszkaniu.

Udostępnij urządzenia członkom rodziny

Dostęp do urządzeń w aplikacji

Źródło: https://www.campuswell.com

Zastanawiałeś się w jaki sposób reszta domowników będzie np. włączać światło w Waszym domu? Aplikacja Smart Life obsługuje wielu użytkowników. Bez trudu dodasz wszystkich współlokatorów i nadasz im uprawnienia do sterowania niezbędnymi urządzeniami, takimi jak. np. oświetlenie i brama wejściowa.

Zaplanowane uruchomienie – harmonogram

Zaplanowane akcje harmonogram Smart Life

Jeśli chcesz, aby po powrocie do domu z pracy witał Cię aromat świeżo zaparzonej kawy – zaplanuj uruchomienie ekspresu do kawy dzięki funkcji harmonogramu. Jeśli nie chcesz zapomnieć wyłączyć klimatyzatora na noc, zaplanuj jego wyłączenie o konkretnej godzinie. Uruchomienie harmonogramu jest bardzo proste. Wystarczy wejść w urządzenie, dla którego chcemy zaplanować jakąś akcję, kliknąć w ikonkę widoczną na powyższej grafice, stuknąć w “Dodaj harmonogram”, a następnie ustawić czas, powtarzalność i rodzaj akcji.

Podział na pomieszczenia

Pomieszczenia i pokoje Smart Life

Aplikacja pozwala na odzwierciedlenie naszego mieszkania, poprzez możliwość utworzenia pomieszczeń i odpowiednie ich nazwanie. Umożliwi Ci to sprawne zarządzanie i np. w przypadku posiadania 10 inteligentnych żarówek bez trudu odnajdziesz te, którą chcesz włączyć. Ponadto mamy możliwość grupowania urządzeń i dzięki temu możemy sterować nimi zbiorczo.


 

włącznik oświetlenia z wifi
Inteligentne włączniki WiFi Tuya, Spacetronik SL-ES