Wyobraźmy sobie sytuacje w której posiadamy bezprzewodowe słuchawki, ale tak je pokochaliśmy, że nie możemy się z nimi rozstać, a samo słuchanie muzyki z telefonu nam nie wystarcza. Gdzie jeszcze bezprzewodowe słuchawki mogą mieć zastosowanie? Moglibyśmy na przykład zagrać na konsoli w środku nocy nie przeszkadzając nikomu kto śpi w pokoju obok. Oczywiście zakładając, że potrafimy utrzymać nerwy na wodzy i nie kończymy każdej przegranej rozgrywki soczystym wyrażeniem ” K@$%a… ” Zakładając jednak, że nie dochodzi do tak skrajnych sytuacji, jedyne czego potrzebujemy aby podłączyć bezprzewodowe słuchawki do konsoli to nadajnik bluetooth audio ( oczywiście poza konsolą i słuchawkami bezprzewodowymi 😀 ) Co więcej, fajnie by było, gdyby nadajnik gwarantował wysoką jakość dźwięku – zapewniają to najczęściej kodeki, takie jak aptX.

Jaki nadajnik bluetooth wybrać?

Na rynku można spotkać mnóstwo nadajników bluetooth, które mają tak duży “rozstrzał” cenowy, że wybór odpowiedniego może nieraz przyprawić o zawrót głowy. Szukając nadajnika bluetooth warto zwrócić uwagę między innymi na obsługiwane bluetooth przez urządzenie, zasięg urządzenia i jakość przesyłanego dźwięku. Oczywiście, można również zwracać uwagę na inne szczegóły takie jak wymiary, obsługiwane oprogramowanie… Jaki nadajnik możemy polecić?

Nadajnik audio Zoweetek B0310

Jak już pisaliśmy wcześniej, przy wyborze nadajnika bluetooth warto zwrócić uwagę np. na obsługiwane bluetooth – tutaj urządzenie posiada wsparcie Bluetooth 5.0 działające wstecz. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, produkt zapewnia najwyższą jakość dzięki obsłudze sterowników aptX, oczywiście urządzenie działa na zasadzie plug&play.

nadajnik bluetooth audio

Model B0310 to małe i kompaktowe urządzenie pełniące rolę nadajnika audio USB. Wystarczy podłączyć je do portu USB w komputerze z systemem Windows lub Mac. System operacyjny sam zainstaluje je wśród urządzeń dżwięku. Nadajnik pozwala na podłączenie dwóch urządzeń odbierających sygnał audio jednocześnie (np. dwie pary słuchawek bezprzewodowych). Urządzenie wspiera profesjonalne kodeki audio, takie jak aptX LL/HD. Zastosowanie najnowszych komponentów gwarantuje daleki zasięg transmisji i brak opóźnień w odbieranym sygnale.

nadajnik audio bluetooth

Cechy produktu:
– zastosowany moduł Bluetooth 5.0
– obsługa kodeków aptX
– zasięg do 20 metrów w terenie otwartym, bez zakłóceń
– możliwość podłączenia dwóch odbiorników jednocześnie
– zasilany z USB
– nie wymaga sterowników – Plug&Play
– wymiary: 3,1 x 1,7 x 0,7 cm (nieco większy od adaptera USB myszy lub klawiatury)

Zawartość zestawu:
– nadajnik B0310
– przejściówka USB na USB-C
– przedłużacz USB 1m

Znajdź nadajnik bluetooth dla siebie:

https://dmtrade.pl/k348,konwertery-av-transmitery-audio.html