Do naszej oferty wróciły urządzenia od 1Mii. Jest to producent specjalizujący się w akcesoriach do transmisji dźwięku z wykorzystaniem technologii Bluetooth o najnowszych standardach. W tym wpisie porównam dwa modele, które pracują jako urządzenia 2w1 – są zarówno nadajnikami jak i odbiornikami Bluetooth.

Nadajnik i odbiorniki Bluetooth – co to jest?

Nadajnikiem nazywamy urządzenie, które wysyła sygnał ze źródła do odbiornika, którym są np. słuchawki bezprzewodowe. Przykładową instalacją z użyciem sprzętu 1Mii jest: Telewizor —> urządzenie 1Mii —> słuchawki bezprzewodowe.

Odbiornikiem nazywamy urządzenie odwrotne, odbierające sygnał Bluetooth i podające go do urządzenia końcowego. Przykładowa instalacja: Smartfon z Bluetooth —> urządzenie 1Mii —> zestaw głośników.

1Mii B03 – powrót króla

Zastosowanie technologii Bluetooth (wersja 4.2) i podwójna transmisja Dual-Link sprawia że nasz sprzęt spełnia najwyższe standardy w jakości przesyłu i odległości. B03, oprócz nowoczesnego designu, gwarantuje bardzo daleki zasięg, aż do 70 metrów w przestrzeni otwartej lub do 40 metrów wewnątrz budynków. UWAGA: Zasięg teoretyczny może ulec zmianie ze względu na inne fale radiowe występujące w budynku, takie jak np. routery Wi-Fi, smartfony, inne urządzenia Bluetooth.

Technologia AptX Low Latency eliminuje opóźnienia w przesyłaniu sygnału poprzez Bluetooth, ponadto dźwięk transmitowany nie traci barwy ani głębi. Zastosowanie rozwiązania zwanego Dual-Link’iem pozwala na podłączenie dwóch niezależnych urządzeń do jednego nadajnika, np. umożliwia jednoczesne podłączenie słuchawek i głośnika bezprzewodowego. Jednakże, aby w pełni korzystać z technologii aptX opracowanej przez firmę Qualcomm, Twoje urządzenie musi również obsługiwać tę funkcję. Informujemy przy okazji, iż ta technologia jest dostępna w smartfonach opartych o procesory Snapdragon w serii 700 i wyższej.

1Mii B03 wspiera podłączenie analogowe (Jack 3,5mm; RCA) oraz cyfrowe (Toslink). W trybie pracy zwanym BYPASS, bez Bluetooth, może służyć jako konwerter audio i zmieniać sygnał z analogowego na optyczny lub z optycznego na analogowy.

1Mii B03 Pro – udoskonalony ideał 🙂

Nadajnik & Odbiornik Bluetooth 5.0 NFC 2w1 1Mii B03 Pro 70m

1Mii B03 Pro to dwa urządzenia w jednym. W małej, eleganckiej obudowie otrzymujemy nadajnik i odbiornik z modułem Bluetooth 5.0 (szybszym i o większym zasięgu niż Bluetooth 4.2). Dzięki zastosowaniu topowych podzespołów urządzenie gwarantuje 24-bitową jakość dźwięku. Transmisja audio jest bezstratna i odbywa się bezprzewodowo w zasięgu do 70 metrów od urządzenia (w przestrzeni otwartej, bez zakłóceń).

Podwójna antena i chipset Bluetooth 5.0 w pierwszej klasie gatunkowej to gwarancja bardzo dużego zasięgu i bezstratnej jakości przesyłanego materiału. Urządzenie pozwala na podłączenie dwóch odbiorników Bluetooth jednocześnie (np. dwóch par słuchawek). Zasięg pracy bezprzewodowej może być niższy niż deklaruje producent, gdy w pobliżu znajduje się router Wi-Fi lub inne urządzenie korzystające z fal radiowych w częstotliwości 2,4 GHz.

Technologia aptX Low Latency to 99% skuteczność eliminacji jakichkolwiek opóźnień przesyłanego dźwięku. W trybie odbiornika, B03 Pro obsługuje parowanie urządzeń za pomocą technologii zbliżeniowej NFC. W komplecie oprócz samego urządzenia i kabla zasilającego USB, znajdziemy także wszystkie niezbędne przyłącza audio: kabel Jack, kabel optyczny Toslink, adapter Jack-RCA. Ważne: przy korzystaniu z dźwięku optycznego Toslink, wymagany jest kodek PCM audio ustawiony w źródle. Kodek Dolby/DTS nie jest w tym trybie obsługiwany.

Kilka słów o różnicach i podsumowanie

Modele B03 i B03 Pro są do siebie bliźniaczo podobne. Mają identyczny zasięg i obsługuje się ja niemal tak samo. Model Pro ma poprawione kodeki audio aptX i aptX-LL, które jeszcze lepiej radzą się z ewentualnym opóźnieniem dźwięku. Ponadto wyposażono go w najnowszy moduł Bluetooth oznaczony jako 5.0. Innych różnic nie ma i obydwa te urządzenia mogę gorąco polecić 🙂 A poniżej jeszcze schemat podłączeń:

### NOWOŚĆ – Nadajnik Bluetooth 1Mii B05 ###

Model B05 od producenta 1Mii to nadajnik Bluetooth współpracujący z urządzeniami bezprzewodowymi takie jak np słuchawki. Urządzenie to charakteryzuje się bardzo małym rozmiarem, wbudowanym akumulatorem oraz podwójnym złączem AUX (Jack 3,5mm). Dlaczego podwójnym? Dlatego, że w niektórych autokarach lub samolotach klasy premium, ekrany multimedialne są wyposażone w podwójny system audio zwany Dual-AUX-In – a nadajnik B05 jest z tym systemem w pełni kompatybilny. Od razu wyjaśniamy też, że urządzenie działa również po wpięciu jednego z wtyków Jack – które są regulowane i można je ustawiać w dowolnej pozycji. W zestawie znajduje sie również etui, które jest powerbankiem i pozwala na doładowanie urządzenia podczas jego nieużywania (metoda znana osobom posiadającym słuchawki bezprzewodowe).

OFERTA PRODUCENTA 1MII DOSTĘPNA W NASZYM SKLEPIE DMTRADE.PL:

https://www.dmtrade.pl/m461,1mii.html