Czym są ściany wideo?

Ściana wideo to specjalna konfiguracja wielomonitorowa , która składa się z wielu monitorów komputerowych , projektorów wideo lub telewizorów wyłożonych sąsiadująco lub nakładających się na siebie w celu utworzenia jednego dużego ekranu. Do tego celu, używa się przeważnie specjalnych ekranów z wąskimi ramkami w celu zapewnienia jak największej ciągłości ekranu.

Ściany wideo to dobry sposób na reklamę (świetnie skupiają wzrok i mieszczą sporą ilość informacji). Często możemy je znaleźć w sterowniach, na stadionach, lotniskach oraz w wielu innych miejscach – również znacznie mniejszych.

Jak uzyskać efekt ściany wideo? Jednym z najprostszych rozwiązań jest zastosowanie tzw. kontrolera ściany wideo.

Kontrolery ściany wideo Wall Controller SPH-VW33-Q – kontroler HDMI

Kontroler ściany wideo 3×3, obsługuje 1-kierunkowe wejście HDMI i 9 wyjść HDMI, główną funkcją jest podział pełnego sygnału obrazu HDMI na 9 bloków i przypisanie do 9 wyświetlaczy wideo (takich jak tylna jednostka projekcyjna, telewizor LCD, itp.). Dzięki urządzeniu można stworzyć duży, dynamiczny obraz o wysokiej jakości. Produkt można łączyć kaskadowo, dzięki czemu można rozdzielać obraz na znacznie więcej ekranów.

Przykładowe zastosowanie można zauważyć poniżej. Jeden obraz został podzielony na 6 osobnych ekranów, tworząc jedną, dynamiczną całość.

Podłączenie urządzenia jest również banalnie proste. Nadajnik należy podłączyć do wejścia HDMI, natomiast ekrany do wyjść HDMI. Nic więcej nie jest potrzebne – Plug&Play i wszystko działa jak należy 🙂

Kontrolery ściany wideo Wall Controller SPH-VW33U-Q – kontroler z wejściem USB

Kontroler ścienny wideo 3X3 jest w stanie przesyłać dane wideo z portu USB 3.0 do max. 9 wyświetlaczy, aby w pełni wyswietlic połączony obraz. Port USB 3.0 obsługuje wejście o rozdzielczości maks. 4K i wyświetla obrazy wideo HD na wyświetlaczach. Urządzenie działa tylko i wyłącznie z 64-bitowym systemem Windows 10.

Co łączy kontroler SPH-VW33U-Q oraz SPH-VW33-Q?

Zdecydowanie funkcjonalność! Zarówno jeden, jak i drugi model, potrafi rozdzielić obraz na 9 ekranów. W dodatku można go rozdzielić na kilka sposobów widocznych na zdjęciu poniżej. Całość wymaga zasilania (1 zasilacz, dostępny w zestawie)

 

Kontroler ściany Video Wall Controller SPH-VW22CIR

Co jeśli nie potrzebujemy rozdzielać obrazu na aż 9 ekranów?

Polecamy kontroler SPH-VW22CIR obsługujący 4 urządzenia na wyjściu (możliwość rozszerzenia do 16, dzięki możliwości łączenia kaskadowego)

Możliwości połączenia urządzeń kaskadowo:
– 1 urządzenie pozwala na wyświetlenie obrazu na 4 ekranach
– 3 urządzenia pozwalają na wyświetlenie obrazu na 8 ekranach
– 5 urządzeń pozwala na wyświetlenie obrazu na 16 ekranach

Kontroler ścian pozwala na rozdzielenie ekranu w różnej konfiguracji

Schemat podłączenia:

kontrolery ściany

Najważniejsze cechy:

1. Wyświetlacz HD, do 3840×2160 na każdym ekranie
2. Różne tryby wyświetlania, możliwość wyświetlenia 4 tych samych obrazów lub 1 na całym ekranie.
3. Regulacja jasności / kontrastu / nasycenia, doskonały wyświetlacz obrazu
4. Pilot w zestawie
5. Możliwość łączenia kaskadowo – na 4 ekrany z 1 urządzeniem, na 8 ekranów z 3 urządzeniami, na 16 ekranów z 5 urządzeniami.

 

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące AV na naszym blogu