10.0
Score

Pros

  • Niewielkie rozmiary
  • Cena
  • Utrzymanie jakości obrazu
  • Bezpieczeństwo
  • Niewielki pobór prądu

Cons

  • Potrzeba podłączenia kolejnego urządzenia w instalacji

KONWERTER HDCP2.2 DO HDCP 1.4 SPACETRONIK SP-H22H14 4K

Konwerter HDCP SP-H22H14 to idealne rozwiązanie w celu odtwarzania nowych treści zakodowanych w 4K HDCP 2.2 na ekranach 4K ze starym standardem HDCP 1.4. Większość telewizorów 4K sprzedanych w ciągu ostatnich kilku lat nie obsługuje HDCP 2.2, lecz z konwerterem firmy Spacetronik nie stanowi to żadnego problemu, a jakość wyświetlania jest perfekcyjna.

Czym jest standard HDCP?

Standard HDCP ma za zadanie kontrolować w formie danych cyfrowych zarówno przesyłany między dwoma urządzeniami (Na przykład odtwarzaczem blu-ray oraz telewizorem ) obraz jak i dźwięk. Dzięki czemu treści szerokopasmowe są w odpowiedni sposób zabezpieczone. Wprowadzenie nowego standardu HDCP sprawiło sporo problemu np. użytkownikom starszych telewizorów.

Które z urządzeń posiadają HDCP2.2?

Większość telewizorów 4K sprzedawanych na przełomie kilku ostatnich lat nie wspiera HDCP2.2. Ten konwerter jest idealnym rozwiązaniem aby odtworzyć najnowsze standardy na starszym odbiorniku! Rozwiązuje problem z takimi urządzeniami jak:

– 4K Apple TV,
– 4K Amazon Fire,
– 4K Xbox One S,
– 4K TiVo Bolt,
– Odtwarzacze DVD Sony, Panasonic, Samsung OPPO & Philips 4K UHD
– Wszystkie odtwarzacze 4K
– 4K Sony FMP-X10 UHD
– Urządzenia 4K NVidia Shield UHD
– Karty Video 4K
i wszystkie urządzenia 4K HD HDCP 2.2

Konwerter HDCP - Jak podłączyć urządzenie HDCP2.2 do HDCP1.4

Cechy:

– Odtwarza  obraz na starszym wyświetlaczu 4K

– Konwertuje HDCP 2.2 na 1.4

– Obsługuje 4K przy 60Hz i Deep Colour

– Łatwe podłączanie Plug and play

– Obsługuje formaty audio DTS-HD Master Audio ™, Dolby TrueHD ™ i LPCM

– Mały i przenośny

Konwerter HDCP - jak podłączyć?

Jak korzystać z urządzenia?

Konwerter HDCP2.2 do 1.4 jest niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania. Następnie w miejscu wejścia HDMI (Input) podłączyć urządzenie ze standardem HDCP2.2, a w miejscu wyjścia HDMI (output) podłączyć urządzenie wyjściowe ze standardem HDCP1.4. Gotowe! Od tej chwili można bez problemu korzystać z urządzeń posiadających rózne standardy HDCP.

Konwerter HDCP posiada niewielkie zużycie prądu, przez co nie trzeba obawiać się o nadmierne rachunki. Dodatkowo urządzenie posiada wszystkie konieczne certyfikaty uprawniające do korzystania z niego na terenie Unii Europejskiej.