Przekaźniki pilota IR pozwalają na zwiększenie zasięgu domowego pilota. W praktyce urządzenia są bardzo proste w obsłudze, działają w trybie Plug & Play a ich zasięg jest w większości przypadków wystarczający. Wyróżnić możemy dwa rodzaje przekaźników – przewodowe oraz bezprzewodowe. Zasięg przewodowych przedłużaczy IR zazwyczaj ogranicza się do kilku metrów, bezprzewodowe są za to dużo bardziej elastyczne. Ich zasięg sięga kilkunastu, a czasami nawet kilkuset metrów.

 Przedłużacz IR, przekaźnik pilota Wi-fi SP-IRW200

Bezprzewodowy przekaźnik sygnału podczerwieni Spacetronik SP-IRW200 zawiera nadajnik podczerwieni oraz odbiornik podczerwieni. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby sygnał pilota niezawodnie trafiał do odbiornika, bez zakłóceń. Nie ma potrzeby prowadzenia przewodu od odbiornika podczerwieni. Do przekaźnika można podłączyć takie urządzenia jak: odbiornik stereo, odbiornik telewizji satelitarnej, odtwarzacz CD, odtwarzacz DVD, odtwarzacz Blu-ray lub inne komponenty które są sterowane za pomocą podczerwieni.

Urządzenie pozwala na przedłużenie sygnału nawet do 200m.

Nadajnik i odbiornik łączą się ze sobą za pomocą przycisku ID LOCK, a następnie mogą ze sobą współpracować, bezpiecznie i bez zakłóceń. Przedłużacz IR Spacetronik SP-IRW200 może być zasilany zarówno przez kabel USB (np. za pomocą portu USB w telewizorze), jak i przez gniazdo 230V (przy użyciu adaptera). Urządzenie wyróżnia się dużą czułością podczerwieni. Dzięki temu zestaw może być kontrolowany pod większym kątem – zwiększa to znacznie wygodę obsługi.

Transmitery mogą być zasilane za pomocą portu USB lub adaptera zasilania.

Cechy urządzenia:

– kompaktowe, niewielkie wymiary

– niski pobór prądu

– obudowa wykonana z metalu

– stabilna praca odporna na zakłócenia i wygodny system parowania

– szeroka częstotliwość pracy IR 20 do 60 KHz, kompatybilna z dowolnym urządzeniem wyposażonym w IR

– duża odległość – nawet do 200m, w zależności od warunków

Specyfikacja techniczna:

Przedłużacz pilota IR dostępny w sklepie www.dmtrade.pl

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące produktów marki Spacetronik