Czym jest rozgałęźnik HDMI?

Rozgałęźnik HDMI jest specyficznym urządzeniem elektronicznym, a jego główną funkcją jest replikowanie sygnału wideo, który wykorzystuje technologię transmisji HDMI w celu wyświetlenia jednego obrazu na kilku urządzeniach, np. telewizorach, monitorach itp. Należy wspomnieć również, że urządzenia tego typu mają tylko jedno wejście źródłowe wideo. SPH-RSL104 jest jednak nieco inne. Zasada działania jest taka sama jak dla reszty urządzeń tego typu, jednak do transmisji obrazu wykorzystujemy tutaj kabel typu skrętka w kilku możliwych kategoriach: CAT6, 6a lub 7. 

schemat działania urządzenia spacetronik hdmi lan rozgaleznik

Spacetronik SPH-RSL104

Urządzenie pozwala na transmisję obrazu i replikowanie go jedocześnie do maksymalnie 4 urządzeń. Produkt cechuje się możliwym zasięgiem do około 40 metrów przy wykorzystaniu kabla sieciowego.
Najwyższa obsługiwana rozdzielczość to 1920×1080 przy 60Hz. SPH-RSL104 obsługuje IR oraz EDID. Urządzenie wymaga zasilania sieciowego tylko do nadajnika. Każdy z odbiorników jest zasilany przez podłączony do niego kabel sieciowy.

Rozgałęźnik 1/4 HDMI po LAN Spacetronik SPH-RSL104

Urządzenie nie wymaga żadnego oprogramowania i instalacji, jest zdolne do pracy zaraz po podłączeniu (Plug & Play). Dodatkowo rozgałęźnik jest łatwy do zamontowania dzięki specjalnym otworom. Rozmiary nadajnika: 190(dł.) × 95.9(szer.) × 23.9(wys) mm. Rozmiary odbiornika: 71.6 × 66.6 × 22.6mm.

Cechy produktu:

1. Podłącz i graj (Plug&Play)

2. Obsługa jednej pętli HDMI

3. Obsługa funkcji ustawień EDID

4. Wsparcie przekazywania IR 20 ~ 60KHz

5. Funkcja naścienna, łatwa instalacja

6. Kompatybilny z kablami sieciowymi CAT6 / 6a / 7

7. Odległość transmisji wynosi do 40 m / 131 stóp

8. Obsługiwana najwyższa rozdzielczość to 1920 x 1080 przy 60 Hz

9. Zasilany przez nadajnik za pomocą kabla CAT6

10. Rozłóż jednocześnie 1 źródło HDMI na 4 wyświetlacze HDMI za pośrednictwem kabla sieciowego

Zastosowanie

Pewnie nie jeden z Was zastanawia się, gdzie to urządzenie znajduje swoje zastosowanie. SPH-RSL104 idealnie sprawdzi się do organizacji konferencji wideo. 40 metrów to naprawdę sporo i w zupełności wystarczy do “rozprowadzenia” obrazu nawet w dużych pomieszczeniach. To także doskonałe rozwiązanie dla sklepów, marketów, sal treningowych, sal konferencyjnych, uczelni, terminali lotniskowych, ekranów autobusowych oraz domowych systemów audio/video.

Schemat #2

Urządzenie dostępne w sklepie dmtrade.pl

Sprawdź pozostałe wpisy w kategorii Audio / Video