Urządzenia do bezprzewodowej transmisji sygnału HDMI czyli jak działają transmitery?

Transmitery do bezprzewodowej transmisji sygnału HDMI składają się właściwie z dwóch urządzeń – odbiornika i nadajnika. Najprostsze z nich, pozwalają na połączenie 1 nadajnika do 1 odbiornika – połączenie to bardzo często jest nazywane jako “punkt, punkt”, “1:1” lub “1 do 1”. Jeżeli zdecydujemy się na bardziej zaawansowane rozwiązania, możliwe jest również podłączenie na przykład jednego nadajnika do kilku odbiorników jednocześnie. Ponadto, transmitery można podzielić również ze względu na zasięg działania, oraz obsługiwaną rozdzielczość.

Czym jest bezprzewodowy extender HDMI?

Bardzo często spotykaliśmy się z pytaniami od klientów tylu: “czym różni się transmiter od extendera HDMI?” Na szczęście wystarczyła krótka i treściwa odpowiedź – “niczym” 🙂 Zarówno jedna jak i druga nazwa jest poprawna i w zasadzie dotyczy tego samego rodzaju produktów. Co więcej można napisać na temat powyższych produktów?

  • Podłączenie jest bardzo łatwe – działa na zasadzie plug & play
  • Uniwersalność – przesyłanie obrazu z komputera, dekodera, DVD, Blu-Ray, konsoli lub dowolnego urządzenia z wyjściem HDMI
  • W większości przypadków daleki zasięg transmisji HDMI
  • Pozwalają uniknąć nadmiaru kabli

Jakie bezprzewodowe transmitery HDMI warto wybrać? Jak zwykle możemy polecić coś nowego ze stajni Spacetronik’a 🙂

Transmiter HDMI SPH-W200D oraz SPH-W50D

Mowa tutaj o dwóch modelach które na pierwszy rzut oka nie różnią się od siebie za bardzo…  Na dobrą sprawę można by się pokusić o stwierdzenie, że różnią się jedynie ilością anten w zestawie. Jeśli chodzi o wygląd to faktycznie tak jest, inaczej jednak wygląda sprawa funkcjonalności obu urządzeń. SPH-W200D posiada zasięg do 200m w wolnej przestrzeni czyli dwukrotnie większy od tańszego modelu SPH-W50D. Dodatkowo model SPH-W200D oprócz standardowego połączenia 1:1 pozwala na podłączenie urządzeń w konfiguracji 1:2. Ponadto nadajnik posiada przelotkę HDMI, dzięki czemu można podłączyć dodatkowy monitor lub telewizor.

Przykładowy sposób podłączenia:

Aby uzyskać szerszą specyfikacje, znajdź produkty w naszym sklepie www.dmtrade.pl

 

Sprawdź pozostałe produkty Spacetronik – https://blog.spacetronik.eu/category/producenci/spacetronik/