Co to jest funkcja KVM? Jakie zastosowanie ma KVM?

Funkcja KVM to nic innego jak możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatura lub mysz do nadajnika i sterowania za ich pomocą tym, co dzieje się na odbiorniku. Brzmi to może nieco skomplikowanie, ale w praktyce jest banalnie proste. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której wyświetlamy obraz na sali konferencyjnej. Cała instalacja połączona została za pomocą sieci LAN. Odbiornik został podłączony do monitora, telewizora lub innego źródła obrazu, natomiast nadajnik wraz z operatorem znajduje się w drugiej części sali. Aby ograniczyć potrzebę podchodzenia operatora do źródła obrazu, można zastosować urządzenia posiadające funkcje KVM. Dzięki niej operator może sterować urządzeniami z poziomu nadajnika, nie ruszając się z miejsca.

Konwerter sygnału HDMI na IP KVM USB zestaw

Konwerter HDMI na IP umożliwia podłączenie sygnału wysokiej rozdzielczości (HD) do odbiornika (telewizor, monitor) wyposażonego w złącze HDMI poprzez skrętkę komputerową kat 5e lub kat. 6. W zestawie znajdują się nadajnik oraz odbiornik. Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia portu USB np. w celu sterowania rejestratora myszką.

Konwerter hdmi na ip z kvm

Cechy wyróżniające:
– Extend sygnału HDMI do 120 metrów za pośrednictwem pojedynczego kabla sieciowego
– Najwyższa obsługiwana rozdzielczość do 1080p @ 60Hz
– Wskaźniki 3x dioda LED sygnalizująca stan podłączenia, zasilania i komunikacji USB
– Obsługa standardu 802.3 Ethernet 10/100 / 1000Mbps
– Kontatybilny z kablami sieciowymi STP i UTP CAT5 / 5e / 6
– Konstrukcja wykonana z aluminium – stabilna i wytrzymała

Przepływność sygnału kompresowanego na wyjściu nadajnika wynosi około 20 Mbit/s.
Do poprawnego zdekodowania sygnału konieczny jest dedykowany odbiornik – podgląd obrazu na komputerze PC wyposażonym w kartę sieciową jest niemożliwy. Urządzanie doskonale nadaje się do podłączenia rejestratora, komputera czy konsoli do odbiornika oddalonego od urządzeń.  Do telewizora należy doprowadzić tylko jedną skrętkę komputerową co ułatwia instalacje urządzenia oraz poprawia wygląd instalacji telewizora zawieszonego na ścianie przy pomocy uchwytu LCD.

Przykład podłączenia urządzenia:

Jak działa KVM?

Konwerter HDMI na LAN Spacetronik SPH-HLC6 KVM

Zestaw przedłużający HDMI za pomocą LAN RJ45 z funkcją KVM. Odległość transmisji wynosi do 60 metrów z prawie zerowym opóźnieniem.
Dzięki wyżej wspomnianej funkcji KVM Extender może zdalnie sterować urządzeniem źródłowym od strony odbiornika za pomocą urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatura i mysz. Zestaw idealnie nadaje się w systemach edukacji, reklamach cyfrowych itp.

Konwerter hdmi na lan z kvm

Cechy konwertera HDMI na LAN SPH-HLC6 KVM
– Podłączenie 1:1
– Nieskompresowane i prawie zerowe opóźnienie
– Obsługuje rozdzielczość do 1080p przy 60Hz.
– Zgodny z HDCP
– Nadajnik obsługuje jedną pętlę HDMI.
– Wygodna obsługa funkcji KVM, zdalnego sterowania
– Odległość transmisji przy prawie zerowym opóźnieniu do 60 m za pośrednictwem kabla CAT6, 50m za pomocą kabla CAT5E, 50m za pomocą kabla CAT5.
– Może być zasilany za pomocą kabla sieciowego, (tylko nadajnik potrzebuje zasilania)

KVM Schemat

1. Przycisk RESET
2. Dioda połączenia LED peryferii
3. Wejście peryferyjne
4. RJ45
5. Dioda połączenia RJ45
6. Zasilanie
7. Wejście HDMI
8. Wyjście HDMI

KVM schemat

1. Przycisk RESET
2. Dioda połączenia LED peryferii
3. Wyjście peryferyjne
4. RJ45
5. Dioda połączenia RJ45
6. Zasilanie
7. Wyjście HDMI
8. Wyjście peryferyjne

W ofercie producenta dostępne są również przełączniki KVM

Przełącznik, Switch KVM USB + HDMI 4/1 Spacetronik SPUH-41KV PRO

KVM HDMI 4x1 SWITCHER

Przełącznik, Switch KVM z wbudowanym sumatorem HDMI to urządzenie pozwalające na podłączenie wejściowych urządzeń peryferyjnych (mysz, klawiatura, pamięć flash) do kilku komputerów PC. Nasz model, Spacetronik SPUH-41KV, pozwala na instalację peryferiów aż do 4 stanowisk jednocześnie. Samo podłączenie jest typu Plug&Play i nie wymaga żadnego oprogramowania czy sterowników. Użytkownik musi jedynie umieścić przewód/adapter w porcie USB typu A na froncie urządzenia, a z tyłu podpiąć komputery PC do portów USB typu A (kable w zestawie, długość ok 1,5m). Dodatkowo urządzenie wyposażono w sumator HDMI: 4 wejścia i 1 wyjście obrazu ze wsparciem rozdzielczości 4K UHD 2160p. Podsumowując, z urządzeniem SPUH-41KV użytkownik ma kontrolę nad peryferiami i obrazem z komputerów PC.

Schemat podłączenia

Podłączenie switchera HDMI 4x1 KVM

Przełącznik Switch KVM USB 4/1 Spacetronik SPU-41SW PRO

Przełącznik – Switch  KVM to urządzenie pozwalające na podłączenie wejściowych urządzeń peryferyjnych (mysz, klawiatura, pamięć flash) do kilku komputerów PC. Nasz model, Spacetronik SPU-41SW, pozwala na instalację peryferiów aż do 4 stanowisk jednocześnie. Samo podłączenie jest typu Plug&Play i nie wymaga żadnego oprogramowania czy sterowników. Użytkownik musi jedynie umieścić przewód/adapter w porcie USB typu A na froncie urządzenia, a z tyłu podpiąć komputery PC do portów USB typu B (kable w zestawie, długość ok 1,5m).

Schemat podłączenia:

Schemat podłączenia KVM

Produkty KVM dostępne w sklepie www.warsztatowski.com

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące produktów Audio/Video