Zewnętrzna karta dźwiękowa USB do laptopa lub komputera.

Karta dźwiękowa (inaczej karta muzyczna) to przetwornik który odpowiada za jakość odtwarzania nagrań i muzyki. Kiedy warto stosować zewnętrzną kartę muzyczną? Najczęściej w sytuacji, gdy jakość dźwięku po podłączeniu pod wbudowane w PC lub laptopie jest dla słuchacza niewystarczająca. Oprócz jakości, w połączeniu z odpowiednim zestawem audio, zewnętrzna karta dźwiękowa potrafi sprawić, że dźwięk jest przestrzenny – sprawdzi się to np. w grach. Czy warto inwestować w zewnętrzną kartę USB? Naszym zdaniem zdecydowanie TAK. Szczególnie jeśli jest się koneserem muzyki lub ma się profesjonalną styczność z muzyką.

Co daje zewnętrzna karta dźwiękowa? Jak ją podłączyć?

Jak podłączyć zewnętrzną kartę dźwiękową 1Mii S03?

Podłączenie karty 1Mii S03 jest bardzo łatwe i intuicyjne. Wystarczy wtyk USB podłączyć do gniazda USB w PC lub laptopie, następnie podłączyć odbiornik audio do gniazda jack 3,5mm w karcie dźwiękowej. Urządzenie instaluje się automatycznie – Plug & Play.

Zewnętrzna karta muzyczna 7.1 USB 2.0

Dzięki przełącznikowi na obudowie zewnętrznej karty dźwiękowej, możemy w łatwy sposób przenieść się do świata wielowymiarowego audio. Po naciśnięciu przycisku audio 7.1 nie musimy robić nic więcej aby cieszyć się imponującym dźwiękiem przestrzennym i dokładnym pozycjonowaniem podczas oglądania filmów lub grania.

Dlaczego wybrać kartę zewnętrzną dźwiękową 7.1?

Dlaczego warto wybrać kartę muzyczną pod USB?

Po pierwsze jest to najprostsze rozwiązanie aby polepszyć jakość dźwięku. Nie wymaga żadnej wiedzy technicznej, nie trzeba w żaden sposób ingerować w podzespoły komputerowe. Wystarczy podłączyć urządzenie i cieszyć się lepszą jakością dźwięku. Co równie istotne, warto wybierać kartę która posiada możliwość obsługi dźwięku przestrzennego – rekomendujemy 5.0 lub 7.1

Karta dźwiękowa wewnętrzna czy zewnętrzna?

W zasadzie wszystko zależy od potrzeb użytkownika końcowego. Karta wewnętrzna będzie ukryta w obudowie PC lub laptopa, dzięki czemu na pewno zachowamy większy porządek przy stanowisku komputer. Niestety to rozwiązanie rodzi parę problemów – wymaga technicznej wiedzy oraz przede wszystkim technicznych możliwości – nie w każdym komputerze możemy zainstalować kartę wewnętrzną! Wszystko zależy od zainstalowanych podzespołów. Kiedy zatem warto skorzystać z zewnętrznej karty dźwiękowej? Wtedy kiedy nie chcemy ingerować w podzespoły i dodatkowe urządzenie na blacie biurka nam nie przeszkadza.

 

Znajdź zewnętrzne karty dźwiękowe w sklepie dmtrade.pl

Sprawdź inne wpisy na naszym blogu dotyczące produktów 1Mii