Bez kabli, poklatkowo, z czujnikiem ruchu

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się nieco innym dziełem firmy Brinno. Mianowicie modelem MAC200. Jest to kamera-pułapka, zwana też kamerą inwigilacyjną. Oczywistymi zaletami, jak zawsze przy Brinno, są długotrwała praca na bateriach, brak konieczności doprowadzania przewodów zasilających i rejestracja obrazu w technologii poklatkowej, zwanej Time-Lapse.

Auto-nagrywanie za pomocą wykrycia ruchu

MAC200 wyposażony jest w czujnik ruchu, za jego pomocą może automatycznie rozpoczynać nagranie. Urządzenie posiada trzy tryby pracy:

  • Nagrywanie ciągłe – kamera nagrywa obraz poklatkowo, użytkownik ustawia interwał między kolejnymi zdjęciami, gwarantuje to nieustanne rejestrowanie video i długotrwałą pracę na bateriach;
  • Auto-nagrywanie – kamera jest w trybie gotowości, czujnik ruchu wyzwala nagrywanie gdy obiekt zbliży się na odległość około 6 metrów, rozpoczyna się proces rejestrowania, 2-3 zdjęcia w okresie 5 sekund;
  • Nagrywanie hybrydowe – kamera pracuje w trybie ciągłym, ale gdy obiekt zbliży się na około 6 metrów, zwiększa się intensywność zdjęć, najlepszy tryb pracy, ale najbardziej prądożerny.

Dostęp do nagranych materiałów

Brinno MAC200 nagrywa materiał w ogólnodostępnym formacie .avi, a zapis odbywa się bezpośrednio na kartę pamięci formatu SD. Nie trzeba więc podłączać jej do żadnego rejestratora ani dysku zewnętrznego. Instalacja i obsługa jest więc bardzo, bardzo banalna nawet dla laika.

Polecane akcesorium

W sklepach internetowych można kamerę MAC200 nabyć wraz z dodatkowym akcesorium, APL200. Jest to nic innego, jak bateryjny iluminator podczerwieni. Brzmi strasznie? Więc, urządzenie to doświetla światłem podczerwonym, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka, obszar przed kamerą. Pozwala to uzyskać lepszą jakość obrazu podczas nagrań nocnych i przy słabym oświetleniu.

Krótko o parametrach technicznych

MAC200 to kamera nagrywająca obraz w rozdzielczości HD 1280×720 px. Posiada przetwornik 1,3Mpx, obsługuje tryb nocny (ON/OFF/AUTO). Kąt rejestrowania obrazu wynosi około 100 stopni, zasięg czujnika ruchu to z kolei około 6 metrów. Przy najdłuższym interwale czasowym, kamera może rejestrować obraz nawet przez 14 miesięcy. MAC200 posiada kolorowy wyświetlacz o rozmiarze 1,44″ i waży 275 gramów.

Przykładowe filmy z MAC200