Jak działa wideodomofon przewodowy?

Wideodomofon przewodowy lub często zwany inaczej jako stacja bramowa to urządzenie umożliwiające nie tylko komunikację słowną z osobą, która chce wejść do budynku (jak to ma miejsce w zwykłym domofonie), lecz umożliwiające również obejrzenie tej osoby. Wideodomofon przewodowy z kamerą zainstalowany jest na drzwiach wejściowych lub bramie wjazdowej, natomiast monitor znajduje się w mieszkaniu.

Niepolaryzowane, dwużyłowe połączenie i współpraca z modułami funkcyjnymi to niezawodne i bardzo komfortowe rozwiązanie instalacyjne. To rozwiązanie sprawdza się niemal w każdych warunkach. Urządzenia odznaczają się doskonałą jakością wykonania i funkcjami zarezerwowanymi dotychczas dla produktów najwyższych serii. Gustowne wzornictwo łączy wszystkie zalety systemu DUO w jedną całość tworząc tym samym produkt najwyższej jakości.

Przykładowy schemat instalacji:

Jak podłączyć wideodomofon przewodowy marki Vidos

W szerokiej gamie wideodomofonów znajdują się modele jednoabonentowe, wieloabonentowe oraz wielolokatorskie, z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym umożliwiającym otwieranie wejścia za pomocą karty lub breloków lub klawiaturą numeryczną umożliwiającą wejście za pomocą przypisanego kodu PIN.

Panele w wideodomofonach 

Panel wyróżnia się wandaloodporną, trwałą i estetycznie wykonaną obudową ze stopu aluminium, w którą wkomponowany został podświetlany czytnik zbliżeniowy lub podświetlana klawiatura numeryczna. W ofercie znalazły się wideodomofony z możliwością montażu natynkowego i podtynkowego z opcją podświetlenia nocnego LED pozwalającego na komfortowe korzystanie z urządzenia w warunkach niedostatecznej widoczności.

Panele wejściowe do wideodomofonów

Monitor i unifony

Monitor przeznaczone zostały do pracy w systemie VIDOS DUO. Dedykowany dla systemów jednorodzinnych i wieloabonentowych. Wyposażony w ekran o przekątnej 4,3″ lub 7″ monitor posiada wszystkie niezbędne funkcje cechujące urządzenia najwyższej jakości. Monitor wyposażony jest w funkcję obsługi maksymalnie 4 stacji bramowych i poza furtką może sterować dodatkowym przekaźnikiem np. bramą automatyczną. Rozbudowana funkcja adresowanego interkomu pozwala na swobodną komunikację z każdym innym odbiornikiem w systemie jednorodzinnym oraz wielolokatorskim:
Interkom wewnętrzny: adresowane połączenia w jednym lokalu
Interkom zewnętrzny: Adresowane połączenie z innym lokalem w systemie wieloabonentowym

Monitor domofonowy Vidos

System DUO został również dopełniony o 2 modele unifonów słuchawkowy i głośnomówiący. Urządzenia te mogą służyć jako samodzielne punkty komunikacyjny lub jako element rozbudowy systemu wideodomofonowego w jednym lokalu, w którym podłączone są monitory.

Unifony do wideodomofonów

Moduły systemowe do systemów bramowych

Całość systemu Vidos DUO można rozbudować o dodatkowe funkcje po podłączeniu odpowiednich modułów system uzyskujemy nowe możliwości takie jak : przekierowanie rozmowy na telefon, podłączenie dodatkowych kamer CCTV, sterowanie oświetleniem.

Moduły funkcyjne Vidos

 

Produkty firmy Vidos dostępne w sklepie DMTrade > https://dmtrade.pl/k1383,smart-home-systemy-wejscia-wideodomofony,,259,vidos.html

Sprawdź pozostałe wpisy w kategorii bezpieczeństwo > https://blog.spacetronik.eu/category/technologie/bezpieczenstwo/