WooCommerce plugin is not activated. Please install and activate it to use Woocommerce Delete Product Images Plugin

Wideodomofon przewodowy Vidos DUO - Systemy wejść Blog Spacetronik
Spacetronik – Technologia w zasięgu ręki!
Bezpieczeństwo, Systemy wejść, Technologie, Vidos

Wideodomofon przewodowy Vidos DUO

Jak działa wideodomofon przewodowy?

Wideodomofon przewodowy lub często zwany inaczej jako stacja bramowa to urządzenie umożliwiające nie tylko komunikację słowną z osobą, która chce wejść do budynku (jak to ma miejsce w zwykłym domofonie), lecz umożliwiające również obejrzenie tej osoby. Wideodomofon przewodowy z kamerą zainstalowany jest na drzwiach wejściowych lub bramie wjazdowej, natomiast monitor znajduje się w mieszkaniu.

Niepolaryzowane, dwużyłowe połączenie i współpraca z modułami funkcyjnymi to niezawodne i bardzo komfortowe rozwiązanie instalacyjne. To rozwiązanie sprawdza się niemal w każdych warunkach. Urządzenia odznaczają się doskonałą jakością wykonania i funkcjami zarezerwowanymi dotychczas dla produktów najwyższych serii. Gustowne wzornictwo łączy wszystkie zalety systemu DUO w jedną całość tworząc tym samym produkt najwyższej jakości.

Przykładowy schemat instalacji:

W szerokiej gamie wideodomofonów znajdują się modele jednoabonentowe, wieloabonentowe oraz wielolokatorskie, z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym umożliwiającym otwieranie wejścia za pomocą karty lub breloków lub klawiaturą numeryczną umożliwiającą wejście za pomocą przypisanego kodu PIN.

Panele w wideodomofonach 

Panel wyróżnia się wandaloodporną, trwałą i estetycznie wykonaną obudową ze stopu aluminium, w którą wkomponowany został podświetlany czytnik zbliżeniowy lub podświetlana klawiatura numeryczna. W ofercie znalazły się wideodomofony z możliwością montażu natynkowego i podtynkowego z opcją podświetlenia nocnego LED pozwalającego na komfortowe korzystanie z urządzenia w warunkach niedostatecznej widoczności.

Monitor i unifony

Monitor przeznaczone zostały do pracy w systemie VIDOS DUO. Dedykowany dla systemów jednorodzinnych i wieloabonentowych. Wyposażony w ekran o przekątnej 4,3″ lub 7″ monitor posiada wszystkie niezbędne funkcje cechujące urządzenia najwyższej jakości. Monitor wyposażony jest w funkcję obsługi maksymalnie 4 stacji bramowych i poza furtką może sterować dodatkowym przekaźnikiem np. bramą automatyczną. Rozbudowana funkcja adresowanego interkomu pozwala na swobodną komunikację z każdym innym odbiornikiem w systemie jednorodzinnym oraz wielolokatorskim:
Interkom wewnętrzny: adresowane połączenia w jednym lokalu
Interkom zewnętrzny: Adresowane połączenie z innym lokalem w systemie wieloabonentowym

System DUO został również dopełniony o 2 modele unifonów słuchawkowy i głośnomówiący. Urządzenia te mogą służyć jako samodzielne punkty komunikacyjny lub jako element rozbudowy systemu wideodomofonowego w jednym lokalu, w którym podłączone są monitory.

Moduły systemowe do systemów bramowych

Całość systemu Vidos DUO można rozbudować o dodatkowe funkcje po podłączeniu odpowiednich modułów system uzyskujemy nowe możliwości takie jak : przekierowanie rozmowy na telefon, podłączenie dodatkowych kamer CCTV, sterowanie oświetleniem.

 

Produkty firmy Vidos dostępne w sklepie DMTrade > https://dmtrade.pl/k1383,smart-home-systemy-wejscia-wideodomofony,,259,vidos.html

Sprawdź pozostałe wpisy w kategorii bezpieczeństwo > https://blog.spacetronik.eu/category/technologie/bezpieczenstwo/

Related posts

Włącznik WiFi- czy naprawdę jest taki użyteczny?

Grzegorz Kołacki
2 lata ago

Telewizory antywstrząsowe do zadań specjalnych Megasat

Grzegorz Kołacki
5 lat ago

LNB Unicable TWIN Chess 5 edition + TWIN Legacy

Grzegorz Kołacki
5 lat ago
Exit mobile version