Na jednym z poprzednich blogów mogliście dowiedzieć się o aplikacji Tuya lub SmartLife. Posiadając ten mobilny program i inteligentne urządzenia z rodziny Qnect, nie jesteśmy uzależnieni od klasycznego wyłącznika światła. Sterowanie inteligentnym oświetleniem nigdy nie było tak proste, nawet dla osób bez jakiejkolwiek wiedzy z dziedziny informatyki. Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób włączyć światło zdalnie lub zastosować programator czasowy bez konieczności montowania skomplikowanych urządzeń? Z aplikacją Tuya i inteligentnym oświetleniem Qnect to bardzo proste. Wszystkiego dowiecie się z poniższego wpisu.

Inteligentne oswietlenie Qnect

Inteligentne oswietlenie - aplikacja

Zdalne sterowanie oświetleniem – jak to działa?

Posiadając specjalną aplikację Smart Life, Tuya lub dedykowaną Qnect Home, zainstalowaną na Waszym smartfonie lub tablecie, możecie za pomocą kilku kliknięć kontrolować oświetlenie w całym domu. Aby jednak tak się mogło stać, potrzebujecie wyposażyć Wasze mieszkanie w inteligentne oświetlenie LED. Nie musisz podnosić się z fotela, aby zgasić światło, zmienić kolor lub przyciemnić oświetlenie, nie musicie być nawet obecni w domu.

Inteligentne światło dostosowane do Ciebie

Urządzenia producenta Qnect działają w oparciu o technologię LED, która oferuje większą elastyczność w zakresie koloru i pozwala na stworzenie większych możliwości sprzętowych, np. zdalne sterowanie. Oprócz tego żarówki LED są na ten moment rozwiązaniem najbardziej przyjaznym dla środowiska i cechują się wysoką efektywnością energetyczną, w przeciwieństwie do innych źródeł światła.  W przypadku inteligentnych żarówek QN-WB01, QN-WB02 i QN-WB03 mamy możliwość wyboru koloru spośród 16 milionowej palety barw oraz możliwość ściemniania i rozjaśniania.

Ineligentne oświetlenie - żarówka GU10

Trochę inaczej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o plafony QN-WCL0112W i QN-WCL0118W posiadają one możliwość ściemniania i rozjaśniania oraz zmiany temperatury barwy światła sterowane bardzo płynnie.

Harmonogram zdarzeń

To nic innego jak możliwość automatycznego włączania/wyłączania o konkretnej godzinie. Możecie zaplanować wyłączanie oświetlenia w Waszym całym domu (uprzednio grupując wszystkie żarówki) dla każdego dnia tygodnia o innej porze. Niech Twoje mieszkanie wita Cię oświetlone, a kładąc się spać nie zastanawiaj się, czy wyłączyłeś lampkę w kuchni – codziennie o 23:30 nastąpi to automatycznie.

Instalacja i obsługa aplikacji pod inteligentne oświetlenie

Warto zaznaczyć, że aplikacja Tuya czy Smart Life jest dla każdego i nie musicie za nią płacić. Nie musicie także wzywać fachowca, informatyka, czy jakiegokolwiek “majstra”. Żadna wymagana czynność nie jest skomplikowana, no chyba, że.. wykręcenie żarówki i wkręcenie nowej stanowi dla Was problem. Głęboko wierzymy, że tak nie jest. Wszystko czego potrzebujecie oprócz któregoś z produktów od Qnect, to specjalna aplikacja Tuya. (alternatywnie Smart Life lub Qnect Home – dedykowana tylko i wyłącznie dla produktów Qnect). Ponadto będzie potrzebna stała sieć Wi-Fi w Waszym domu. Nie musicie zaopatrywać się w centrale, mostki i inne dodatkowe sprzęty. Inteligentne żarówki LED Wi-Fi występują w standardowych trzech rodzajach gwintu

Po instalacji należy dodać każde urządzenie do aplikacji mobilnej w Waszym smartfonie – to również niewymagająca czynność. Po kilku minutach możecie się cieszyć inteligentnym oświetleniem.

Wydawaj polecenia głosowe

Inteligentne oświetlenie z wykorzystaniem aplikacji Tuya pozwala na sterowanie głosowe z wykorzystaniem najpopularniejszych asystentów głosowych. Steruj za pomocą Amazon Alexa, Google Assistant oraz IFTTT.

Pilot WiFi do inteligentnego oświetlenia i gniazd

Inteligentny pilot WiFi to bardzo wygodne rozwiązanie do sterowania oświetleniem w domu. Model QN-WR01 umożliwia sparowanie z lampami, plafonami i gniazdkami Qnect. Możemy szybko włączyć lub wyłączyć urządzenia. Dodatkowo istnieje opcja zmiany mocy świecenia w 4 krokach. Połączenie np. z plafonem jest niezwykle proste. Po podłączeniu lampy do aplikacji, wystarczy ją włączyć i nacisnąć na pilocie przycisk “ON” przez kilka sekund. Gotowe! Nie ma potrzeby dodawania pilota do aplikacji, wpisywania hasła WiFi itp. Pilot umożliwia sterowanie 15 (w zależności od routera) lampami lub gniazdami w tym samym czasie.

Ineligentne oświetlenie - pilot do sterowania

 

Inteligentne oświetlenie – przegląd produktów

  • Żarówka Smart LED E27 światło białe ciepłe + RGB Qnect QN-WB01
  • Smart żarówka LED GU10 światło białe ciepłe + RGB Qnect QN-WB02
  • Inteligentna żarówka LED E14 światło białe ciepłe + RGB Qnect QN-WB03
  • Nowość – Inteligentny plafon 12W Qnect QN-WCL0112W
  • Inteligentny plafon 18W Qnect QN-WCL0118W – Nowość
  • Nowość – Inteligentny pilot WiFi do lamp i gniazd Qnect QN-WR01

——————————————————————————————-

Zobacz pozostałe wpisy na naszym blogu

Wszystkie produkty dostępne w sklepie dmtrade.pl