Jak łatwo przeprowadzić czyszczenie światłowodów z kasetą SP-OC500?

Poręczna kaseta czyszcząca ferrul światłowodów SP-OC500 to urządzenie kompaktowych rozmiarów, bez problemów mieszczące się w dłoni oraz np. w kieszeni. Kaseta została wyposażona w poręczną osłonę, która zapobiega przedostawania się pyłów, kurzu i innych zanieczyszczeń do taśmy czyszczącej. Urządzenie jest banalne w użyciu – wystarczy potrzeć końcówkę światłowodu o taśmę czyszczącą. Taśma do czyszczenia ferrul jest niezwykle wydajna i pozwala na użycie nawet 500 razy! Kaseta nie używa alkoholi oraz innych substancji chemicznych (W przeciwieństwie do tańszych zamienników) i wykonana jest ze specjalnego i wydajnego włókna. Możliwe jest czyszczenie takich światłowodów jak: SC, FC, MU, LC, ST, D4, DIN itp.

Kaseta Spacetronik SP-OC500 pozwala na oczyszczenie nawet w 100% przewodów światłowodowych z brudu i zanieczyszczeń.

czyszczenie światłowodów za pomocą kasety do ferrul

Po co czyścić kable światłowodowe?

Światłowody to obecnie najlepszy sposób obsługujący Internet. Tradycyjne kable powoli odchodzą do lamusa zamiast tego rozwijają się coraz to dłuższe odcinki kabli światłowodowych. Warto się przy tym zastanowić jak należy przygotować kable aby otrzymać jak najlepszą jakość sygnału. Warto zwrócić uwagę, że kabli tego typu używa się również w innych branżach takich jak przemysł samochodowy lub medycyna. Właśnie dlatego niezawodność tego rozwiązania jest kluczowa. Jak wpływa brud na działanie kabli światłowodowych? Oprócz delikatnego pogorszenia jakości, które w niektórych sytuacjach może być nawet nie odczuwalne, zanieczyszczone przewody znacznie zwiększają ryzyko awarii. Warto więc przeprowadzać inspekcję jakości światłowodów w celu ograniczenia problemów z przesyłem sygnału.

Czyszczenie światłowodów z pomocą kasety do ferrul światłowodowych SP-OC500

Jak widać na filmie instruktażowym, czyszczenie światłowodów z urządzeniem firmy Spacetronik jest szybkie, łatwe i wygodne. Wystarczy przetrzeć światłowód taśmą a efekt jest natychmiastowy! Polecamy czyścić światłowody w jak najczystszych warunkach w celu zmniejszenia ryzyka ponownego zabrudzenia światłowodu przed instalacją.

Kaseta do czyszczenia światłowodów pozwala nawet na 100% oczyszczenie dzięki bezalkoholowym włóknom.

urządzenie do czyszczenia światłowodów

Najważniejsze cechy urządzenia:

– Specjalne, bezalkoholowe włókno superfine czyszczące z oleju, kurzu, tłuszczów.
– Przyjazne, oraz wydajne czyszczenie
– Nie zbiera zanieczyszczeń
– Urządzenie łatwe w użyciu
– Ponad 500+ użyć
– Poziom czyszczenia aż do 100%
Sprawdź produkt na stronie www.warsztatowski.com