Kable HDMI to najbardziej popularny standard przesyłu sygnału audio i video. Pojawiły się wraz z wejściem rozdzielczości HD, potem HD Ready i Full HD. Ewoluowało na przestrzeni lat, zmieniały się standardy (od 1.0 do 2.1 [w momencie pisania tego bloga]). Kilka lat temu weszła rozdzielczość 4K zwana Ultra HD oraz w 2019 roku debiutuje Super Ultra HD 8K, a wraz z nią kable HDMI w standardzie 2.1.

Clicktronic

Niemiecka marka premium specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości przewodów audio, video, sieciowych i USB. Za swoje produkty ręczą tak bardzo, że na każdy udzielają aż 10-letniej gwarancji, obejmującej każde, nawet najmniejsze pęknięcie. Produkty charakteryzują się kolorem oraz opakowaniami, każdy kabel jest pakowany w estetyczny kartonik.

Kable Super Ultra HD 8K@60Hz

8K – czy to ma sens? Tak, technologia rozwija się w tempie zbliżonym do prędkości światła. Niedawno był boom na telewizory i monitory 4K, a dzisiaj jest to już przeżytek. 8K to obraz ostry jak nigdy wcześniej. Ilość pikseli na cal (ppi) dochodzi do niebotycznych wartości a doznania z oglądanych materiałów video czy gier są nie do opisania – to trzeba poczuć.

Strona techniczna

– pełna obsługa rozdzielczości 8K / 4320p w 60 Hz [8K@60Hz];
– przesył danych z prędkością 48 Gbps;
– obustronnie zakończony wtykiem HDMI typu A w standardzie v2.1;
– grubość przewodu / średnica zewnętrzna: 6,3mm;
– kabel dostępny w długościach: 1m / 1,5m / 2m
– kolor ciemnoniebieski;
– pakowany w kartonik;
– 10-letnia gwarancja

Testy kabla w niemieckim czasopiśmie Satvision.de

Poniżej zamieszczam ocenę fachowego niemieckiego pisma oraz artykuł z testem w oryginalnym języku. To tylko potwierdza jakość kabli Clicktronic, ocena na poziomie ponad 90% to wynik rzadko osiągany przez inne marki:

Kable te są dostępne w naszym sklepie www.DMTrade.pl:

https://dmtrade.pl/index.php?szukaj=hdr10%2B&d=szukaj