Czym jest konwerter HDMI na LAN opisywaliśmy już nie raz na naszym blogu, ale po krotce w ramach przypomnienia. Konwerter HDMI na LAN to urządzenie, dzięki któremu możemy przedłużysz sygnał wysokiej rozdzielczości (obraz HD, 4k i inne) ze źródła do jakiegokolwiek odbiornika (np. telewizora, monitora) przy zastosowaniu kabla sieciowego Ethernet, czyli tak zwanej skrętki.

Przykładowy schemat podłączenia i zastosowania

Extendery są idealne, gdy kabel HDMI jest za krótki (dobra jakość HDMI po standardowym przewodzie jest do uzyskania na maksymalnie 15 metrach). Gdy mamy urządzenie źródłowe (konsolę, DVD, dekoder SAT) w innym pomieszczeniu niż telewizor, albo rejestrator CCTV np. w pomieszczeniu gospodarczym i chcemy go podłączyć do TV w salonie. Nasze extendery są niezawodne, działają bez opóźnień i strat jakości. W nowej dostawie dotarły do nas dwa modele: SPH-HLC6C z możliwością podłączenia kaskadowego dodatkowych odbiorników  i SPH-HLC12T z możliwością obsługi ekranów dotykowych . I tu przechodzimy do meritum…

Konwerter HDMI na LAN Spacetronik SPH-HLC6C v2.0

Przedłużacz HDMI umożliwia transmisję i rozszerzenie nieskompresowanego sygnału HDMI UHD 4K @ 60Hz za pomocą kabla sieciowego CAT5e/6 (zalecana kategoria 6), odległość transmisji wynosi do 60 metrów w rozdzielczości 4K i aż 120 metrów w rozdzielczości FHD przy zerowym opóźnieniu. Zestaw zawiera jednostkę nadajnika (TX) i jednostkę odbiornika (RX), pracujące jako para. Urządzenie posiada funkcje obsługi IR oraz można je podłączyć w sposób kaskadowy po przez dodatkowe odbiorniki (RX).

hdmi na lan spacetronik sph-hlc6c

Kaskadowa transmisja do wielu odbiorników

Dzięki zastosowaniu gniazd przelotowych LAN i HDMI istnieje możliwość łączenia urządzenia kaskadowo co daje nam możliwość wyświetlania obrazu na wielu urządzeniach końcowych.

hdmi na lan spacetronik sph-hlc6c

Przykładowy schemat podłaczenia transmitera HDMI SPH-HLC6C v2.0hdmi na lan spacetronik sph-hlc6c

Konwerter HDMI na LAN Spacetronik SPH-HLC12T KVM

Przedłużacz HDMI umożliwia transmisję i rozszerzenie nieskompresowanego sygnału HDMI UHD 4K @ 30Hz za pomocą kabla sieciowego CAT5e/6 (zalecana kategoria 6), odległość transmisji wynosi do 120 metrów w rozdzielczości 4K przy zerowym opóźnieniu. Zestaw zawiera jednostkę nadajnika (TX) i jednostkę odbiornika (RX), pracujące jako para. Urządzenie posiada funkcje obsługi IR.

hdmi na lan spacetronik sph-hlc12t
Cechy extendera HDMI Spacetronik SPH-HLC12T KVM

– Obsługa HDMI 1.4 / HDCP1.4
– Obsługa lokalnej pętli
– Obsługa transmisji na odległość 120m m Kabel CAT 5E/6 (120M)
– Niskie zużycie energii
– Zarówno TX, jak i RX obsługuje wyjście jack audio 3,5 mm
– Wsparcie kontroli IR
– Obsługa myszy USB i rozszerzenia klawiatury
– Obsługa funkcji ekranu dotykowego przez port USB

Przykładowy schemat podłączenia transmitera HDMI SPH-HLC12T KVM

hdmi na lan spacetronik sph-hlc12t

 

Te i inne modele konwerterów HDMI po LAN dostępne w sklepie dmtrade.pl