Jak działa przełącznik KVM USB?

Przełączniki KVM, nazywane z angielskiego również switchami KVM to urządzenia praktyczne oraz wyjątkowo łatwe w obsłudze. W zasadzie działalność urządzenia ogranicza się do podpięcia urządzeń w odpowiednie porty USB oraz korzystanie z przełącznika w celu wybrania odpowiedniego źródła. Pytanie brzmi: kiedy przełącznik KVM jest potrzebny? Odpowiedź jest prosta. Switch KVM przydaje się użytkownikom, którzy na dwóch różnych urządzeniach (komputerach, laptopach…) chcą korzystać z tych samych urządzeń. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą o czym piszę, spróbuję to lepiej wytłumaczyć. Wyobraźmy sobie sytuacje w której mamy dwa komputery na których pracujemy i chcemy do nich podłączyć drukarkę, dysk zewnętrzny oraz pendrive. W normalnej sytuacji bez użycia przełącznika KVM, musielibyśmy za każdym razem przepinać wszystkie urządzenia z gniazdka do gniazdka. Dzięki Switchom KVM USB wystarczy, że raz podepniemy wszystkie urządzenia i ograniczymy się do naciskania przełącznika na obudowie w celu zmiany komputera na którym w danej chwili chcemy korzystać z urządzeń.

Dlaczego warto używać przełącznik KVM USB?

Przełączniki KVM to oszczędność miejsca, wygoda i ekonomia. Przełącznik KVM jest wystarczająco elastyczny, by sprawdzić się w domowym zaciszu, biurze, a także małych i średnich przedsiębiorstwach. Ponadto przełącznik KVM jest łatwy w instalacji, konfiguracji i obsłudze. Przełączniki KVM są popularne wśród użytkowników, którzy zmodernizowali swoje domowe systemy komputerowe i chcą nadal ich używać, ale nie chcą inwestować w dodatkowe urządzenia peryferyjne: klawiaturę, monitor i mysz, drukarkę. Przełączniki KVM są również używane przez firmy, aby zaoszczędzić pieniądze, w przypadku gdy jedna osoba korzysta z więcej niż jednego komputera i serwerowni (gdy dostęp do każdego serwera konieczny jest tylko okresowo). Często są one stosowane w centrach danych, w których wiele serwerów umieszcza się w jednej kasecie z jedną klawiaturą, monitorem i myszą.

Zastosowanie niezawodnych przełączników KVM powoduje wyeliminowanie kosztownego i zbędnego wyposażenia, zmniejsza wymaganą powierzchnię i zwiększa wydajność urządzeń. Oszczędzają one tym samym czas użytkowników. Przełączniki KVM pozwalają na bezpośrednią i łatwą kontrolę urządzeń. Poniżej przedstawimy kilka naszych modeli.

Przełącznik Switch drukarek KVM Printer USB 2/4 SPU-KVM02

Najnowsza pozycja w ofercie marki Spacetronik. Dzięki przełącznikowi można obsłużyć do 2 komputery za pomocą jednego zestawu. Urządzenie działa na zasadzie plug & play więc nie powoduje większych problemów.
Urządzenie pozwala podpięcie 4 urządzeń USB do dwóch komputerów. Podpiąć je należy dokładnie jak na poniższym schemacie.

Przełącznik Switch KVM USB + HDMI 2/1 Spacetronik SPH-KVM21

Switch KVM USB Spacetronik SPH-KVM21 może kontrolować dwa komputery za pomocą jednego zestawu mysz, klawiatura i wyświetlać obraz na jednym wyświetlaczu (monitorze, TV). Jest łatwy w obsłudze, usprawnia pracę wydajność, oszczędza koszty użytkowania i jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach.

Przełączniki KVM

Specyfikacja

– Dotyczy systemu: Windows, Apple, Linux, Netware, Unix, Android
– Wejściowa: HDMI, USB-A
– Wyjściowa: HDMI
– Port kontrolny: USB-A
– Port odczytu i zapisu: USB-A
– Wersja portu USB: USB 2.0
– Wersja HDMI: HDMI2.0
– Maksymalna rozdzielczość: 4K @ 60 Hz
– Wymiary: 105 x 70 x 23 mm (dł. X szer. X wys.)
– Długość przewodu: 1,2m

Przełącznik Switch drukarek KVM Printer USB 2/4 SPU-24PS

Przełącznik USB umożliwia udostępnianie urządzeń elektronicznych, takich jak dyski, myszy, klawiatury drukarki, dwóm komputerom. Nie trzeba wielokrotnie podłączać i odłączać dwóch urządzeń, wystarczy swobodnie przełączyć się, co za tym idzie poprawiając wydajność pracy. Steruj dwoma komputerami za pomocą jednego zestawu klawiatury z myszką.

Przełączniki KVM

Przełączniki KVM

Kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi

Nie ma potrzeby instalowania sterowników, bez potrzeby konfigurowania. Urządzenie jest kompatybilne z WIN 7/ 8/10/Vist/Linux/Apple Mac oraz innymi systemami operacyjnymi.

Przełączniki KVM

 

Zobacz pozostałe wpisy na naszym blogu

Przełączniki KVM można kupić w sklepie DMTrade.pl