Część czytelników nasze bloga po zerknięciu na tytuł tego wpisu może sobie zadać kilka pytań – ” Ale jak to, znowu o HLC? Znowu odgrzewane tematy? Znowu transmiter HDMI? Czytałem/am już o tym kilka razy”. W pewnym sensie jest to racja, jednak tym razem przedstawimy zupełnie nową odsłonę konwerterów HDMI na LAN. Śmiało można stwierdzić, że poniższymi produktami wchodzimy na poziom wyższy niż poprzednie modele HLC6. Nowa seria HLC7 to zdecydowanie seria PRO.

Ile dobrego można zmieścić w małych transmiterach HDMI na LAN?

Przechodząc do sedna sprawy, dla wszystkich niedowiarków, którzy nadal mogą uważać, że seria HLC6 była bardzo dobra i wystarczająca – chwała Wam za to, HLC6 to naprawdę dobre konwertery które sprawdzą się w większości rozwiązań. Dla tych którzy jednak chcą mieć ciut więcej… HLC7 będzie idealne. Model posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne które zapewniają:

  • Zero opóźnień;
  • Ochrona antyprzepięciowa;
  • Ochrona antystatyczna;
  • Możliwość ciągłej pracy 24/7;
  • Ochrona przeciwzwarciowa;
  • Dwukierunkowa komunikacja IR;
  • Przelotka HDMI

Konwerter HDMI na LAN? Ale komu to potrzebne?

Oprócz standardowych rozwiązań, czyli po prostu daleki przesył sygnału tam gdzie kabel HDMI nie wystarcza, urządzenie idealnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju reklamach zewnętrznych. Pomagać w tym może zerowe opóźnienie oraz zaawansowana ochrona przepięciowa. Równie dobrze sprawdzi się w salonach sprzedaży RTV, centrach multimedialnych, systemach monitoringu i wielu innych.

Jak podłączyć Transmiter HDMI na LAN SPH-HLC7

Podłączenie transmitera HDMI (zarówno nadajnika jak i odbiornika) jest bardzo łatwa i intuicyjna. Do nadajnika podłączamy źródło HDMI które chcemy przesłać, z takich urządzeń jak kamera, komputer, DVD, tuner i tym podobne. Oprócz tego możemy podłączyć przekaźnik IR oraz przelotowe urządzenie odbierające sygnał HDMI, takie jak np. monitor. Do odbiornika możemy podłączyć odbiornik HDMI, np. Monitor, urządzenia audio za pomocą gniazda 3,5mm Jack oraz przekaźnik IR. Nadajnik oraz odbiornik są połączone między sobą kablem cat6/6a/7 na odległość 70m. Obydwa urządzenia wymagają podłączenia do zasilania.

Jak podłączyć transmiter HDMI - schemat podłączenia transmitera HDMI

 

Aby można było to sobie jeszcze łatwiej wyobrazić, wystarczy spojrzeć na poniższe zestawienie gniazd:

Transmiter HDMI SPH-HLC7

Transmiter HDMI po LAN PRO, ale brakuje KVM?

Dla tych, którym do pełni szczęścia brakuje jeszcze obsługi urządzeń peryferyjnych, polecamy wersję SPH-HLC7 KVM. Jest to model o tych samych parametrach co standardowa wersja HLC7, posiada jednak dodatkowe gniazda na obudowie, tak jak przedstawiono poniżej:

Transmiter HDMI

 

Więcej informacji na temat konwerterów HDMI na LAN można znaleźć na naszym sklepie dmtrade.pl

Przeczytaj inne wpisy dotyczące konwerterów na naszym blogu