Transmiter IP Spacetronik  SPIP-S01 pozwala na przedłużenie sygnału IP za pomocą kabla Coaxial. Urządzenie konwertuje sygnał z kabla Ethernet na Coaxial i odwrotnie, co pozwala na łatwe i szybkie przedłużenie sygnału o nawet 2km w zależności od środowiska, instalacji, jakości kabla itp. Urządzenie działa na podstawie protokołu IEEE P1901.

Transmiter IP  – Wzmacniacz transmisji sygnału IP do 100 MB/s z przedłużaczem kabla do 2km

Transmiter IP pozwala na przedłużenie sieciowego kabla coaxial IP HD opartego na technologii IEEE P1901. Protokół ten to najnowszy standard transmisji danych sieciowych z wykorzystanie skrętki komputerowej, obecnie stosowany przy długodystansowej transmisji sygnału IP z kamer oraz przy transmisji wideo z wysokim bitrate’em.

Obsługuje transmisje wideo HD oraz szybką transmisje danych sieciowych po kablu coaxial, linii telefonicznej, skrętce itp. Urządzenie jest kompatybilne z kamerami sieciowymi 720P. 960P oraz 1080P. Maksymalna szybkość transmisji wynosi do 100 MB/s o długości transmisji nawet do 2 kilometrów. Urządzenia pozwalają na oszczędność kosztów okablowania. Jest to korzystne rozwiązanie w celu modernizacji tradycyjnego systemu monitorowania kamer analogowych do systemu monitorowania sieci HD.

Transmiter IP Spacetronik SPIP-S01

Cechy główne transmitera IP Spacetronik SPIP-S01:
– Technologia IEEE P1901
– Transmisja danych RJ45 Ethernet za pomocą kabla koncentrycznego, skrętki telefonicznej itd.
– Obsługa kamer sieciowych HD 720P, 960P, 1080P HD
– Transmisja danych do 100 Mb/s
– Obsługa sieci multi-mode – z wykorzystaniem rozgałęźników sygnału koncentrycznego, teoretycznie możliwe rozgałęzienie aż do 24 odbiorników
– Obsługa maksymalnej odległości transmisji kabla SVY75-5 wynosi 2KM, dzięki czemu można utrzymywać transmisje na poziomie minimum 30 Mb/s
– Plug&Play
– Zasilanie: 12V DC 1A
– Gniazdo zasilania: 55 mm * 2,1 mm
– Wymiar: 95 * 92 * 25 mm
– Maksymalne zużycie energii: 15,4 W

** Maksymalna długość i prędkość mogą się różnić w zależności od środowiska / instalacji / jakości kabla

Przykładowy schemat podłączenia transmitera IP Spacetronik SPIP-S01:

 

Transmiter IP schemat podłączenia

TRANSMITER IP NA KABEL KONCENTRYCZNY SPIP-S01 dostępny w sklepie www.warsztatowski.com

Przeczytaj inne wpisy dotyczące produktów marki Spacetronik na naszym blogu