Antena do routera to świetny sposób na zniwelowanie słabego sygnału Wi-fi. Często zdarza się, że dołączane do routera, fabryczne anteny nie działają wystarczająco dobrze. Całe szczęście, większość routerów posiada odkręcane antenki, w miejsce których można bez problemów przykręcić “coś mocniejszego”

Antena do routera, jak wybrać odpowiednią?

Moc anteny przedstawia się za pomocą parametru dBi. Jest to zysk anteny którą badamy w stosunku do anteny izotropowej (hipotetyczny wzorzec anteny). Im wartość dBi jest wyższa, tym antena posiada większy zasięg. Niestety należy pamiętać, że same anteny nie rozwiązują w całości problemów z siecią Wi-fi. Jeśli problem leży w dużym stopniu w instalacji wi-fi, wymiana anten może nie mieć na nią żadnego wpływu.

Polecane przez nas anteny wewnętrzne dookólne:

Antena wew. do routerów LTE SMA 5dBi. 5dBi to w większości przypadków wystarczające rozwiązanie, aby zapewnić wystarczający zasięg z routera. Oferowana antena dookólna jest przeznaczona do zastosowań wewnątrz budynków, o zysku energetycznym 5dBi. Produkt wykorzystuje pasmo częstotliwości 698-2700MHz i umożliwia rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej, co może zaowocować lepszą wydajnością pracy.

antena do routera lteantena wzmacniająca zasięg routera

Antena wyposażona jest w złącze SMA typu męskiego. Jako antena dookólna, urządzenie nadaje i odbiera sygnał w każdym kierunku – nie ma potrzeby ustawienia anteny w odpowiednią stronę.

Specyfikacja:

– zakres częstotliwości: 698-2700Mhz
– zysk: 5dBi
– VSWR: ≤1.8
– złącze: SMA typu męskiego
– temperatura pracy: -40 do +80
– wysokość anteny: 190mm
– waga: 20g
– max. moc wejściowa: 50W
– Impedancja: 50 Om

Antena dostępna w dwóch kolorach – białym i czarnym. Anteny można również kupić w opakowaniach zbiorczych po 100 sztuk w atrakcyjnych cenach.

Do jakich routerów pasują anteny Spacetronik?

Praktycznie rzecz biorąc… do wszystkich. Jeżeli router posiada złącza SMA, bez problemu można wzmocnić jego zasięg, dzięki wymienionym wyżej antenom. Dzięki szerokiemu zakresowi częstotliwości (698-2700Mhz) anteny obsługują najbardziej popularne częstotliwości, takie jak:

  • częstotliwość 2100 3G
  • częstotliwość 1800 LTE
  • częstotliwość 800 LTE
  • częstotliwość 850 GSM
  • częstotliwość 900 GSM, EGSM

Sprawdź anteny dostępne w sklepie dmtrade.pl