Słaby zasięg sieci, ciągle zawieszające się strony internetowe, niestabilność w działaniu internetu – brzmi znajomo? Potocznie zasięg to nie tylko siła sygnału, ale również jego jakość. Przyczyn słabego sygnału jest wiele – od ukształtowania terenu, poprzez warunki atmosferyczne, po same przeszkody między nadajnikiem i odbiornikiem czy też materiały, z jakich zbudowany jest budynek lub inne źródła promieniowania i zakłóceń lub ilość podłączonych w danym momencie użytkowników.

Antena LTE to najprawdopodobniej pierwszy z pomysłów, które przyjdą Ci do głowy, gdy domowa sieć Wi-Fi nie spełnia Twoich oczekiwań, a co kiedy tak się dzieje w aucie? Czytaj dalej i dowiedz się więcej o specjalistycznych antenach LTE / WiFi / GPS do Twojego samochodu, ciężarówki, autobusu czy też busa.

W wielu przypadkach, gdy stacja bazowa oddalona jest od urządzenia mobilnego występują problemy z odpowiednią siłą sygnału. Jadąc samochodem często zdarza się że połączenie się zrywa bo urządzenia co chwila przełączają się na kolejne nadajniki lub po prostu nowo wybudowane drogi nie mają pokrycia zasięgiem z nadajników. W celu polepszenia sygnału należy najczęściej podłączyć do modemu odpowiednią antenę zewnętrzną. Istnieją jednak przypadki, gdzie zastosowanie anteny zewnętrznej nie jest związane z potrzebą poprawy sygnału LTE, lecz np. wymuszeniem transmisji danych pomiędzy konkretną stacją bazową, a modemem. Warto pamiętać, iż antena LTE powinna być szerokopasmowa – wiąże się to z wprowadzaniem nowych pasm LTE.

Zastosowanie anten szerokopasmowych LTE / WiFi / GPS

– Transport szerokopasmowy i dystrybucja Wi-Fi,

– Automatyzacja i telemetria dla autobusów, pojazdów użyteczności publicznej, ciężarówek i pojazdów bezpieczeństwa publicznego

– Automatyka przemysłowa, maszyny zrobotyzowane i inne systemy M2M telemetria

– Automatyzacja rolnictwa taka jak M2M i IoT

– Szerokopasmowe połączenie komórkowe z Wi-Fi dystrybucja dla statków morskich / łodzi (statki śródlądowe i przybrzeżne)

– Komunikacja pojazdów górniczych i maszyn, telemetria i automatyzacja (M2M i IoT)

Zakres częstotliwości obsługiwanych przez anteny szerokopasmowe MIMO:

LPD:

– 470 – 490 MHz

GSM / UMTS / WCDMA / 2G / 3G / 4G / 5G / LTE:

– 690 – 960 MHz

– 1710 – 2170 MHz

– 2300 – 2700 MHz

– 3400 – 3800 MHz

WiFi

– 2400 – 2500 MHz

– 5000 – 6000 MHz

Antena szerokopasmowa Poynting MIMO-3

Szerokopasmowa antena samochodowa Poynting to wysokowydajna antena wieloczęstotliwościowa, zapewniająca w zależności od wersji dwie lub cztery anteny sieci komórkowej, dwie anteny Wi-Fi oraz antenę GPS / GLONASS. Anteny komórkowe MIMO (dla 2G / 3G / 4G) obejmują współczesne pasma od 690 MHz do 2700 MHz, a także nowe pojawiające się widmo LTE i 5G dla pasm CBRS 450 MHz i 3,5 GHz, dwie oddzielne dwupasmowe anteny Wi-Fi, zapewniając jednocześnie 2,4 GHz i 5 GHz na każdej antenie z funkcją 2×2 MIMO oraz wysokowydajny, aktywny system GPS / GLONASS działający do -40 ° C.

Antena szerokopasmowa przewyższa wydajność większości konkurentów dzięki dbałości o projekt tej wysokowydajnej anteny. Wzorce promieniowania wszystkich elementów promieniujących zapewniają doskonałą równowagę między wielokierunkowością, różnorodnością wzorców i dobrymi zdolnościami promieniowania na żądanej wysokości. Jest to ważne kryterium dla rynku transportowego i morskiego. dla którego antena została specjalnie zaprojektowana. Główne zastosowania to pojazdy komercyjne / przemysłowe, morskie, M2M i inne systemy IoT wykorzystujące szeroką gamę technologii radiowych, przy jednoczesnym zachowaniu przyszłościowej funkcjonalności w szerokim paśmie częstotliwości.

Szerokopasmowa antena samochodowa 7w1 Poynting MIMO-3-17

MIMO-3-17 to wysokowydajna antena wieloczęstotliwościowa 7w1, zapewniająca cztery sieci komórkowe, dwa Wi-Fi i antenę GPS / GLONASS. Cztery anteny komórkowe MIMO (dla 2G / 3G / 4G) obejmują współczesne pasma od 690 MHz do 2700 MHz, a także nowe pojawiające się widmo LTE i 5G dla pasm CBRS 450 MHz i 3,5 GHz.  Antena zapewnia również dwie oddzielne dwuzakresowe anteny Wi-Fi, zapewniające jednoczesne 2,4 GHz i 5 GHz na każdej antenie z możliwością 2×2 MIMO. Siódma antena to wysokowydajny aktywny system GPS / GLONASS działający do -40 ° C.

antena lte poynting mimo-3-17

Najważniejsze cechy anteny

Specyfikacja anteny Poynting MIMO-3-17

antena lte

Szerokopasmowa antena samochodowa 5w1 Poynting MIMO-3-15

MIMO-3-15 to wysokowydajna antena wieloczęstotliwościowa 5w1, zapewniająca dwie anteny komórkowe, dwa Wi-Fi i antenę GPS / GLONASS. Dwie anteny komórkowe MIMO (dla 2G / 3G / 4G) obejmują współczesne pasma od 690 MHz do 2700 MHz, a także nowe pojawiające się widmo LTE i 5G dla pasm 450 MHz i 3,5 GHz CBRS. Antena zapewnia dwie oddzielne dwupasmowe anteny Wi-Fi, zapewniając jednocześnie 2,4 GHz i 5 GHz na każdej antenie z funkcją 2×2 MIMO. Piąta antena to wysokowydajny, aktywny system GPS / GLONASS działający do -40 ° C.

antena lte poynting mimo-3-15

Najważniejsze cechy anteny

Specyfikacja anteny Poynting MIMO-3-15

antena lte

Szerokopasmowa antena samochodowa 5w1 Poynting MIMO-3-14

MIMO-3-14 to wysokowydajna antena wieloczęstotliwościowa 5w1, zapewniająca cztery anteny komórkowe i antenę GPS / GLONASS. Cztery anteny komórkowe MIMO (dla 2G / 3G / 4G) obejmują współczesne pasma od 690 MHz do 2700 MHz, a także nowe pojawiające się widmo LTE i 5G dla pasm CBRS 450 MHz i 3,5 GHz. Piąta antena to wysokowydajny aktywny system GPS / GLONASS działający do -40 ° C.

antena lte poynting mimo-3-14

Najważniejsze cechy anteny

Specyfikacja anteny Poynting MIMO-3-14

antena lte

Szerokopasmowa antena samochodowa 3w1 Poynting MIMO-3-13

Wysokowydajna wieloczęstotliwościowa antena MIMO-3-13 3w1, zapewniająca dwie anteny komórkowe i jedną GPS / GLONASS. Dwukomórkowe anteny MIMO (dla 2G / 3G / 4G) obejmują współczesne pasma od 690 MHz do 2700 MHz, a także nowe pojawiające się widmo LTE i 5G dla pasm CBRS 450 MHz i 3,5 GHz. Trzecia antena to wysokowydajny aktywny system GPS / GLONASS działający do -40 ° C.

antena lte poynting mimo-3-13

Najważniejsze cechy anteny

Specyfikacja anteny Poynting MIMO-3-13

antena lte

Szerokopasmowa antena samochodowa 2w1 Poynting MIMO-3-12

Wysokowydajna wieloczęstotliwościowa antena MIMO-3-12 2 w 1 w jednej obudowie. Dwukomórkowe anteny MIMO (dla 2G / 3G / 4G) obejmują współczesne pasma od 690 MHz do 2700 MHz, a także nowe pojawiające się widmo LTE i 5G dla pasm CBRS 450 MHz i 3,5 GHz, które staje się popularne wśród różnych międzynarodowych operatorów sieci komórkowych dla LTE. Ultraszerokopasmowa wydajność anteny pozwala na użycie jej przez różnych operatorów i różne technologie i jest gotowa na przyszłe technologie komórkowe do 3,8 GHz dla aplikacji 5G. Antena przewyższa wydajność większości konkurentów dzięki dbałości o projekt tej wysokowydajnej anteny.

antena lte poynting mimo-3-12

Najważniejsze cechy anteny

Specyfikacja anteny Poynting MIMO-3-12

antena lte

Anteny dostępne w sklepie dmtrade.pl

Zobacz pozostałe wpisy na naszym blogu