Mocne strony antena Poynting XPOL-1

Poynting XPOL-1 to antena dookólna. Oznacza to, że może efektywnie odbierać i rozprowadzać częstotliwości radiowe (RF) we wszystkich kierunkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest szczególnie przydatna do zastosowań, w których kierunek najbliższej stacji bazowej jest nieznany, lub w terenach miejskich, gdzie nie ma bezpośredniej możliwości skierowania anteny do jakiejkolwiek stacji bazowej.

Kolejną zaletą anteny dookólnej XPOL jest możliwość korzystania z agregacji nośnych. Zjawisku, w którym pojedyncza antena może agregować (łączyć ze sobą) sygnał z dwóch lub więcej stacji bazowych, zapewniając redundancję w przypadku awarii jednej stacji bazowej.

Najlepszy obszar działania anteny Poynting XPOL

Jako antena dookólna XPOL najlepiej nadaje się do środowisk o dużym natężeniu ruchu, takich jak obszary miejskie lub podmiejskie, a nawet obszary wiejskie. Ruchliwe miasta, zwłaszcza te z wieżowcami i innymi przeszkodami, utrudniają ustanowienie bezpośredniej linii z najbliższą stacją bazową. Ponieważ bezpośrednia komunikacja między anteną a masztem jest niemożliwa, antena musi łączyć się z odbiciami sygnału. Odbicia te są z natury nieprzewidywalne, więc antena, która będzie skuteczna w zatłoczonym obszarze, musi być w stanie nadawać i odbierać sygnał we wszystkich kierunkach. Dlatego anteny dookólne, takie jak XPOL, najlepiej nadają się do takich środowisk.

Wszechstronność montażu

Antena XPOL jest dostarczana z wieloma różnymi opcjami montażu w zestawie. Dostępny jest uchwyt do montażu na maszcie antenowym, 4 przyssawki do montażu na oknie i 4 kołki montażowe do ściany. Taka elastyczność mocowań zapewnia, że wszędzie tam, gdzie potrzebujesz dobrego zasięgu, z wielką łatwością zamontujesz tą antenę, a co za tym idzie odbierzesz najlepszy sygnał. Przyssawki to szczególnie przydatna opcja, jeśli mieszkasz w obszarze, w którym anteny zewnętrzne są niedozwolone. Po prostu zamontuj antenę po wewnętrznej stronie okna, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność.

Częstotliwość działania

Antena jest kompatybilna ze wszystkimi sieciami komórkowymi LTE na całym świecie, a dzięki bardzo dobrym wzorcom promieniowania XPOL jest w stanie zapewnić świetną jakość sygnału na częstotliwościach 4G i 5G. Oznacza to, że urządzenie może w inteligentny sposób odbierać sygnały z wielu nośników i masztów komórkowych jednocześnie, więc jeśli sygnał od jednego dostawcy osłabnie lub zaniknie, Twoje połączenie na tym nie ucierpi.

Antena XPOL została całkowicie przeprojektowana w stosunku do poprzedniej generacji z całkowicie nową obudową i konstrukcją. Zawiera teraz nowsze pasma 3400-3800 MHz (w zależności od wersji), a także pożądane niższe pasmo od 690 MHz, którego nie zawierała poprzednia wersja. Jest ono odpowiednie dla 2G, 3G, 4G i 5G. Antena działa wyjątkowo dobrze w następujących pasmach częstotliwości: 698–960 MHz, 1700–2700 MHz i 3400–3800 MHz.

Najważniejsze cechy anteny Poynting XPOL

Najważniejsze cechy anteny

– Ultraszerokopasmowy zakres pracy od 698 do 960 MHz, od 1710 do 2700 MHz oraz od 3400 do 3800 MHz;
– Przemyślane, zdekorelowane anteny zapewniają doskonałą wydajność MIMO w pasmach komórkowych;
– Możliwość montażu w oknie, na ścianie lub słupie, lekka waga i wytrzymała obudowa;
– Staranna konstrukcja mechaniczna zapewnia wytrzymałość, odporność na korozję, wodę i pył (IP 65);
– Dostępna w dwóch wersjach: 2×2 MIMO oraz 4×4 MIMO.

Zastosowanie anteny

Najważniejsze cechy anteny

 

– Tereny miejskie i podmiejskie;
– Rezydencje prywatne, małe i średnie firmy lokalne;
– Małe biura i gabinety na poziomie “0” lub “-1”;
– Tam, gdzie zasięg jest na poziomie słabym średnio wystarczającym;
– W rolnictwie i agroturystyce;
– Przy przemyśle paliwowym, gazowniczym.

Szerokopasmowa antena dookólna Poynting XPOL-1 (MIMO)

Antena XPOL-1 to innowacyjne rozwiązanie do wzmacniania sygnału sieci 4G, 3G oraz 2G. Jest to antena do montażu w oknie, na ścianie lub słupie, podwójnie spolaryzowana, w pełnym paśmie LTE. Składająca się z dwóch oddzielnie zasilanych elementów ultraszerokopasmowych w jednej obudowie, antena jest wyposażona tak, aby zapewniać obsługę MIMO po stronie klienta oraz obsługę różnorodności dla sieci dzisiejszych i przyszłych. Jest to ekonomiczne rozwiązanie poprawiające odbiór i przepustowość sygnału. Antena XPOL-1 zwiększa niezawodność sygnału, zapewnia wyższą przepustowość danych dla użytkowników oraz zapewnia stabilne, wysokiej jakości połączenie. Poprawia to wrażenia użytkownika i zabezpiecza utrzymanie połączenia. Idealnie sprawdza się w każdej aplikacji korzystającej z sieci GSM (LTE / HSPA / 3G / EDGE / GPRS)

Szerokopasmowa antena dookólna Poynting XPOL-1-5G (MIMO) (2×2) lub (4×4)

XPOL-1-5G to druga generacja anteny XPOL-1 Poynting, 2×2 MIMO z polaryzacją krzyżową (XPOL). W zależności od potrzeb użytkownika dostępna jest też wersja 4X4 MIMO. Antena została całkowicie przeprojektowana w stosunku do poprzedniej generacji z całkowicie nową obudową i konstrukcją. Antena zawiera teraz nowsze pasma 3400-3800 MHz, a także pożądane niższe pasmo od 690 MHz, którego nie zawierała poprzednia wersja. Jest ono odpowiednie dla 2G, 3G, 4G i 5G. Antena działa wyjątkowo dobrze w następujących pasmach częstotliwości: 698–960 MHz, 1700–2700 MHz i 3400–3800 MHz, ze szczytowym wzmocnieniem 3 dBi w pasmach pracy.

Charakterystyka promieniowania tej anteny jest wielokierunkowa i bardzo dobrze kontrolowana, co dodatkowo zwiększa wydajność anteny. To sprawia, że ​​antena jest idealna do większości zastosowań, takich jak obszary miejskie, wiejskie, rolnicze i komercyjne, aby osiągnąć jak najlepsze pokrycie na dużym obszarze. Solidna konstrukcja obudowy sprawia, że ​​antena jest odporna na warunki atmosferyczne, kurz i akty wandalizmu oraz zapewnia jej stopień ochrony IP65, odpowiedni do trudnych warunków.

Unboxing anteny Poynting XPOL

Anteny do kupienia w sklepie DMTrade.pl

Zobacz pozostałe wpisy dotyczące anten Poynting na naszym blogu