Niedawno pisałem o kablach sieciowych, patchcordach. Infrastruktura ta występuje wszędzie, od serwerowni po domy i mieszkania. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o dopełnieniu, akcesoriach, które często są stosowane przy tych kablach.

Osłona RJ45

Gumowa osłona wtyku RJ45

Prosta gumka, przelotowa. Nasuwamy na kabel sieciowy (skrętkę), a następnie zarabiamy wtyk RJ45 za pomocą zaciskarki (np. przelotowej). Taka gumka ma na celu przede wszystkim chronić wtyk przed przypadkowym nadepnięciem, zgnieceniem itp. Stosowanie osłonek w odmiennych kolorach pozwoli na szybszą identyfikację poszczególnych przewodów w obrębie jednej instalacji. Ponadto ma za zadanie chronić kabel przed kurzem, wilgocią oraz klips przed wyłamaniem. Po zaciśnięciu wtyków po obu stronach kabla nie ma możliwości ściągnięcia osłony. Elastyczność osłony sprawia, że pasuje do różnych kabli UTP, FTP, STP itd.

Cechy gumek:

– przeznaczone do wtyków RJ45
– pasują do kabli okrągłych o średnicy do 6mm
– chronią kabel przed kurzem i wilgocią
– zabezpieczają klips przed niepożądanym wyłamaniem
– w opakowaniu 50 szt. jednakowego koloru
– dostępne w ośmiu kolorach (poniżej):

białym, jasnoszarym, ciemnoszarym, czarnym, zielonym, czerwonym, niebieskim i żółtym.

Osłona RJ45Osłona RJ45

Osłona RJ45Osłona RJ45

Osłona RJ45Osłona RJ45

Osłona RJ45Osłona RJ45

W związku z rozszerzaniem oferty sieciowej w sklepie www.DMTrade.pl, dostępne są u nas różnego typu akcesoria do kabli sieciowych (patchcordów i skrętek), między innymi zaciskarki, osłony gumowe, wtyki przelotowe, itp.