Firma LB-LINK posiada w swojej ofercie wiele akcesoriów i urządzeń sieciowych. Uwzględniając wieloletnią obecność producenta na rynku zarówno produkcji, jak i dystrybucji między innymi punktów dostępu i routerów, warto w trakcie poszukiwań sprzętu do swojego domu lub firmy uwzględnić i przyjrzeć się ofercie tej właśnie firmy. Gama produktów jest na tyle obszerna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziecie tutaj m.in. BL-WR1100, BL-WR2000 oraz BL-WMR8300. Jak nie trudno się domyślić, to właśnie te trzy modele postaramy się Wam pokrótce przedstawić.

BL-WR1100

LB-LINK WR-1100

Jest to “podstawowy” router (możliwość działania jako AP), który bez problemu spełnia wymagania nowoczesnej komunikacji. Działa w oparciu o standard 802.11n, łącząc funkcjonalność bezprzewodowego i przewodowego urządzenia do pracy w sieci. Obsługiwana prędkość transmisji do 150 Mb/s. BL-WR1100 został wyposażony w jedną zewnętrzną antenę 5 dBi. Tylni interfejs zawiera 4 porty LAN i 1 port WAN.

Urządzenie pozwala na natychmiastowe skonfigurowanie zabezpieczeń sieci. Wystarczy nacisnąć przycisk WPS (Wireless Setup). Przycisk ten na routerze i adapterze umożliwia wprowadzenie kodu PIN w komputerze, aby automatycznie skonfigurować połączenie szyfrowane WPA2. Ponadto obsługuje bramę, klienta AP i funkcję WDS, dzięki której może nawiązać połączenie bezprzewodowe między dwoma lub większą liczbą routerów bezprzewodowych, aby zwiększyć zasięg sieci.

Konfiguracja urządzenia jest bardzo łatwa. (Dotyczy również LB-LINK BL-WR2000)

1. Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz następujące IP: 192.168.16.1
2. Wprowadź hasło administratora urządzenia i kliknij “NEXT”1 krok

3. Wybierz tryb, w którym ma pracować urządzenie. (domyślnie DHCP), a następnie kliknij “NEXT”2 krok4. Ustaw nazwę i hasło dla sieci Wi-Fi, po czym kliknij “APPLY”
3 krok

5. Wprowadź wcześniej ustawione hasło i zaloguj się do panelu poprzez naciśnięcie przycisku “LOGIN”4 krok

6. Jesteś w panelu. Możesz dowolnie skonfigurować urządzenie.6

Uwzględniając wszystkie najważniejsze cechy urządzenia i niską cenę (49,90 zł w sklepie DMTrade.pl),
urządzenie idealnie nadaje się do małego biura, bądź domu.

BL-WR2000

WR2000 LB-LINK

Jest to podobnej klasy sprzęt, co BL-WR1100, jednakże o lepszych parametrach. Tak samo, jak poprzednik, urządzenie może pracować w dwóch trybach: router lub punkt dostępu (ang. Access Point). Producent wyposażył router w dwie zewnętrzne anteny 5dBi do dwukrotnej przepustowości 300Mbit/s.

Wykorzystywana technologia to Wi-Fi 802.11n, ale urządzenie może pracować ze starszymi wersjami Wi-Fi 802.11 b/g, z uwagi na rozszerzoną kompatybilność. Interfejs urządzenia zawiera 1 port WAN i 4 porty LAN, przycisk WPS, przycisk włącz/wyłącz oraz RESET. Router zawiera również zaawansowane funkcje zarządzania jakością usług głosowych i wideo. Umożliwia kontrolę dostępu, obsługuje listę kontroli dostępu adresów MAC, klienta AP i serwer DHCP. 

Wykorzystuje technologię MIMO – transmisję danych, stosowaną w systemach radiokomunikacyjnych, opartą na projekcie “anten inteligentnych” zainstalowanych po stronie nadawczej i odbiorczej. Oprócz tego posiada funkcję WDS, może nawiązywać połączenie bezprzewodowe między dwoma lub większą ilością routerów bezprzewodowych, w celu rozszerzenia działania sieci.

Szeroka funkcjonalność urządzenia i niska cena (59,90 zł w sklepie DMTrade.pl) stanowi idealny wybór dla osób szukających rozwiązania dla użytku domowego lub małego biura.

LB -LINK BL-WMR8300

LB-WMR8300

LB-LINK BL-WMR8300 to urządzenie, które integruje szybki modem ADSL2 +, router, bezprzewodowy punkt dostępowy N i 4-portowy switch, oferujące ciekawe funkcje i wszechstronność. Pasmo działania urządzenia to 2,4 Ghz, a parametry urządzenia pozwalają na osiągnięcie do 300 Mb/s przepustowości. Producent oznajmia, że oferowany produkt jest zgodny ze standardem 11N. Podobnie jak w przypadku poprzednika – dwie anteny o zysku 5dBi, dzięki którym sygnał jest stabilny, a zasięg wystarczająco szeroki. Interfejs urządzenia na panelu tylnim składa się z czterech portów LAN 1/100M i jednego portu RJ11.

LB-LINK WMR8300

Ponadto BL-WMR8300 został wyposażony w przycisk WPS do łatwego konfigurowania i szyfrowania połączenia.

Aby skonfigurować urządzenie należy wpisać w polu adresu w przeglądarce internetowej adres IP: 192.168.1.1, a następnie wprowadzić login i hasło. (domyślnie: login: admin, hasło: admin)

kroki

Stanowi niezawodne i oszczędne rozwiązanie do zastosowań domowych i dla małych przedsiębiorstw, a jego cena na pewno nie odstrasza. (99,00 zł w sklepie DMTrade.pl)