Tester CCTV – niezbędne akcesorium w rękach każdego instalatora telewizji przemysłowej

Każdy, pracujący z monitoringiem instalator, nieraz potrzebował specjalistycznego sprzętu aby “dopieścić” swoje dzieło. Nie od dziś wiadomo, że instalacja kamer (zwłaszcza IP) potrafi płatać figle, a bieganie od kamery do rejestratora (bo tam zazwyczaj jest podgląd i monitor) bywa uciążliwe. Na ratunek przybywają testery CCTV. To nic innego, jak mierniki wyposażone w wyświetlacz, złącza RJ45 dla kamer IP, złącza BNC dla kamer analogowych/AHD/SDI/TVI/CVI oraz inne dodatkowe gniazda (zależnie od wersji). W tym wpisie zajmiemy się najnowszą dostawą “CCTV-meterów” dostępną w naszych sklepach (DMTrade.pl oraz Warsztatowski.com).

Cytując klasyka, “stary ale jary” – Spacetronik SP-IPL07AiO4K

Model SP-IPL07AiO4K jest w naszej ofercie już dłuższy czas, cieszy się niezmienną, dużą popularnością. Ma w sobie wszystkie niezbędne funkcje, potrafi sprostać praktycznie każdej kamerze dostępnej na rynku. Ponadto posiada wbudowane Wi-Fi do zarządzania monitoringiem w sieci lokalnej, wyposażony jest w tester kabli UTP (RJ45) oraz BNC. Umożliwia on także zasilanie kamer z własnej baterii, wysyłając prąd 12V/1A lub korzystając z technologii PoE 48V/24W. OSD miernika jest dostępne w języku polskim, a cały system jest oparty o bazowe funkcje Androida. Poniżej pokazujemy model Spacetronik SP-IPL07AiO4K:

sp_ipl07aio4k

Odświeżony, poprawiony, przyspieszony – Spacetronik SP-IPLT7AiO4K-C

Istnieje takie powiedzenie, “lepsze jest wrogiem dobrego”, ale w przypadku mierników Spacetronik – jest one błędne i nieprawdziwe. Nowy model, z końcówką “[…]AiO4K-C” to udoskonalona wersja testera opisywanego wyżej. różnice są kosmetyczne (na końcu wpisu zamieszczam tabelę porównawczą). Przede wszystkim: nowa matryca o większej rozdzielczości, mocniejsze wysyłane zasilanie (12V/2A). Zdjęcie testera CCTV Spacetronik SP-IPLT7AiO4K-C – poniżej:

sp_iplt7aio4k_c

Mistrz, samowystarczalny, jedyny i niepowtarzalny – Spacetronik SP-IPLT7AiO4K-MOVC

Czy może być coś więcej w mierniku CCTV? Owszem, i to wiele. Model SP-IPLT7AiO4K-MOVC to nie tylko tester monitoringu, skaner kabli, ale także cyfrowy multimetr, miernik mocy optycznej i wizualny lokalizator uszkodzeń. Takie urządzenie to skarb w rękach instalatora. Z multimetrem dokonamy niezbędnych pomiarów sieci elektrycznej (napięcie, natężenie, opór, rezystancja, uziemienie, izolacja itp.). Miernik mocy optycznej oraz lokalizator uszkodzeń pomogą nam przy pracy z sieciami światłowodowymi, zapewniając nam duże, niekiedy nieocenione wsparcie. Z tym urządzeniem możemy podjąć się każdego zadania!

sp_iplt7aio4k_movc

Poniżej tabela porównawcza testerów CCTV Spacetronik:

tabela_porownanie

Z innej beczki – miernik DVB-T2/S2/C + CCTV/IP PeakTech 9020A

Przy okazji, warto wspomnieć też o nowości PeakTech, model 9020A. To z pozoru miernik do ustawiania anten naziemnych i satelitarnych, ale gdy zgłębimy temat… Miernik posiada złącza LAN, wbudowany moduł sieci Wi-Fi i również może służyć do testowania telewizji przemysłowej.

peaktech_9020a

Poniżej linki do produktów w naszych sklepach, w opisach pełne specyfikacje i pliki do pobrania: