Tester napięcia stanowi podstawowe narzędzie pracy każdego elektryka. Umożliwiają one pomiar wartości napięcia sieciowego oraz często oferuje dodatkowe funkcje np. wykrywanie bezdotykowe napięcia w gniazdkach (testery napięcia), wykrywanie następstwa faz sieci trójfazowych (tester kolejności faz) lub pomiar ciągłości. Wskaźniki i testery napięcia wyposażone są w wyświetlacze cyfrowe lub diodowe na których prezentowane są wartości zmierzonego napięcia lub kolejności faz.

Bezdotykowy tester napięcia

Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem testera jest wskazanie napięcia w przewodzie nawet bez dotykania jego części przewodzącej. Narzędzie jest szczególnie przydatne, gdy chcemy sprawdzić czy w kablu zasilającym podłączonym do gniazda znajduje się napięcie lub w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do części przewodzących.

Posługiwanie sie bezdotykowym miernikiem napięcia jest banalnie proste. Wystarczy przyłożyć białą końcówkę do przewodu zasilającego lub listwy zaciskowej, by sprawdzić czy jest w nim przepływ prądu. Jeśli w danym miejscu jest prąd, kontrolka w testerze zaświeci się i w zależności od wersji miernika usłyszysz dzwięk lub poczujesz wibracje. Dodatkowym atutem jest wbudowane oświetlenie LED włączane przyciskiem. Niewielkie gabaryty przyczyniają się do wygody użytkowania, przechowywania i transportu urządzenia. Idealnie nadaje się do sprawdzania obecności napięcia w gniazdach, przewodach, wyłącznikach, oprawkach itp. przydatny także przy szukaniu przewodów pod napięciem osadzonych w ścianach, korytkach, rurkach, pod boazerią itp. (podaje orientacyjną lokalizację, czułość urządzenia zależy od rodzaju materiału).

Tester napięcia bezdotykowy PeakTech 1032 AC 12 – 1000 V

Nowy tester napięcia PeakTech 1032 służy do bezdotykowego wykrywania napięć przemiennych w kablach i urządzeniach pod napięciem. Przełączając zakres pomiarowy, można wykryć nawet niskie napięcia do minimum 12 V AC. Po włączeniu urządzenia końcówka świeci na zielono, gdy nie jest przyłożone napięcie. Jeśli napięcie prądu przemiennego jest obecne w odpowiednim punkcie pomiarowym, jest to wizualnie sygnalizowane migającą czerwoną diodą LED i dźwiękiem wbudowanego brzęczyka. Ponadto silnik wibracyjny zapewnia wykrywanie wykrytych napięć nawet w hałaśliwym i mylącym środowisku pracy.

Najważniejsze cechy testera napięcia PeakTech 1032:

– Żółta dioda LED sygnalizuje tryb 12 V do 1000 V z częstotliwością sygnału zależną od odległości
– Tryb od 100 V do 1000 V ze zmniejszoną czułością do testowania czystego napięcia
– Z sygnałem akustycznym i wizualnym, gdy przyłożone jest napięcie
– Silnik wibracyjny ostrzega o obecności napięcia
– Solidna podwójna obudowa, poręczny rozmiar z klipsem na kieszeń, wygodnie mieści się w każdej kieszeni koszuli
– Wszystkie zewnętrzne powierzchnie są wykonane z nieprzewodzącego materiału
– Zintegrowana latarka z własnym włącznikiem / wyłącznikiem
Dodatkowa dioda LED na końcówce testowej do pomiaru oświetlenia obiektu
– Bezpieczeństwo: EN 61010-1; CAT IV 1000 V.
– Akcesoria: baterie i instrukcja obsługi

Bezdotykowy tester napięcia PeakTech 1031 AC 50 – 1000V

Nowy tester napięcia PeakTech 1031 służy do bezdotykowego wykrywania napięć przemiennych w kablach i urządzeniach pod napięciem. Przełączając zakres pomiarowy, można wykryć nawet niskie napięcia do minimum 50 V AC za pomocą P 1031. Dzięki wyświetlaczowi wiemy, że tester napięcia jest włączony i może przeprowadzić odpowiedni pomiar. Jeśli napięcie prądu przemiennego jest obecne w odpowiednim punkcie pomiarowym, jest to wizualnie sygnalizowane migającą czerwoną diodą LED i dźwiękiem wbudowanego brzęczyka. Ponadto silnik wibracyjny zapewnia wykrywanie wykrytych napięć nawet w hałaśliwym i mylącym środowisku pracy.  Zintegrowana latarka LED może zostać włączona w dowolnym momencie, nawet jeśli tester napięcia rzeczywistego jest wyłączony. Ponadto urządzenie można wygodnie i bezpiecznie transportować za pomocą klipsa kieszonkowego.  Ergonomiczny i nowoczesny design, a także wiele praktycznych funkcji i wysokie bezpieczeństwo użytkownika z kategorią przepięciową IV 1000 V uzupełniają profil testera napięcia PeakTech 1031.

Najważniejsze cechy testera napięcia PeakTech 1031:

– Żółta dioda LED sygnalizuje tryb 50 V do 1000 V z częstotliwością sygnału zależną od odległości
– Tryb od 200 V do 1000 V ze zmniejszoną czułością do testowania czystego napięcia
– Z sygnałem akustycznym i wizualnym, gdy przyłożone jest napięcie
– Silnik wibracyjny ostrzega o obecności napięcia
– Może być włączany i wyłączany za pomocą zielonego wyświetlacza funkcji
– Solidna podwójna obudowa, poręczny rozmiar z klipsem na kieszeń, wygodnie mieści się w każdej kieszeni koszuli
– Wszystkie zewnętrzne powierzchnie są wykonane z nieprzewodzącego materiału
– Zintegrowana latarka z własnym włącznikiem / wyłącznikiem
– Bezpieczeństwo: EN 61010-1; CAT IV 1000 V.
– Akcesoria: baterie i instrukcja obsługi

Dwubiegunowy tester napięcia

Próbniki dwubiegunowe pozwalają na sprawdzenie napięcia pomiędzy dwoma przewodami, zaciskami. Tester taki to jakby uproszczona wersja multimetru. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla elektryków ze względu na brak konieczności odpowiedniego ustawienia przyrządu przed wykonaniem pomiaru. Poza wskazaniem wartości napięcia, próbnik dwubiegunowy może służyć także do: sprawdzenia biegunowości napięcia, sprawdzenia ciągłości przewodu. Testowania różnicówek jak i wskazania kierunku wirowania faz względem siebie.

Tester napięcia PeakTech 1096 AC/DC z testem RCD i podwójnym wyświetlaczem

PeakTech 1096 jest nowym rozwiązaniem do szybkiego i nieskomplikowanego pomiaru napięcia jako dwubiegunowy tester napięcia z cyfrowym wyświetlaczem LCD i dodatkowym wyświetlaczem LED aktualnych wartości napięcia. Model PeakTech 1096 został przetestowany przez TÜV / GS pod kątem szczególnego bezpieczeństwa użytkownika i ma czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem do precyzyjnego wyświetlania pomiaru napięcia lub rezystancji. Zintegrowany test ciągłości, który reaguje natychmiast po podłączeniu obu sond testowych do przewodu beznapięciowego, a oprócz czerwonej diody LED emituje również głośny sygnał akustyczny.

Tester napięcia AC/DC z RCD i wyświetlaczem LCD PeakTech 1090

Miernik służący do pomiarów i testowania napięcia prądu w obwodzie elektrycznym z detektor napięcia 2-biegunowego. Stopień ochrony IP 64. Pomiar napięcia AC 6V – 690V. Odporny na uderzenia, kurz i wodę. Do najważniejszych funkcji miernika należą autotest, wykrywanie napięcia AC/DC, detekcja polaryzacji, test napięcia fazowego. Niska impedancja – funkcja testu dla urządzeń prądu szczątkowego (RCD), zintegrowana latarka
Norma szczelności IP 64 zabezpieczenie przed kurzem i zalaniem, wyświetlacz LCD 3,5”

Tester napięcia prądu, dwubiegunowy, 12-690V PeakTech 1095

Miernik służący do pomiarów i testowania napięcia prądu w obwodzie elektrycznym. Ponadto, za pomocą tego urządzenia można dokonać pomiaru fazy i kierunku prądu oraz sprawdzić ciągłość obwodu.
Wyświetlacz z podświetleniem LED, funkcja autotestu, detekcja napięcia AC / DC, detekcja polaryzacji. Test napięcia fazowego, test ciągłości, wskazanie pola wirującego, zintegrowana latarka, zgodność z normą IP64.

 

 

Sprawdź mierniki cęgowe dostępne w sklepie www.dmtrade.pl

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące mierników na naszym blogu