Ochrona, wydajność, ergonomia i wygoda w ochronie rąk

Właśnie te hasła są podstawą badań i rozwoju rękawic ochronnych Wonder Grip, który na przestrzeni lat wprowadził wiele ważnych rozwiązań technicznych i patentów. W zakresie przygotowania powłok, takich jak Wonder Grip Technology, które umożliwiają osiągnięcie wysokich przyczepności w wilgotnym i zaolejonym środowisku. Dzięki takim cechą zmniejszają ryzyko i zmęczenie pracownika. Wonder Grip to firma z siedzibą w Japonii. Została założona około 20 lat temu przez techników, którzy wywodzili się z produkcji rękawic do użytku przemysłowego. Rękawice robocze Wonder Grip zapewniają najwyższy poziom zręczności i przyczepności w swoich kategoriach, co z kolei na nowo definiuje ochronę dłoni. Każda rękawica Wonder Grip została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności, od lekkich rękawic ochronnych po wysoce techniczne rękawice odporne na przecięcia.

rękawiczki ochronne wonder grip

Technologia Wonder Grip

Wonder Grip organizuje swoje działania badawczo-rozwojowe wokół trzech kluczowych tematów: mieszanek powłokowych, technik tkania i ergonomii form. Wonder Grip Technology definiuje rodzaj powłoki plastra miodu specjalnie opracowanej przez Wonder Grip. Technologia ta polega na tworzeniu specyficznej chropowatości na powlekanej powierzchni rękawicy, odtwarzając w ten sposób efekt lepszej przyczepności. Te mikronierówności odchylają płyny, takie jak woda lub ropa naftowa, daleko od powierzchni styku, co znacznie zwiększa przyczepność, zarówno w warunkach wilgotnych, suchych, jak i zaolejonych. Ta specjalnie zaprojektowana technologia zwiększonego chwytu zapewnia użytkownikowi znacznie lepszą przyczepność. Innymi słowy, Wonder Grip Technology zmniejsza siłę potrzebną do poruszania przedmiotami i znacznie zwiększa kontrolę nad chwytem. Wyniki testów przeprowadzonych przez BOKEN Japan, niezależną agencję testującą i kontrolującą materiały, wykazały wzrost współczynnika tarcia. Oznacza to lepszą siłę chwytania lub przyczepności, o 58% * dla powłok lateksowych i o 36% dla powłoki nitrylowe.

Rękawice ochronne WonderGrip

Rękawice ochronne Wonder Grip do zastosowań ogólnych

Seria rękawic do zastosowań ogólnych stanowi jedno z wielu gałęzi rozwoju. Rękawice te cechują się wyjątkowo lekką wyściółką połączoną z mikrofibrą i przędzą nylonową, zaprojektowane zostały w celu przyspieszenia procesu odparowania potu z powierzchni dłoni. Swoboda ruchów w górnej części dłoni i dokładne dopasowanie na nadgarstku, zapewniające doskonały poziom wrażliwości i komfortu. Zastrzeżona piankowa powłoka nitrylowa zapewnia użytkownikom przyczepność i odporność w suchym i lekko mokrym środowisku. Rękawiczki zostały zaprojektowane anatomicznie, zmniejszając tym samym zmęczenie dłoni i zapewniający najwyższy poziom precyzji i komfortu

Zastosowanie, aplikacje rękawiczek:

  • Magazynowanie, pakowanie, logistyka
  • Montaż
  • Lekkie prace budowlane
  • Prace warsztatowe
  • Prace w ogrodzie
  • Majsterkowanie

Włókno polietylenowe Tsunooga: rewolucja w rękawicach zapobiegających przecięciom

Włókna wybiera się według bardzo szczegółowych kryteriów. Tak jest w przypadku polietylenu Tsunooga, włókna, z którego wybraliśmy do dziania naszych odpornych na przecięcia rękawic. Włókno to jest nie tylko wyjątkowo odporne. Oferuje doskonałe właściwości zapobiegające przecięciu, ale jest również idealne do produkcji miękkich i wygodnych rękawic teksturowanych. Nie stosuje się żadnych rozpuszczalników do produkcji. Dzięki czemu jest ono bardziej higieniczne i zdrowsze w użyciu niż inne włókna polietylenowe. Włókno Tsunooga ma również szczególne właściwości przewodzenia ciepła, które umożliwiają pochłanianie i rozprowadzanie naturalnego ciepła ciała. Zawarcie tego włókna pozwala produkować rękawiczki, które zapewniają uczucie świeżości na skórze.

rękawiczki ochronne wonder grip

Rękawice ochronne Wonder Grip – certyfikaty gwarancją jakości

Fabryki Wonder Grip posiadają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001. Wszystkie procesy produkcyjne – od zakupu surowców po kontrolę jakości produktu końcowego oraz zarządzanie środowiskiem – spełniają najsurowsze międzynarodowe standardy. Wonder Grip zaświadcza również, że wszystkie surowce użyte do produkcji produktów są zgodne z przepisami Unii Europejskiej (rozporządzenie nr 1907/2006). Rozporządzenie dotyczące produktów chemicznych i ich stosowania ”, zwane dalej REACH (rejestracja, ocena, autoryzacja i ograniczenia chemikaliów). Głównym powodem o ubieganie się o tę certyfikację, było to, że mogliśmy wykazać, że Wonder Grip wyróżnia się na tle konkurencji. Rękawiczki cechują się nie tylko jakością techniczną swoich produktów, ale także wewnętrzną jakością użytych surowców. Podczas gdy niektórzy konkurenci nadal używają toksycznych rozpuszczalników, które stanowią zagrożenie dla operatorów linii produkcyjnych i użytkowników produktów końcowych. Różnica Wonder Grip polega na jego akredytacji OEKO-TEX. Akredytacja Wonder Grip nr 17.HCN.14623

 

Gdzie kupić rękawiczki ochronne Wonder Grip?

Rękawice ochronne wonder grip dmtrade.pl

Wszystkie rękawice ochronne dostępne w sklepie DMTrade.pl

Zobacz pozostałe wpisy na naszym Blogu